00620. a 21.dubna 2013 uspořádala MŠŠ Interchess ve frýdeckomísteckém hotelu Parrot šachové soustředění v rámci přípravy na MČR do 8 let. Soustředění vedli naši trenéři Táňa Bogatková a Vladimír Talla a zúčastnili se jej nejmladší šachisté nejen z Frýdku-Místku a okolí ale také děti z Brna a Prahy.

Na programu bylo zlepšení propočtu, rozvíjení fantazie, rozbor partií šachových mistrů a v neposlední řadě i vzájemné partie mezi účastníky. V těch šlo nejen o vítězství ale i o zisk opravdu hodnotné ceny, protože se nehrálo o nic menšího než o pohádkovou zlatou rybku. A to dokonce každý den o jednu. V sobotu ji po litém boji s Daliborem Mikeschem získala Anna Lhotská, v neděli byl nakonec nejšťastnější Ondra Soukup po souboji o prvenství s Eliškou Gerekovou a Daliborem Mikeshem.

Trénovalo se intenzivně pět hodin denně s dvouhodinovou přestávkou a nezbývá než věřit, že nabyté poznatky a zkušenosti účastníci zúročí na republikovém mistrovství, které začíná 4. května ve Vyškově. Držíme jim k tomu palce.

Obrázky ze soustředěni jsou jako obvykle v naší fotogalerii.