Od 17. 11. do 23. 11. 2013 proběhlo v Havlíčkově Brodě polofinále MČR juniorů do 18 let. Naši zástupci Nguyen Thai Dai Van, Matyáš Marek, Tomáš Chromík a Dominik Očko patřili mezi mladší účastníky turnaje, ale na výkonech a nakonec i na umístění to znát rozhodně nebylo. Vždyť Van a Matyáš se po celou dobu turnaje pohybovali na předních místech a konečné šesté místo Matyáše je jeho skvělým úspěchem. Van trochu doplatil prohrou v posledním kole na svou únavu, ale jeho šachový program v poslední době byl náročný a v jeho věku se není co divit, že už zapracovalo i vyčerpání. Přesto třinácté místo jedenáctiletého Vana mezi mnohem staršími borci lze považovat za pěkný výsledek. Výkony obou zmíněných borců jsou příslibem před blížícím se mistrovstvím světa.

Tomáš Chromík v poslední době často nehraje a přesto měl skvělé fragmenty v průběhu turnaje. Škoda zbytečné prohry z posledního kola. Přesto nakonec uhrál padesát procent bodů.

Teprve desetiletý Dominik Očko jel na turnaj hlavně sbírat zkušenosti a bylo znát, že právě ty mu v rozhodujících momentech nejvíc chyběly a několikrát zbytečně remizoval v lepších pozicích.

V každém případě byl pro zúčastněné hráče turnaj velkým přínosem k jejich šachovému růstu a za výsledky se rozhodně stydět nemusí.