Ve slovinském Mariboru proběhlo ve dnech 7. – 19. listopadu Mistrovství světa mládeže, které se nemohlo obejít bez účasti zástupců MŠŠ Interchess. Naši výpravu vedl ve funkci trenéra reprezentace České republiky Sergej Berezjuk, který přivedl na toto vrcholné světové klání čtyři svěřence naší šachové školy. 0001

 

V nejprestižnější kategorii chlapců do 18. let MŠŠ Interchess reprezentoval mistr FIDE Tadeáš Kriebel, dlouhodobě vedený trenéry šachové školy Interchess. Ve velice silné konkurenci nakonec obsadil pěkné 25. místo ze 114 hráčů a proti svému nasazení si tak polepšil o pět míst.

 

Mezi dvanáctiletými chlapci si šampionát zahrál člen oddílu MŠŠ Interchess Frýdek Místek Nguyen Thai Dai Van, mezi osmiletými pak jeho bratr Nguyen Thai Dai Vinh. Starší Van skončil na 64. místě ze 150 a mladší Vinh, který teprve sbírá na velkých turnajích zkušenosti, byl nakonec 97. ze 136 účastníků. Oba rozehráli turnaj velice nadějně, bohužel závěr jim ideálně nevyšel. Věříme, že jejich velké šachové chvíle teprve přijdou.

Čtveřici hráčů na mistrovství, vedených trenéry MŠŠ Interchess, uzavírala Karin Němcová, která zaznamenala největší úspěch, když v konkurenci 126 dívek skončila na fantastickém 13. místě, což je vůbec nejlepším umístěním českého šachisty na tomto šampionátu.

Naši mladí šachisté se ve špičkové světové konkurenci hráčů z šachových velmocí neztratili a za vzornou reprezentaci naší šachové školy i České republiky jim patří naše uznání a poděkování.

Zajímavostí je, že závěrečného ceremoniálu se zúčastnil a ceny vítězům předal Garri Kasparov, zřejmě nejlepší šachista světové historie.

Fotogalerii z průběhu šampionátu naleznete zde.