dsc 0872V místě, kde se stýkají malebná slovenská pohoří Malá Fatra, Strážovské vrchy a Žiar, se na přelomu července a září v rekreačním zařízení „Škola v prírode“ v Kľačne uskutečnil dětský Letní šachový tábor Koník.

Mezi pořadateli této zajímavé akce byly i slovenské šachové kluby naší skupiny Interchess.

 

Již třináctého ročníku tábora se v letošním roce zúčastnilo rekordních 105 účastníků, mezi nimi i 5 mistrů SR mládeže, 13 medailistů a celkem 23 hráčů, kteří se umístili do 6. místa.

Tábor navštívil mimo jiné i GM Peter Michalík, prezident SŠZ Martin Huba, předseda Rady SŠZ Rudolf Diviak a sekretariát SŠZ zastupoval Martin Dobrotka.

Akce byla jako každoročně věnována kromě aktivit běžných na každém jiném dětském táboře především šachovým tréninkům, psychologii, fyziologii a fyzické přípravě, v rámci které proběhlo velké množství sportovních soutěží.

V šachové přípravě děti trénovaly v 11 výkonnostních skupinách, ve kterých se dětem trenérsky věnovali Miroslav Bednár, IM Sergej Berezjuk, FM Dominik Csiba, Rastislav Diviak, Tomáš Chabada, Andrej Kralovič, Peter Paleček, Ivan Paulička, Tomáš Perička, FM Miroslav Roháček, Andrej Solár a Michal Vrba. Samozřejmostí byl i táborový šachový turnaj.

O úspěšnosti akce nejlépe svědčí spokojenost jejich účastníků a hlavně to, že se jim z tábora ani nechtělo domů.

Pořadatelé slibují, že letošní ročník určitě nebyl poslední a již teď se těší na ten příští.

Více na stránkách tábora, SŠZ a NŠS.

Obrázky z Koníka najdete i v naší fotogalerii.