konik2014V neděli 4. května skončil letošní Ostravský koník, v jehož rámci se konalo i Mistrovství ČR mužů a žen.

Zástupci naší šachové školy se na turnajích Ostravského koníka neztratili. V mistrovském "A" turnaji Van Nguyen Thai Dai uhrál polovinu bodů a ve svých 12 letech se umístil na 49. místě na MČR mezi šachovou elitou republiky. Matyáš Marek uhrál 4 body a na konto svého FIDE ratingu připsal 31 bodů. Externí trenér MŠŠ Interchess GM Igor Rausis (BŠŠ) obsadil konečné 8. místo, GM Jan Krejčí (Tatran Litovel) desáté a FM Tadeáš Kriebel (1. Novoborský ŠK) patnácté a navíc si na turnaji uhrál normu IM.

V "B" turnaji se podařilo Dominiku Kulovi obsadit konečné 6. místo, když na vítěze ztratil jen 0,5 bodu a patřilo mu navíc druhé místo mezi hráči do FIDE Elo 2000. Velmi pěkného výsledku dosáhl Ondřej Havelka. S šesti body na 24. místě přidal ke svému FIDE Elu 45 bodů a navíc si odnesl cenu za druhé místo mezi hráči do FIDE Elo 1800. Tomáš Filip na 28. místě s šesti body byl nejlepším hráčem do FIDE Elo 1600 a svůj rating si zlepšil o 39 bodů. Celých 69 bodů na své FIDE Elo si na turnaji připsal David Szotkowski. Teprve desetiletý Patrik Vyvial vybojoval na turnaji 4,5 bodů a výkon 1578 na zápočet FIDE Elo. Ondřej Soukup turnaj odehrál s výkonem 1503 na zápočet FIDE Elo a Dominik Očko si ke svému FIDE ratingu připíše 28,5 bodů.

Všem našim hráčům patří pochvala za přístup a pracovitost na turnaji, který pro ně byl cenným zdrojem zkušeností. Poděkování si zaslouží rodiče dětí za pomoc, spolupráci a dopravu a také za vytvoření zázemí pro hráče.

Na místě je i poděkování pořadatelům oblíbeného turnaje za dobrou organizaci, skvělou šachovou atmosféru, vynikající hrací prostory a v neposlední řadě i za komentované průběhy partií.

Všechny partie z koníka si můžete stáhnout přímo z našich stránek v sekci "ke stažení".

Konečné výsledky.

Fotogalerie.