Ve dnech 13.10. - 17.10.2012 proběhlo pod vedením hlavního lektora GM Vjačeslava Dydyška v prostorách hotelu Parrot  a OFFICES POŘÍČÍ s.r.o.Frydek-Mistek mezinárodní soustředění, kterého se účastnila i několikanásobná mistryně světa, členka MŠŠ Interchess WGM A. Zezulkina z Běloruska.

Image1

Soustředění bylo součástí přípravy členů a žáků MŠŠ Interchess na nadcházející Mistrovství Moravy a Slezska a Mistrovství světa 2012.

Celkem 30 dětí, mezi kterými nechyběli reprezentanti nejen České republiky, ale i Běloruska, a Slovenska, rozdělených do skupin podle věku a výkonnosti se účastnilo tématických přednášek a nové poznatky si ověřily v tréninkových partiích pod vedením zkušených trenérů Sergeje Berezjuka, Vladimíra Tally, Táni Bogatkové a slovenského reprezentačního trenéra Petra Palečka. Denně pak byl vyhodnocen nejlepší účastník každé ze skupin.

Snímky ze soustředění najdete ve fotogalerii.

Nezbývá než poděkovat lektorům za přípravu a realizaci zdařilé akce a mladým šachistům pak popřát uplatnění nabytých znalostí v nadcházejících ostrých turnajových partiích.