sz

 

Šachisté naší šachové školy hrají mimo jiné i v pravidelných ligových soutěžích na Slovensku. Přinášíme stručný přehled jejich výsledků v uplynulé sezóně:

 

  • Juraj a Matej Šošovičkové mají výrazný podíl na postupu klubu ŠK Devínská Nová Ves z 1. slovenské ligy do extraligy, když Juraj vybojoval 7,5 bodů z 11 možných a Matej dokonce 9 z 10.

  • Juraj Šošoviška si zahrál i slovenskou extraligu za tým Slovanu Bratislava B a o tom, že v nejvyšší slovenské soutěži nebyl jen do počtu, svědčí skutečnost, že pro tým uhrál 7 z 10 možných bodů.

  • Slovenskou extraligu si zahráli i další členové MŠŠ Interchess, a to za klub ŠK Caissa Čadca. Jozef Straka vybojoval 5,5 bodů z 10, Van Nguyen Thai Dai 1,5 ze dvou možných, Tadeáš Kriebel 2 ze 4 a Sergej Berezjuk pomohl Čadci 100% ziskem 1 bodu z jednoho možného.

  • Dalším zástupcem v extralize byl Martin Pagerka v dresu ŠK PK Trenčín. Vybojoval 5,5 bodů z 11 partií. Celou sezónu bojoval o normu IM, uhrál 2 ze tří bodů proti hráčům GM, bohužel mu nevyšlo závěrečné trojkolo, kde získal pouze 0,5 bodu a tak si na titul mezinárodního mistra musí ještě počkat.
  • Ve slovenských ligových soutěžích nastupoval i předseda skupiny Interchess na Slovensku Mgr. Vladimír Šošovička a jen za uplynulou sezónu si na své hodnocení ELO připsal více než 100 bodů.