0025Celkem devět mladých šachistů MŠŠ Interchess nás reprezentovalo v předposledním týdnu školního roku na turnaji Suchy Bór FIDE open poblíž polského města Opole.

Výprava pod vedením Táni Bogatkové nejen nezklamala, ale vedla si vskutku úspěšně. Především Ondra Havelka zabojoval, když celkově skončil na šestém místě ziskem pěti bodů ze sedmi a navíc byl nejlepším hráčem s ELO do 2000 bodů a první do 14 let. Patří mu naše velká gratulace.

Patrik Vyvial si odnesl věcnou cenu za 3. místo hráčů do 11 let, ve stejné kategorii dívek zvítězila Týna Marková. I jim blahopřejeme.

Saša Ivanov (ročník 2005), který v turnaji dvakrát spadl na čas, dostal od pozorných pořadatelů speciální cenu – šachové hodiny.

Turnaj byl velice dobře organizačně zajištěn, za což pořadateli patří naše poděkování a naše výprava si pobyt u našich severních sousedů pochvalovala. Můžete se o tom přesvědčit i v naší fotogalerii, kde můžete spatřit i to, že naše trenérka se nechala v dobrém nakazit duchem brazilského fotbalového šampionátu.

Konečné pořadí a výsledky turnaje.