maltaDne 18. 4. skončil turnaj na Maltě. Do podledního kola byly obě kategorii velice zajímavé. V openu B nakonec obsadil 2. místo David Juračák a odnesl si krásné umělecké dílo jako cenu. Jonáš Ďurana (ze slovenské skupiny Interchess) obsadil pěkné 10. místo. Posledním našim reprezentatem v této kategorii byl Antonín Zemek, který skončil na stejném místě jako byl nasazený.

V openu A bohužel nevyšlo poslední kolo podle představ, a proto si neodnášíme ani jednu z hlavních cen. O 3.-5. místo se dělili naši hráči s tím, že lepší pomocné hodnocení měl Sergej Berezjuk, poté Tomáš Brnušák (SVK skupina Interchess) a s nejhoším pomocným hodnocením Vladimír Bochnička (SVK skupina Interchess). Na 7. místě, skokanem turnaje a nejlepší ženou se stala Klára Zemková. Ema Walter (SVK skupina Interchess) skončila na 10. místě a na 2. místě v ženách. Simona Bochničková byla na pěkném 13. místě. Marek Tobias Janík na turnaji získával zkušenosti a bral to jako přípravu na Mistrovství Slovenska.

Po konci turnaje jsme měli ješte dva dny na prohlídku Malty. V jednom dnu jsme byli na ostrově Gozo a druhý den jsme si byli zaplavat v moři.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci České a Slovenské republiky. Gratulujeme k úspěchům a držíme palce v dalších turnajích.