durban world-youth-chess-championships-2014styazhkinavansamir sahidiV jednom z největších jihoafrických měst, třímilionovém Durbanu, omývaném vlnami Indického oceánu se 18. září roztočí kolotoč Mistrovství světa mládeže.

Ani na tomto vrcholném turnaji nebude Interchess bez zastoupení, i když vzhledem k místu konání nejvýznamnějšího turnaje světového mládežnického šachu letošního roku naše výprava nebude početná.

V kategorii dívek do 18 let bude naší šachovou školu reprezentovat WIM Anna Styazhkina (RUS), čtrnáctky si zahraje CM Nguyen Thai Dai Van a ve dvanáctkách nastoupí Samir Sahidi (SVK).

Především Anička bude mít těžké obhájit svou pozici šesté nasazené hráčky. Jako mnohonásobná mistryně světa a Evropy v různých věkových kategoriích bude vděčným cílem a velkou motivací svých soupeřů. V podobné pozici bude turnaj hrát i Van, předběžně čtrnáctý nasazený, třetí z posledního ME. Černým koněm šampionátu by se mohl stát šestnáctý nasazený Samir, který v poslední době jde výkonnostně hodně nahoru a neměl by mít problém, jako pravidelný účastník evropských a světových akcí posledních let, ani s tlakem, jaký s sebou tak významná akce bezpochyby nese. Nicméně všichni tři naši reprezentanti si na šampionát nejedou jen zahrát, ale určitě chtějí, a výkonnostně na to jistě mají, promluvit i do konečného hodnocení. Zda se jim to podaří, je už otázkou okamžité formy a tak trochu i šachového štěstí.

Popřejme jim tedy příjemný pobyt a hodně štěstí ve hře.

WEB pořadatele, startovní listina a výsledky.