1040V sobotu 12. dubna bylo ve Staré Ľubovni slavnostně ukončeno Mistrovství Slovenské republiky mládeže 2014.

Zřetelnou stopu do jeho průběhu i do výsledkové listiny otiskli i mladí šachisté, členové MŠŠ Interchess.

Jakub Šošovička (ŠK Strelec DNV) potvrdil své nasazení a suverénně vyhrál ve své kategorii CH 10. Nesplnil sice cíl, který sám sobě stanovil, totiž že získá druhý rok po sobě plný počet bodů, ale ztráta pouhého půl bodu za jedinou remízu jej mrzet opravdu nemusí.

Rovněž Anna Vrtiaková (Ksn Bratislava) nepoznala na mistrovském turnaji hořkost porážky a s pouhými dvěmi remízami s přehledem obhájila své nasazení a v kategorii D 14 se stala mistryní Slovenska.

Tou se stala i další členka skupiny Interchess Adriana Vožárová (ŠK Láb) mezi desetiletými dívkami. Turnaj odehrála se ztrátou pouhého půl bodu.

Dávid Slivka (TJ Slávia Caissa Čadca), nasazený jako čtrnáctý mezi desetiletými chlapci odehrál výborně první polovinu turnaje, bohužel prohry v 6. a 7. kole jej připravily o medaile. Přesto je jeho konečné sedmé místo velmi pěkným výsledkem.

Méně se dařilo prvnímu nasazenému mezi nejstaršími, osmnáctiletými chlapci. Matej Šošovička (ŠK Strelec DNV) po slabém startu a závěru turnaje nakonec skončil na desátém místě.

Úspěšní na turnaji byli i další členové skupiny Interchess:

Samir Sahidi (Ksn Bratislava) v CH 12 a Michal Jozefek ( ŠK Osuske) v CH 18 vybojovali krásné druhé místo a Michal Sobek (ŠK Láb) v CH 10 a Oliver Špaček ( ŠK Osuske) v CH 16 bronzové medaile za místo třetí.

Všem úspěšným hráčům patří k dosaženým výsledkům gratulace a za vzornou reprezentaci nejen svých mateřských oddílů, ale i MŠŠ Interchess, naše poděkování.

Konečné výsledky.

Obrázky z mistrivství ve fotogalerii.