Ve druhé polovině roku čekají naše hráče těžké boje na významných akcích evropského a světového šachu, jako jsou mistrovství světa, Evropy nebo šachová olympiáda. K tomu je směřována i jejich letní příprava, ze které přinášíme jen stručný, zkrácený přehled:

  • Ještě v červnu se v termínu 20. – 24. 6. odehrála Československá extraliga žen. Skupinu Interchess v ní reprezentovalo družstvo KŠN Bratislava v sestavě WIM Olga Izchenko, WFM Mária Machalová, Erika Machalová a Anna Vrtiaková. Druhé místo (ze slovenských klubů první) je nesporným úspěchem, když družstvo celý turnaj vedlo a k zisku zlata chyběl pouhý půlbod v posledním zápase s BŠŠ. Je proto škoda, že se Erika v bojích posledního kola z osobních důvodů nemohla zúčastnit a že ze stejných důvodů do extraligových bojů nemohla vůbec nastoupit třetí ze sester Machalových Veronika, která je šachově nejsilnější a byla by pro družstvo určitě posilou. Sestry Machalovy dlouhá léta trenérsky vedl Sergej Berezjuk.

Konečné výsledky.

  • Koncem června se hrál i FIDE OPEN České Budějovice. Celkovým vítězem se stal člen naší šachové školy GM Jan Krejčí se ziskem 7,5 bodů s jednobodovým náskokem před dalšími hráči.

Konečné výsledky.

  • Anna a Zdeněk Lhotští (SK OAZA Praha), členové MŠŠ Interchess, si zahráli mezi 20. až 29. červnem turnaj Zlatá Praha open. Oba skončili nad svým nasazením a přisali si body na své hodnocení ELO.

Konečné výsledky.

  • Od 28. 6. do 6. 7. se v Brně hrál Open Duras BVK 2014. MŠŠ Interchess reprezentoval Ara Martirosyan (ŠK Duras BVK). V jeho 11 letech je Arovo konečné 20. místo a zisk 5 bodů určitě výborným výsledkem a příslibem do budoucna.

Konečné výsledky.

  • Ve stejném termínu zápolil v Klatovech na šachovnicích turnaje O pohár města Klatov 2014 Dominik Kula. Přestože turnaj jej nezastihl v nejlepší formě, dokázal svou bojovností obhájit své nasazení.

Konečné výsledky.

  • V Bratislavě se konal od 28. 6. do 5. 7. Open Doprastav. Jakub Šošovička vybojoval 4,5 bodů a turnaj ukončil na 15. místě, dvě příčky nad svým nasazením.

Konečné výsledky.

  • Perfektní výkon odvedli hráči naší šachové školy na vídeňském HUSEK VIENNA OPEN 2014 hraném 5. – 13. 7. v sestavě Van a Vinh Nguyen Thai Dai, Anna Vrtiaková (KŠN Bratislava) a Samir Sahidi (KŠN Bratislava).

Van skončil patnáctý, Samir dvaadvacátý, Anička jednatřicátá a Vinh pětadevadesátý. Všichni skončili nad svým nasazením nebo jej obhájili a Van, Samir a Anička si připisují i body na svůj ELO rating.

Konečné výsledky.

  • WIM Anna Styazhkina (RUS) startuje od 5. do 18.7. v bulharském Plovdivu na Mistrovství Evropy žen. Turnaje se bohužel nemohla zúčastnit další naše členka IM a WGM Nastassia Ziaziulkina, které start znemožnilo náhlé onemocnění.

Výsledky turnaje.

  • V pondělí 14. července si Robert Demko a Ondřej Soukup zahráli turnaj O šachového krále a královnu Frýdku-Místku. Robert si odnáší 7, Ondra 23. místo.

Konečné výsledky.