1570396619-previewV sobotu 19.11. skončilo polofinále juniorů. Celý turnaj vyhrál Štěpán Hrbek, čímž si domů odvezl dvě zlaté medaile. Marek Fizer a Jáchym Hrbek (Šachy Štěpán) si připsali přes 100 bodů na Elo.

Štěpánovi gratulujeme k vítězství a postupu na MČR juniorů. 
Všem děkujeme za skvělou reprezentaci

Konečné výsledky

Fotogalerie

Pohled Štěpána Hrbka:

Od 12. do 19. září se hrálo ve Špindlerově Mlýně už tradičně polofinále MČR juniorů. Na tento turnaj jsem se velice těšil a určitě k úspěchu pomohl jasný cíl, a to postoupit na finále. Trochu kuriózní je, že jsem na turnaj šel s tím, že se musím umístit do 3. místa abych postoupil, i když postupuvalo prvních 6. To jsem se dozvěděl až za polovinou turnaje. Bydleli jsme pár kilometrů od hrací místnosti a původní plán byl, že bychom chodili na partii pěšky, bohužel se to ale úplně nestíhalo, a tak jsme jezdili autem. Dopoledne tedy probíhala příprava a občas také procházky, hlavně cesta ke Sněžce se mi moc líbila.

Turnaj nezačal nijak úžasně, když jsem měl hned v úvodních 2 partiích problémy s porážením elově slabších hráčů. Pochyby o mé výkonnosti se ještě prohloubily po remíze s Rudolfem Junem, když jsem získal ze zahájení nádhernou pozici a měl jsem i mnohem lepší čas. Poté ovšem přišlo dvojkolo, které se mi nadstandardně povedlo. V ranní partii jsem hrál s Matoušem Hlavinou a v té odpolední s Janem Seidlem, oba silní hráči, kteří až do konce bojovali o postup, Matouš dokonce postoupil. Obě tyto partie jsem zahrál velmi přesně a dodaly mi sebevědomí. 6. kolo jsem hrál černými figurami s FM Petrem Špreňarem a před partií jsem se necítil nejlépe, hlavně když mi zahrál zahájení, které jsem nečekal. Nicméně v komplikacích, které nastaly, jsem se orientoval mnohem lépe než můj soupeř a nakonec jsem si připsal již 5. výhru z 6 partií, tedy 5,5 bodů. Tehdy jsem měl samozřejmě skvělou náladu, obzvlášť když jsem zjistil, že příští kolo hraji bílými s Ondřejem Winterem, kterého jsem se rozhodně nebál.  V další výhru jsem začal věřit ještě více, když mi soupeř zahrál nepřesně zahájení a získal jsem pěknou pozici, která mi vyhovovala. V tu chvíli jsem ovšem narazil, protože pozice se pochopitelně nechtěla vyhrát sama. No a po několika chybách jsem najednou stál na prohru a i když jsem ještě soupeře dlouho zkoušel, nakonec jsem nedokázal zabránit prohře. Po této partii mi samozřejmě klesla nálada, navíc jsem v dalším kole měl hrát černými figurami s Jakubem Vojtou. Nicméně jsem se nakonec dokázal sebrat a přes má očekávní jsem soupeře porazil. Měl jsem tak 6,5 bodu z 8 a zaručený postup. V posledním kole jsem hrál černými s Michalem Jarešem. Partie probíhala celkem poklidně a když jsem viděl, že na druhé šachovnici dali remízu, přijal jsem nabídku mému soupeři také, stačilo mi to totiž k zaručenému 1. místu.

Turnaj se mi tedy na rozdíl od minulého ročníku povedl, dokonce jsem si připsal okolo 10 bodů na ELO. Turnaj se mi moc líbil a budu se těšit v březnu na finále.