kezmarokV termíni 24.9. do 1.10. se odehrálo Mistrovství Slovenska mužů a žen v Kežmaroku. V GM uzavřeném turnaji za slovenskou Interchess hráli FM Vladimir Bochnička, IM Filip Haring a IM Samir Sahidi. Kromě boje o titul mistra Slovenska bojoval Vladko o IM normu, Filip a Samir o GM normu. Samir skončil na 2. místě se ziskem 6 bodů z 9 možných. Filip obsadil 4. místo a Vladko 8. místo.

V otevřeném turnaji nás reprezentovali IM Sergej Berezjuk, Marek Fizer, Lucie Fizerová a David Juračák. Sergej se ziskem 7 bodů skončil na 2. místě. Marek měl na svém kontě 5,5 bodů a umístil se tak, jak byl nasazený. Lucka uhrála 4,5 bodů a přičítá si na Elo 57 bodů. David získal 3,5 bodů.

Ze slovenské skupiny hráli Jakub Rakovský, Simona Bochničková, Ema Walter, Martin Rak, Greta Kapolková, Jana Šošovičková a Lucia Strišková. Dámy v tomto turnaji hráli, také o titul mistryně Slovenska. Ema se ziskem 5 bodů skončila jako vícemistryně Slovenska a 3.místo získala Jana Šošovičková, která měla taky 5 bodů. Rozhodlo tedy pomocné hodnocení. Lucka uhrála také 5 bodů a stačilo ji to na 4. místo mezi ženami. Na 5.místě se umístila Simonka, která měla 4,5 bodů. Greta získala 3,5 bodů.
Kuba a Martin měli 4,5 bodů.

Všem medailistům gratulujeme a přejeme jim další úspěchy. Ostatním také přejeme další pěkné partie a gratulujeme k novým získaným zkušenostem.

Konečné výsledky