Ve dnech 23.-30.9.2012 probíhá v Tatranských Zruboch ve Vysokých Tatrách XVIII. ročník mezinárodního šachového turnaje a současně 58. ročník turnaje o Tatranský pohár OPEN TATRY 2012 s účastí šachistů MŠŠ Interchess Vladimíra Tally, Sergeje Berezjuka, Nguyena Thai Dai Vana, Matyáše Marka a Jakuba Linhy. Z žáků Interchess se turnaje účastní Veronika Macková z Prahy a Matěj Šošovička z Bratislavy.

Výsledky našich borců můžete sledovat na: OPEN Tatry 2012. 16 šachovnic je přenášeno on-line.

Tento turnaj se poněkud liší od podobných turnajů. Kola začínají až v 18 hodin a proto je zde možno mimo šachové přípravy hodně času věnovat  utužování fyzické kondice a rozvíjení důležitých osobních vlastností. Už v pondělí jsme si všichni zajeli električkou na Štrbské Pleso, potom jsme šli pěšky na Popradské pleso a zpět na zastávku Popradské pleso. Počasí bylo sychravé, ale šlo se příjemně.

Tatry 2

V úterý bylo dvojkolo, ve středu vyrazila skupina těch fyzicky zdatnějších na delší procházku z Tatranské Polianky na Slezský dům a pak po magistrále zpátky až do Tatranských Zrubů. Ve středu již bylo slunečno, ale foukal silný vítr.

Ve čtvrtek je v plánu výšlap na Hrebienok, potom procházka na Zemkovského chatu. V pátek se část výpravy vydá na Lomnický štít, třetí nejvyšší kopec Tater (2633m.n m.). Dnes hodně foukalo a lanovky vůbec nejezdily, tak snad to v pátek bude lepší.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

V konečném pořadí se na 1. a 2.místě umístili Vladimír Talla a Sergej Berezjuk. Před Mistrovstvím Moravy a Slezska nasadili našim mladým laťku opravdu hodně vysoko.

Turnaj se ale velice vydařil celé naší výpravě. Vždyť Veronika Macková skončila na 3. místě mezi ženami, Nguyen Thai Dai Van obsadil 2. místo  do 15 a 20 let a všichni ostatní si připsali body na své ELO.

Turnaj OPEN Tatry má v našem programu své pevné místo nejen pro svou specifičnost, ale především je vhodnou kombinací kvalitní šachové přípravy a přípravy fyzické. A dá se říct, že letošní ročník se opět vydařil.