sal

V neděli 1.června 2014 skončil v Orlové Open Orlová 2014. Interchess za doprovodu trenérů Táni Bogatkové a Vladimíra Tally reprezentovalo 8 členů.

Nejlepšího výsledku dosáhla Klára Zemková, která k nám přestoupila začátkem května a ve startovní listině ještě byla uvedena pod svým starým oddílem. Získala 4,5 bodu ze 7 partií. Suverénně vyhrála kategorii žen, jako jediná z hráčů do 18 let získala 4,5 bodu a vyhrála tak kategorii dívek do 18 let. V krajském přeboru mužů skončila na výborném 8. místě. Svůj FIDE rating si vylepšila o 10 bodů.

4 body získali z našich hráčů Ondřej Havelka a Tomáš Chromík. Tomáš skončil první v kategorii hochů do 18 let. Ondra se umístil v kategorii do 15 let na 2. místě a na FIDE rating získal 23 bodů.

Tři body získal Radek Opěla. David Szotkowski a Dominik Očko nehráli všechny partie a oba získali po 2,5 bodu. Po dvou bodech získali Jakub Vrátný a Ondřej Soukup.

V průběhu Openu Orlová 2014 se konal i rapid turnaj pro děti do 12 let na 9 kol. Rober Demko získal jako jediný 6,5 bodu a získal bronzovou medaili. Eliška Gereková získala 6 bodů a vyhrála kategorii dívek, celkově skončila sedmá. Dalibor Mikesch získal 5 bodů a skončil na 13. místě z 36 soutěžících.

Blahopřejeme k pěkným výsledkům.

Kompletní výsledky naleznete zde.