• Open Praha 2013

V Praze se ve dnech 9. – 16.1.2013 konal 13. ročník mezinárodního šachového festivalu, kterého se zúčastnili Van a Vinh Nguenové, Filip a Michaela Svobodovi, Veronika Macková, Karina a Kamila Němcová. Van, Filip a Michaela hráli A turnaj, Vinh, Karin, Kamila a Veronika bojovali v B turnaji.

 Výsledky naleznete zde.

  • Mistrovství Běloruska žen

Od 10. do 18.1. proběhlo v Minsku Mistrovství Běloruska žen, ve kterém zvítězila členka MŠŠ Interchess Nastassia Ziaziulkina ziskem 6,5 bodů z 9 partií.

Výsledky naleznete zde.

  • Open Mariánské Lázně 2013

Ve dnech 18. - 26.1. se Matyáš Marek a Vladimír Talla zúčastnili mezinárodního šachového festivalu v Mariánských Lázních. Matyáš Marek v open turnaji získal 4,5 bodu z 8 partií a připsal si 13,5 bodů na FIDE ELO. V aktuální listině se tak dostal nad hranici FIDE ELO 2000. Vladimír Talla se zúčastnil velmistrovského turnaje, získal 5 bodů z 9 partií a připsal si 6,6 bodů na FIDE ELO. Výsledky naleznete zde.

  • Gibraltar Chess Festival 2013

Od 22.1. do 31.1. se svěřenec našich trenérů FIDE mistr Tadeáš Kriebel zúčastnil jednoho z nejlépe obsazených turnajů na světě za účasti světové šachové špičky. Účast na turnaji byla pro Tadeáše nejen cennou šachovou zkušeností, ale zcela určitě také velkou zkušeností životní a v neposlední řadě jistě přispěla k rozvoji jeho jazykové vybavenosti přesně v duchu a cílů MŠŠ Interchess, která má zájem na komplexní osobnostní přípravě svých svěřenců.

Výsledky turnaje nalezneta zde.

  • Soustředění 1. – 3. 2. 2013

O prodlouženém víkendu na počátku února proběhlo v našich domovských prostorách v hotelu Parrot ve Frýdku-Místku soustředění mladých členů a žáků MŠŠ Interchess před MČR mládeže, které se uskuteční v březnu v Koutech nad Desnou. Zúčastnilo se jej 12 dětí, soustředění vedli naši trenéři Táňa Bogatková a Vladimír Talla.

Zdařilé momentky z akce najdete ve fotogaleriích.

  • Open Moskva 2013

V Moskvě od 2.2. do 10.2. proběhl gigantický šachový festival Open Moskva 2013, kterého se v šesti turnajích účastnilo více než 1600 hráčů, celkový cenový fond byl více než 100 000 $! Turnaje si zahráli členové MŠŠ Interchess Nastassia Ziaziulkina, Anna Styazhkina, Mark Emdin a velmistr Jan Krejčí.

Organizaci účasti našich svěřenců a jejich přípravu zajistilo vedení MŠŠ Interchess.

Výsledky sledujte zde.