• Nguyen Thai Dai Van s klubem ŠK ERA Poštovní spořitelna, kde hostoval, vybojoval postup ze západní skupiny 1. ligy do extraligy dospělých. Stejný hráč hostoval i v BŠŠ Frýdek-Místek. Našim městským kolegům pomohl k 1. místu v extralize dorostu.

  • Martin Pagerka (SVK), vybojoval se svým mateřským klubem ŠK Slovan Bratislava 1. místo ve slovenské extralize družstev.

  • Tadeáš Kriebel se s 1. Novoborským ŠK, kde je momentálně klubově příslušný, stal vítězem extraligy družstev pro rok 2012/2013. Jan Krejčí s družstvem Tatranu Litovel získal ve stejné soutěži bronzové medaile.

  • Nastassia Ziaziulkina (BLR) získala 1. místo na juniorském mistrovství Běloruska v kategorii do 20 let, což pro tuto teprve sedmnáctiletou šachistku znamená v nabité konkurenci významný úspěch, který je o to větší, že zvítězila jako jediná startující dívka v jinak výlučně chlapeckém startovním poli.

  • Anna Styazhkina (RUS), mistryně světa z listopadového mistrovství světa z Mariboru, která si poslední normu pro zisk titulu WIM uhrála právě ve Frýdku-Místku na přelomu loňského a letošního roku na turnaji 1. Interchess cup a hned vzápětí na to v americkém Chicagu na březnovém uzavřeném turnaji dokázala uhrát i normu pro zisk titulu WGM, získala zlatou medaili na mistrovství Ruska mezi osmnáctiletými dívkami.

  • Na uzavřeném juniorském mistrovství Slovenska do 20 let až předposlední nasazený Juraj Šošovička obsadil skvělé čtvrté místo. V těsném závěsu za ním se na pátém místě umístil FM Jozef Straka a na šestém Martin Pagerka.