027Letošní Velikonoce ve Frýdku-Místku byly nejen ve znamení bohaté sněhové nadílky, ale také ve znamení šachů.

Kromě účasti našich hráčů na turnajích 2. Interchess cup, TŠN  a Pobeskydí open, které se ve Frýdku-Místku o svátcích konaly, sehrál výběr naší šachové školy dvě utkání s družstvem Šachové školy A. Karpova z Moskvy.

Nejprve se 27.března obě šachové školy utkaly na osmi šachovnicích v rapid šachu. Hosté z Moskvy vyhráli poměrem 6,5 : 1,5 bodů. Po skončení utkání nám šéftrenér Moskvanů řekl, že faktickými vítězi jsme byli my, protože asi v pěti partiích naši hráči ve vyhraných pozicích prohráli na čas a moskvané měli každý spotřebováno tak asi 5 minut. 

3.března proběhlo další utkání, tentokrát na deseti šachovnicích tempem 2 x 1 hod. + 20 sekund na tah a opět byla úspěšnější šachová škola z Moskvy, tentokrát v poměru 6 : 4. Co je ale důležitější než výsledek šachového klání je v tomto případě fakt, že se obě školy dohodly na vzájemné spolupráci!

A aby šachů nebylo málo, hrál se zároveň atraktivní zápas v bleskovém šachu 2 x 5 min. mezi běloruským velmistrem Andrejem Kovalevym a ruským FIDE mistrem Jevgenijem Lagunovem. A. Kovalev vyhrál 5 : 1.

Všechna zmíněná utkání se odehrála na domácí půdě MŠŠ Interchess ve frýdeckomísteckém hotelu Parrot. Velikonoční atmosféru pomohla dotvořit i kuřátka, která upekla paní Mikeshová.

Obrázky z utkání najdete jako obvykle ve fotogalerii.