sam 99991sam 9989sam 9964

V sobotu 5. října se uskutečnil na Hukvaldech turnaj mládeže v rapidu. Kategorie byly rozděleny podle školních tříd. MŠŠ Interchess reprezentovalo 12 hráčů.

V nejstarší kategorii 7. – 9. tříd nás reprezentovali Dominik Kula, Ondřej Havelka a Matyáš Marek. Dominik a Matyáš skončili na 2. a 3. místě s 5 body, když je o půl bodu předběhla Natálie Kaňáková. Ondra skončil s 50% ziskem bodů uprostřed startovního pole.

V kategorii 5. a 6. tříd jsme měli největší zastoupení. Reprezentovali nás Tomáš Filip, David Szotkowski, Robert Demko, Dominik Očko, Ondřej Soukup a Patrik Vyvial. Tomáš jako vysoký favorit nečekaně prohrál už v 1. kole, ale pak zabojoval a sérií pěti výher se dotáhl na samou špici. V posledním kole v přímém souboji o 1.místo nestačil na vítěze turnaje Radka Halamíčka a prohrou spadl až na třetí místo. Na samostatné druhé místo se před něj výborným závěrem 4,5 z 5 dostal David. I v této kategorii tak naši borci vybojovali dvě medaile. Robert získal 4,5 bodu a obsadil 7. místo, Patrik a Dominik skončili na 50% ve středu pole, Ondra se 3 body skončil těsně za půlkou. Naši hráči měli trochu smůlu, že je los často nasazoval proti sobě, ale z výsledků jasně vyplývá, že si nic nedarovali a do partií šli naostro.

V kategorii 3. -4. tříd nás reprezentovali Týna Marková, Dalibor Mikesch a Eliška Gereková. Týna potvrdila svoji kvalitu, jasně vyhrála kategorii dívek, celkově skončila třetí. Dalibor se 4 body skončil v závěru první desítky a Eliška se 2,5 body skončila ve druhé polovině startovního pole.

V nejmladší kategorii jsme zastoupení neměli.

-SB-