imagesV létě se naši hráči zúčastní několika turnajů. Začíname turnaje Pula Open od 18.6. do 25.6.  Poté se hraje Open České Budějovice od 1. do 9.7., následuje turnaj v Piešťanech v termínu 11. - 18. 7. Dále je na programu šachový tábor Koník, který je pořádán pod vedením FM Miroslava Roháčka. Dále nás budou hráči reprezentovat na MEU v Praze. Poslední turnaj bude ve Skalici od 20. 8. do 28. 8, kde bude i soustředění s GM Zigurdsem Lankou.

Všem hráčům na turnajích držíme pěšti.

IMG 20220604 132410 1 Před konečným zhodnocením turnaje. Bychom chtěli ještě jednou poděkovat rodičům, kteří pomáhali při zajišťování dopravy na okresní přebory, jmenovitě panu Kožušníkovi, panu Zemkovi a panu Jurtíkovi.

V sobotu 4. 6. se odehrál turnaj příbuzných a dětí našeho klubu. Celý tento turnaj jsme brali jako poděkování za odvedenou práci za školní rok. Turnaj byl vyhodnocen ve třech kategoriích, a to hráči Interchess, nejmladší hráči Interchess a doprovod.

Celkově na 1. místě a v kategorii hráči Interchess se umístil Marek Fizer. Na 2. místě skončila Danielka Kožušníková. Třetí místo bral David Juračák.
Kategorii nejmladších vyhrála Veronika Fizerová. 2. místo bral Jakub Milián. Na svém prvním turnaji skončil na 3. místě Petr Plasgura.
V kategorii doprovod vyhrál pan Štefek, který skončil celkově v turnaji druhý. Na 2. místě se umístil Roman Kožušník a třetí skončil Pavel Gřes.

Každý zúčastněný získal medaili a věcnou cenu. V kategoriích hráči Interchess a doprovod první tři místa získali navíc pohár.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Martině Zemkové za výrobu medailí a pohárů, firmě Hyundai za finanční podporu, díky které jsme mohli nakoupit ceny, firmě Bamwoody za flash disky a městu Frýdek-Místek, bez kterých bychom neměli prostory na odehrání turnaje.

Konečné výsledky, fotky

IMG 20220606 134211Od 7.6. do 17. 6. se v hotelu Don Giovanni odehrává Pražský šachový festival. Tento festival je rozdělen do  uzavřených turnajů a openů. V turnaji Masters hraje GM Nguyen Thai Dai Van, který dlouhodobě spolupracuje s našim trenérem Sergejem Berezjukem.
V openu hraje Hrbek Štěpán. Klukům držíme pěsti a přejeme, co nejvíce vyhraných partií.

Report z každého kola si můžete přečíst na stránkách NSS.

Průběžné výsledky, stránky pořadatele

1640782126 3-flomaster-club-p-risunok-na-temu-shakhmati-krasivie-risunki-3 V průběhu dvou týdnu proběhlo MČR škol. Bylo rozděleno do tří kategorií. V každé kategorii byl zástupce spojený s Interchess. V 1. - 5. třídě na 2. místě skončilo družstvo ZŠ U sv. Štěpána Praha, kde hrály děti, které trénují naši trenéři.
V kategori 6. - 9. třída hrál za družstvo Gymnázium Petra Bezruče F-M Michal Gřes, toto družstvo se stalo mistrem ČR. Za družstvo GSOŠ Frýdek-Místek na první šachovnici nastoupil Antonín Zemek, který uhrál velmi pěkný výsledek 6,5 bodů z 9.

V kategorii středních škol nastoupila za Gymnázium P. Bezruče Lucie Fizerová, která se svými spoluhráči vyhrála Mistrovství ČR středních škol.

Všem hráčům gratulujem k pěkným výsledkům.

Konečné výsledky

IMG 20220530 140125 Dne 30. 5. 2022  ve SVČ Korunka v Ostravě proběhl 2. turnaj družstev mateřských školek. V tomto roce se sešlo 9 čtyřčlenný družstev. Turnaj proběhl v příjemné atmosféře. Organizátoři v čele s paní ředitelkou Janou Secovou udělali vše proto, aby děti byly spokojené. Organizátoři nachystali pro děti prostornou místnost, místo pro doprovod, vkusné poháry pro všechny družstva, krásné medaile pro každého hráče, čokoládové figurky, plyšáky, diplomy a tři šachové dorty pro vítěze. Dále bylo nachystáno občerstvení pro děti a doprovod, vyplněný odpočinkový program ve vedlejší místnosti.
Garantem turnaje byla naše trenérka Táňa Bogatková. Táňa tři roky školila pedagogy z Ostravy, teď učí děti hrát šachy ve školkách. Hlavním rozhodčím byl Rostislav Berezjuk.

Fotky

vigevanoVe městě Vigevano v Itálii se od 3. 6. do 5. 6. odehrál šachový turnaj, kde nás reprezentovali Vladimír Bochnička a Simona Bochničková ze slovenské skupiny Interchess. Vladko bohužel kvůli horšímu pomocnému hodnocení skončil na 3. místě. Simonka skončila na 2. místě mezi ženami.

Konečné výsledky, nss.cz

MSR 2022 InterchessV termínu 21. 5. - 28. 5. se ve Staré L'ubovni odehrálo Mistrovství Slovenské republiky mládeže.  Pod vedením trenéru Sergeje Berezjuka, Miroslava Roháčka a Rastislava Diviaka naše slovenská skupina Interchess získala 9 medailí. V kategorii D14 obsadily všechny medailové pozice neše hráčky. 1. místo vyhrála Karin Novomeská, 2. skončila Martina Šošovičková a 3. příčku obsadila Hana Horvathová
V kategorii D16 na 1. místě se umístila Lucie Stříšková a 2. skončila Gréta Kapolková, obě připravují naši trenéři.
V kategorii H10 suverénně vyhrál Richard Písarčík. V H12 obsadil 2. místo Ryan Meszaros Casey. V H14 bral 3. místo Jonáš Ďurana.
Hodně našich hráčů skončilodo 6. místa nebo do 10. místa.

I při zisku 9 medailí máme, co zlepšovat do dalšího roku, jelikož to je méně medailí než minulý rok.

Děkujem našim hráčům za reprezentaci a gratulujeme k úspěchu. Přejeme hodně štestí na MS a ME.

chicagoV termínu od 26.5. do 30.5. se odehrál turnaj v Chicagu. Reprezentoval nás zde IM Marek Matyáš, který uhrál v silné konkurenci 5 bodů z 9. Obsadil 42. místo ze 128 účastníků.

Stránky pořadatele

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710Dne 4. 6. se hraje turnaj Malá šachovnička. Tento turnaj je poděkování pro děti a rodiče za celoroční práci.

Průbězné výsledky

chess-3099499 1280V sobotu 21. 5. se odehrál turnaj ve městě Wodzislaw Slaski. Turnaj byl rozdělen do 3. kategorií. V kategorii 2015 a mladší se účastnili dva naši hráči a to Veronika Fizerová a Jakub Milián. Jakub obsadil 4. místo se ziskem 5 bodů a Verča skončila mezi dívkami na 2. místě se 4 body.

V kategorii 2013 - 2014 hrál Šimon Galia, který obsadil 5. místo, když uhrál 5 bodů.

Děkujeme hráčům za pěknou reprezentaci a gratulujeme k nádherným výsledkům.

Stránky pořadatele, výsledky: 2015 a mladší, 2013-2014

simonV sobotu 14. 5. se odehrál turnaj Hukvaldské šachování, kde nás reprezentovali v kategorii U9 Šimon Galia, Jakub Milián a Veronika Fizerová, v U13 hrála Daniela Kožušníková a Antonín Zemek, v U18 byla Julie Foldynová.

Šimon hrál pěkně celý turnaj, a to mu vyneslo 3.místo a jeho první pohár. Jakub hrál pěkně a skončil šestý. Veronika rozehrála pěkně turnaj a skončila na 6. místě v dívkách. Daniela brala 2. místo v dívkách. Antonín skončil pátý. Julie odehrála těžký turnaj a zisk 1 bodu je pěkný.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme medailistům.

Konečné výsledky: U9, U13, U18

mcrmuzuDne 14. 5. začalo Mistrovství České republiky mužů, které se tento rok hraje v Ústí nad Labem. Reprezentuje nás zde Štepán Hrbek. Dále také budeme sledovat výkon GM Jana Krejčího, který byl dlouhodobým svěřencem Sergeje Berezjuka.
Přejeme jim hodně úspěšných tahů a krásné partie.

Zprávy z každého dne můžete najít na stránkách nss.cz

Průběžné výsledky, online, stránky pořadatele

matyV termínu od 18. 5. - 25.5. se odehraje v Saint Louis turnaj, a kterém bude hrát IM Marek Matyáš. Tento      turnaj je uzavřený.

Matyáš je dlouhodobý člen našeho klubu, také je to náš trenér, který trénuje Lucii Fizerovou, Davida Juračáka a Šimona Galiu.

Stránkdy pořadatele

katkaV termínu 18.4. - 29. 4. se odehrál turnaj ve Spojených státech amerických. Byl to turnaj nejlepších mužů a žen USA. V ženské kategorii hrála GM Kateřina Němcová. Katka skončila na 5. místě.

Katka je dlouhodobou svěřenkyní Sergeje Berezjuka. Pod jeho vedením byla mistryně Evropy, vícemistryně Světa. Reprezenrovala ČR na Olympiádě, MS a ME. Posledních deset let reprezentuje USA, kde odjela studovat Univerzitu.

Stránka turnaje

mainlogo cz 2022 V neděli 8. 5. byl dohraný turnaj Ostravský koník. Kde ve všech třech openech jsme měli zastoupení. V openu A nás reprezentoval Marek Fizer, který nakonec uhrál 4,5 bodů. V openu B na 1. místě skončil Jakub Rakovský s 8 body. Na 7. místě překvapivě skončil Tomáš Filip s 6 body, který se k šachům vrátil po dlouhé pauze. Klára Zemková uhrála polovinu možných bodů a skončila na 33. místě.  Lucie Fizerová uhrála 3,5 bodů.

V openu C na 3. místě skončil David Juračák se ziskem 7 bodů. 5. místo obsadila Danielka Kožušníková s 6,5 body. Na 8.místě byl Antonín Zemek s 6 body. Míša Gřes získal polovinu bodů. Vanesa Filipová získala 4 body a 3,5 bodů získala Julie Foldynová.

Medailistům a oceněným hráčům gratulujeme. Všem přejeme další pěkné turnaje a nové zkušenosti z dalších turnajů.

Konečné výsledky: Open A, Open B, Open C