Na přelomu roku 2012 a 2013, ve dnech 28. prosince až 4. ledna se ve frýdeckomísteckém hotelu Parrot uskutečnil 1.šachový festival pod názvem INTERCHESS CUP, pořádaný Mezinárodní šachovou školou Interchess Frýdek - Místek.

IMG 1786Festival se skládal ze čtyř turnajů a zúčastnilo se ho celkem 62 hráčů nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a Ruska . Ozdobou festivalu byla účast aktuální mistryně světa kategorie U16 WFM Anny Styazhkiny z ruského Petrohradu.

V uzavřeném turnaji hraném o normy IM, WIM a WGM se vítězem stal IM Vojtěch Rojíček (BŠŠ o.s.) před WIM Karolinou Olšarovou (ŠK Slavia Orlová) a FM Jozefem Strakou (SVK). K velké radosti pořadatelů se na turnaji podařilo Anně Styaszkhině splnit normu potřebnou k udělení titulu WIM, k čemuž ji gratulujeme. Ve velice silné konkurenci se na tomto turnaji dařilo i domácímu členu MŠŠ Interchess, teprve jedenáctiletému Nguyenu Thai Dai Vanovi, který dokázal získat 5 bodů a připsal si tak 40 bodů ke svému ratingu FIDE ELO. 

Turnaj FIDE open se stal zcela doménou domácích šachistů MŠŠ Interchess, kteří obsadili první čtyři místa v pořadí Matyáš Marek, Tomáš Chromík, Dominik Kula a Vendula Bohanesová.

V národním open turnaji zvítězil Filip Haška (BŠŠ o.s.)  před Dominikou Ferkovou (SVK) a Jakubem Ochmytem (SK Slavia Orlová).

Bleskový turnaj dvojic vyhrála dvojice Matyáš Marek – Jakub Linha před dvojicí Rostislav Berezjuk – Mikhail Sverdlov a dvojicí Vendula Bohanesová – Kristýna Marková.

Za uspořádání a zdárný průběh festivalu patří poděkování realizačnímu týmu ve složení GM Vladimír Talla, IM Sergej Berezjuk, Mgr. Táňa Bogatková, IM Viačeslav Styazhkin (RUS), Peter Paleček (SVK) a ing.Rastislav Bury (SVK). Za účast v turnajích a za předvedenou hru potom všem účastníkům šachových klání a za vytvoření příjemného prostředí pracovníkům hotelu Parrot.

Poděkování patří i panu Szotkovskému a Očkovi za poskytnutí věcných darů účastníkům turnaje a sponzorům turnaje firmě Duflex a paní Vyvialové. 

1. Interchess cup je tedy již minulostí a už se můžeme těšit na druhé pokračování, které se uskuteční na přelomu března a dubna. Věříme, že se tato šachová akce stane tradiční součástí sportovního kalendáře nejen mladých šachistů. Úroveň a průběh prvního dějství se pro to staly výborným předpokladem.

Fotky z průběhu turnaje.