litvaV hlavním městě Litvy Vilniusu se odehrál 27.5.-28.5. turnaj v rapid šachu, kde nás reprezentovali Zemek Antonín, Danielka Kožušníková, Jáchym Hrbek (Šachy Štěpán) a Jakub Milián. Ze slovenské skupiny Jonáš Ďurana, Martina Šošovičková, Hryhorii Shykhenko, Benci Jozef, Kovačík Oliver a André Tomáš.

Nejlépe se vedl v kategorii U08 Tomáš André, který získal plný počet bodů a vyhrál 1.místo. V této kategorii hrál ještě Jakub Milián, který uhrál 5,5 bodů a umístil se na pěkném 14.místě.

Oliver v těžké konkurenci uhrál 5,5 bodů v kategorii U10.
Nejpočetnější zastoupení jsme měli v kategorii U14. Všichni hráči získali minimálně 50% bodů. Nejlépe si vedl Jáchym Hrbek, který získal 6 bodů. Umístil se lépe než byl nasazen. 5,5 bodů získal Hryhorii Shykhenko. 5 bodů získali Daniela Kožušníková, Jonáš Ďurana, Antonín Zemek a Martina Šošovičková. Polovinu bodů zísla Jozef Benci.

Všem hráčům děkujeme za pěknou reprezentaci na silném turnaji. Držíme jim palce v dalších turnajích.

Rodičům děkujeme za podporu mezi partiemi a za řidičský doprovod na turnaj.
Sergejovi děkujeme za skvělou organizaci turnaj.

Průběžné výsledky: U14, U10, U08
 OnlineFotografie

ostarvskykonikV neděli 14.5. skončil turnaj Ostravský koník 2023, na kterém jsme měli velké zastoupení.

V turnaji A nás reprezentoval Marek Fizer. Marek hrál skvěle. Díky své hře porazil šachovou legendu GM Romanishina Olega. V posledním kole hrál o první místo, bohužel mu to však nevyšlo a nakonec skončil na úžasném 12. místě. Získal celkově 6 bodů a na Elo připisuje 75 bodů.

V turnaji B si zahráli Klára Zemková, David Juračák, ze slovenské skupiny Jakub Rakovský a Jonáš Ďurana.
Nejlépe se vedlo Jakubovi, který  turnaj vyhrál se ziskem 7,5 bodů a na Elo přičte 67 bodů. Jonáš po pěkném finiši skončil na 3. místě. Uhrál 7 bodů a na Elo dostane 78 bodů. Klára po nevydařeném začátku si na konci spravila chuť a se ziskem 6 bodů obsadila celkové 12.místo a získla cenu za nejlepší ženu turnaje. Všichni tři si odvezli domů finanční odměnu. David uhrál 5,5 bodů a skončil na svém místě nasazení.

V turnaj C odehráli Antonín Zemek, Daniela Kožušníková, Michal Gřes, Vanesa Filipová, Julie Foldynová, Šimon Galia, Jakub Milián a Veronika Fizerová. Antonín po prvních třech nevydařených kolech, kdy měl 1,5 bodů ze 3. Udělal vítěznou šňůru 6 bodů ze 6, díky čemu vyhrál turnaj. Stříbro si domů veze Michal, který získal 7 bodů a na Elo si připíše 125 bodů. Oba dva si odnesli domů finanční odměnu. Danielka uhrála 6 bodů.
Ostatní hráči získaváli nové zkušenosti, které se jim budou hodit do dalších turnajů.

V bleskovém doprovodném turnaji získal stříbrnou medaili IM Matyáš Marek.

Všem medailistům gratulujeme k úspěchu.

Děkujeme hráčům za skvělou reprezentaci klubu, města Frýdek-Místek a Moravskoslezského kraje.
Děkujeme městu Frýdek-Místek a firmě Hyundai za sponzorský dar.

Konečné výsledky: Open A, Open B, Open C, blesk
Fotografie

1570396619-previewOd 9.5. do 16.5. se hraje MČR republiky žen, kde nás reprezentují Lucie Fizerová a  WIM Natálie Kaňáková.
Systém MČR žen je pro tento rok nastaven jinak než obvykle. Hraje se vyřazovacím systémem, kdy první 4 hráčky z celkových 12 účastnic postupují přímo do druhého kola. V 1. kole se utkají hráčky z 5. až 12. místa. Ten kdo bude mít více bodů ze 2 partií postupuje dále. Když bude výsledek 1:1. Hraje se rapid na 2 partie.

Lucka první kolo bojuje proti WIM Kristýně Novosadové. Natálka hraje proti Sandře Hosové.

Holkám držíme palce a přejeme hodně štěstí.

Průběžné výsledky, online

ostarvskykonikOd 6.5. do 14.5. se hraje mezinárodní festival Ostravský Koník. Festival je rozdělen na tři openy A, B a C.
V openu A hraje Marek Fizer. V openu B hrají Klára Zemková, David Juračák a ze slovenské skupiny Interchess Jakub Rakovsky a Jonáš Ďurana. V openu C nás reprezentují Antonín Zemek, Daniela Kožušníková, Michal Gřes, Vanesa Filipová, Julie Foldynová, Šimon Galia, Veronika Fizerová a Jakub Milián.

Všem hráčům držíme palce.

Průběžné výsledky: Open A, Open B, Open C, stránky pořadatele, online

 

jermukOd 3.5. do 11.5. se v Arménii ve městě Jermuk hraje uzavřený turnaj na 9 kol, kterého se účastní Nguyen Thai Dai Van. Průměrné elo turnaje je 2635.  

Vanovi přejeme hodně štestí a spoustu dobrých tahů.

Průběžné výsledky, stránky pořadatele

sszV obodobí 16.4. - 23.4. se odehrálo Mistrovství Slovenské republiky mládeže a juniorů v lázeňském městě Dudince. Jako trenéři zde byli Sergej Berezjuk a Miroslav Roháček, kteří vedli naše hráče ze slovenské skupiny Interchess. Hráči byli velmi úspěšní a posbírali hodně medailí. 

Podrobné informace naleznete zde

mcr8Od 30.4. do 1.5. se v Krnově odehrálo MČR do 8 let. Naše barvy hájili Jakub Milián H8, Veronika Fizerová D8 a v doprovodném turnaji do 14 let Šimon Galia.

Jakub díky skvělému konci 3 bodů ze 3 se dostal do skupiny chlapců ze 7 body, jenom kvůli špatnému pomocnému hodnocení skončil na úžasném 7. místě. V jeho kategorii hrálo 107 hráčů.

Šimon se umístil ve své kategorii U10 na 6.místě se ziskem 5 bodů a odvezl si domů pohár a věcnou cenu.

Verunka skvělou hrou, kdy se celou dobu držela na vrchních šachovnicích, vybojovala 8 bodů z 9 možných, kdy prohrála jenom s budoucí mistryní ČR. Verunka se stala vícemistryní ČR a má právo reprezentovat ČR na Mistrovství Evropy.  V její kategorii hrálo 25 dívek.  Verunce gratulujeme k skvělému výsledku a přejeme hodně štěstí na dalších turnajích.

Naši mladší se připojili úspěchy k našim starším hráčům, kteří získali medaile na MČR do 16 let a MČR juniorek a dorostenek.
Největší radost nám dělá sourozencké trio Fizerových, kteří z MČR přivezli 4 medaile z toho 2 stříbrné a 2 bronzové.

Dětem děkujeme za skvělou reprezentaci Moravskoslezského kraje, města Frýdek-Místek a našeho klubu.

Velké poděkování patří rodičům za skvělou spolupráci.

Neskutečné díky bychom chtěli dát organizátorům turnaje. Jejich organizce byla opravdu úžasná vše bylo uděláno pro děti a jejich doprovod. Klobouk dolů před nimi.

Výsledky D8, H8, doprovodný turnaj

 

 

1640782126 3-flomaster-club-p-risunok-na-temu-shakhmati-krasivie-risunki-3V pátek 21.4. se v Dobré odehrála simultánka v rámci mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník. S našich řad se jí učastnili Marek Fizer, David Juračák, Jakub Milián a Klára Zemková. Své partie vyhráli Marek a Klára. David remízoval. Jakub prohrál, ale chtěli bychom mu pogratulovat k pilné práci za šachovnicí.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci klubu.

IMG 20220607 115648 V sobotu 15.4. se odehrál turnaj ve Frýdku-Místku, kterého se zúčastnili Jakub Milián a Veronika Fizerová. Verča skončila na 1.místě mezi dívkami. Uhrála 5 bodů ze 7 možných. Jakub uhrál 4 body. 
Verči gratulujeme k úspěchu a Jakubovi k pěknému výsledku.

Děkujeme za reprezentaci klubu.

Konečné výsledky, fotografie pořadatelů

cap logo open II 2Od 11.4. do 16.4. se hraje na Menorce ve Španělsku šachový turnaj, kde je GM Nguyen Thai Dai Van nasazený jako 5. hráč z 200 hráčů. Je zde 41 GM hráčů.

Vanovi držíme pěsti a přejeme mu hodně skvělých partií.

Průběžné výsledky, online, stránky pořadatele

mitropaV období od 10.4. do 20.4. se hraje Mitropa Cup v Chorvatsku, kde za Českou republiku hraje WIM Natálie Kaňáková a dlouholetá svěřenkyně naších trenérů WFM Anna Lhotská.
Za slovenskou reprezentaci hraje v ženách WFM Simona Bochničková a Ema Walter. V mužích reprezentují IM Samir Sahidi a IM Filip Haring. 

Všem držíme palce a přejeme jim hodně štěstí.

Průběžné výsledky, online, stránky pořadatele

tsnOd 6.4. do 10.4. se odehrál ve Frýdku-Místku 42. ročník TŠN. Reprezentovali nás U15 Antonín Zemek, U12 Pavel Jurtík, U12 Artem Nimetskyi, U9 Veronika Fizerová a U9 Jakub Milián. Ze slovenské skupiny hráli Slivka Martin U12 a Jakub U9.

V turnaji Pobeskydí bojovali Lucie Fizerová a Marek Fizer. Slovensko reprezentoval Pisářík Richard.
V turnaji IM hrál Marek Matyáš, který obsadil 4. místo.

Markovi gratulujeme ke 4.místu.
Všichni hráči zde získávali nové zkušenosti. Přejeme všem hráčům, ay nabité zkušenosti dokázali přenést do dalších turnajů.

Konečné výsledky, stránky pořadatele

338163606 157534630285122 7264561077570217493 nV termínu od 5.4. do 10.4. se konalo soustředění ve Vysokých Tatrách. Soustředění bylo bráno jako příprava na mistrovství Slovenska. Ze slovenské skupiny se ho zúčastnili Jakub Rakovský, Jana Šošovičková, Martina Šošovičková, Jozef Benci, Vladimír Bochnička, Jonáš Ďurana a Greta Kapolková. Z Česka se vzdělávali Štěpán a Jáchym Hrbkovi a David Juračák.

Kromě šachových tréninků se stihl zahrát i fortbal, ale hlavně se zlepšovala fyzička pomocí turistiky. Po dobu soustředění stihli absolvovat Hrebienok, Bilíkovu chatu, Popradské a Štrbské pleso, vodopád Skok a Sliezsky dom. 

Sergejovi Berezjukovi děkujeme za skvělý profesionální přístup po všech stránkách.

Fotky

images 4V sobotu 1.4. se odehrál poslední krajský přebor v rapid šachu. Reprezentovali nás v kategorii do HD10 Šimon Galia, Veronika Fizerová a Jakub Milián. Veronika skončila na 2.místě v kategorii D8. Jakub obsadil 3.místo v H8. Šimon vyhrál celou kategorii HD10.  HD12 hrál Pavel Jurtík a Artem Nimetskyi. Oba kluci získávají každým turnajem další zkušenosti. HD14 bojovali Daniela Kožušníková a Antonín Zemek. Antonín obsadil 2. místo. Danielka skončila 2. v dívkách. HD18 se účastní David Juračák, Šimon Stejskal, Vanesa Filipová a Julie Foldynová. David dovezl 3.místo. Šimon, Vaneska a Julča získáli cenné zkušenosti do dalších turnajů.

Konečné výsledky, fotografie

Všem hráčům děkujeme za pěknou reprezentaci klubu a města Frýdek-Místek.

Za finanční podporu děkujeme firmě Hyundai.

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710 V neděli 26.3. jsme odehráli poslední zápas Krajské soutěže. Hráli jsme v přímém souboji s ŠK Slavoj Poruba "E" o první místo. Potřebovali jsme vyhrát 5:3. Nakonec jsme vyhráli 4,5:3,5. Bohužel nám chyběl bod ve skóre, abychom skončili první a zajistili si postup do Krajského přeboru.

Vyhráli Magda Dvořáková Mičulková, Klára Zemková a Antonín Zemek: Remízovali Dominik Očko, Rostislav Berezjuk a David Juračák.

Skončili jsme na 2.místě, což je úžasný výsledek, se kterým jsme na začátku sezóny nepočítali.

Všem hráčům, kteří se zúčastnili této soutěže, chceme poděkovat za reprezentaci a skvělý výsledek družstva.
Děkujeme městu Frýdek-Místek za finanční podporu.

Konečné výsledky, fotografie