0001V neděli 5. října byl v Tatranských Zruboch ukončen 60. ročník oblíbeného turnaje OPEN Tatry 2014.

Turnaj je v mnohém specifický a pro růst mladých šachistů ideální, protože v sobě spojuje možnost šachové, fyzické a psychické přípravy i společenský aspekt. Vždyť naše výprava spolu strávila týden nejen nad šachovnicemi, ale i na tůrách nádhernými velehorami i ve chvílích vzácného odpočinku.

Barvy Interchess pod tatranskými štíty hájilo 11 účastníků. Táňa Bogatková jako nehrající kapitán a Sergej Berezjuk v roli hrajícího trenéra a horského vůdce s pomocí dobrovolníků z řad rodičů vedli devět šachistů a přestože se ne všem povedlo úplně všechno, lze turnaj kladně hodnotit i po šachové stránce.

Celkově sedmé místo v turnaji obsadil IM Srgej Berezjuk, když prohrál jedinou partii a tato prohra jej mrzet nemusí, protože jeho přemožitelem byl Martin Pagerka (SVK), celkový vítěz turnaje, na jehož šachovém růstu se Sergej už deset let podílí.

Se stejným bodovým ziskem jako Sergej obsadil horším pomocným hodnocením celkové 11. místo, druhé do 15 let a 98 bodů na FIDE rating získal Matyáš Marek, kterému jenom o vlásek unikl titul FM i norma IM. Ztráta obou na vítěze činila pouhého půl bodu.

1. místo mezi hráči s ratingem 1801 – 2000 vybojoval a celkově 59. místo obsadil Dominik Kula a k ratingu si tak přidává 101 bodů.

Turnaj se povedl i Dominiku Očkovi, který uhrál polovinu možných bodů a FIDE elo si vylepšil o 122 bodů.

Více než stobodový zisk si připsal i Dávid Slivka (Slávia Caissa Čadca), své ratingy si výrazně vylepšili i David Szotkowski, Rosťa Berezjuk a Kubko Šošovička.

Našim trenérům patří poděkování za vedení a zdárný průběh akce, úspěšným hráčům gratulujeme.

Poděkování patří i rodičům, kteří pomohli zajistit dopravu a pomáhali i na místě, pořadatelům turnaje potom za organizaci zdařilého turnaje.

Konečné výsledky zde.

Obrázky nejen z turnaje si múžete prohlédnout v naší fotogalerii.