U1501Vítězem Turnaje šachových nadějí, který proběhl od 28.3. do 1.4.2013 ve frýdeckomísteckém Národním domě, se v nejstarší kategorii patnáctiletých šachistů stal v silné mezinárodní konkurenci hráč MŠŠ Interchess Frýdek-Místek Matyáš Marek! Za vzornou reprezentaci mu patří poděkování a k zisku zlata gratulace!

Pěkné třetí místo mezi patnáctiletými dívkami uhrála Veronika Macková (ŠK Praha-Smíchov) s 5,5 body a dala si tak pěkný dárek k narozeninám.

Solidní výkony a pěkné šachy předvedli i další naši šachisté. Především Jakub Šošovička (Strelec Devínská Nová Ves, SVK) 5,5 bodů, Nguyen Thai Dai Vinh (ŠK Praha-Smíchov) 5,5 bodů, Dávid Slivka 5 bodů, Ondřej Havelka 5 bodů, Dominik Očko 5 bodů, Tomáš Filip 5 bodů, Filip Svoboda (Lokomotiva Brno) 5 bodů, Eliška Gereková 4,5 bodů, Jakub Ochmyt (SK Slavia Orlova) 4,5 bodů.

V Pobeskydí Open MŠŠ Interchess reprezentovali Tomáš Chromík a Dominik Kula. Oba svorně uhráli velice slušných 5 bodů a oba si připsali body na své FIDE ELO.

Všem jmenovaným gratulujeme.

Sladkou a určitě zaslouženou odměnou hráčům družstva MŠŠ Interchess byl na závěr turnaje krásný dort upečený babičkou Týny a Matyáše Markových paní Dášou Markovou. Za všechny mlsající jí patří naše poděkování. Je jen škoda, že se nepodařilo dort zachytit na fotografii. Děti byly rychlejší a dort příliš dobrý...