• Ve dnech 7. – 19. listopadu se ve slovinském Mariboru konalo Mistrovství světa mládeže. Mezinárodní šachovou školu Interchess reprezentovali mladí šachisté, dlouhodobě spolupracující s našimi trenéry, bratři Nguyen Thai Dai Van (MŠŠ Interchess FM) a Nguyen Thai Dai Vinh (Praha Smíchov), FM Tadeáš Kriebel (Novoborský ŠK) a Karin Němcová (OAZA Praha)..

    Jmenované doprovázel jako trenér reprezentace ČR a zároveň trenér MŠŠ Interchess IM Sergej Berezjuk.

    Rusko na turnaji mimo jiné reprezentovala i WFM Anna Styazhkina, několikanásobná medalistka ME a MS, která rovněž spolupracuje s MŠŠ Interchess.

    Průběh šampionátu můžete sledovat zde.

  

  • Od 9.11. až do 3.12. 2012 se v ruském Khanty-Mansiysku koná Mistrovství světa žen. Šampionátu se zúčastní členka MŠŠ Interchess, teprve sedmnáctiletá WGM Ziaziulkina Nastassia (BLR), několikanásobná mistryně světa, kterou hned v prvním kole čeká zajímavá soupeřka - GM Zhu Chen (QAT, 2491 FIDE ELO).

Sledovat můžete zde. 

Nastassie přejeme hodně štěstí.

  • Náš člen Nguyen Thai Dai Van a jeho mladší bratr Nguyen Thai Dai Vinh (Praha-Smíchov) startovali v turnaji Liberec OPEN, který probíhal ve dnech 20. - 27.10. 2012.

Van se se ziskem 5,5 bodů umístil na pěkném 17. místě, teprvé sedmiletý Vinh získal 3 body a obsadil 82. místo. Gratulujeme.

       Sledovat můžete zde

  • Veronika Macková (HD16, Praha-Smíchov) a Lukáš Dolanský (HD12, ŠK Tábor) reprezentovali MŠŠ Interchess na Mistrovství Čech mládeže, které se hrálo od 20. do 27. 10.2012 v Hrdoňově u Lipenské přehrady.

       Sledovat můžete zde

28.10.2012: Lukáš Dolanský po prohrách ve 2. a 3. kole zabojoval a ještě dokázal postoupit na březnové Mistrovství ČR mládeže 2013. Veronika Macková skončila na 3. místě v dívčí kategorii. Dívky mají MČR jako open turnaj.