simonV sobotu 14. 5. se odehrál turnaj Hukvaldské šachování, kde nás reprezentovali v kategorii U9 Šimon Galia, Jakub Milián a Veronika Fizerová, v U13 hrála Daniela Kožušníková a Antonín Zemek, v U18 byla Julie Foldynová.

Šimon hrál pěkně celý turnaj, a to mu vyneslo 3.místo a jeho první pohár. Jakub hrál pěkně a skončil šestý. Veronika rozehrála pěkně turnaj a skončila na 6. místě v dívkách. Daniela brala 2. místo v dívkách. Antonín skončil pátý. Julie odehrála těžký turnaj a zisk 1 bodu je pěkný.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme medailistům.

Konečné výsledky: U9, U13, U18

mcrmuzuDne 14. 5. začalo Mistrovství České republiky mužů, které se tento rok hraje v Ústí nad Labem. Reprezentuje nás zde Štepán Hrbek. Dále také budeme sledovat výkon GM Jana Krejčího, který byl dlouhodobým svěřencem Sergeje Berezjuka.
Přejeme jim hodně úspěšných tahů a krásné partie.

Zprávy z každého dne můžete najít na stránkách nss.cz

Průběžné výsledky, online, stránky pořadatele

matyV termínu od 18. 5. - 25.5. se odehraje v Saint Louis turnaj, a kterém bude hrát IM Marek Matyáš. Tento      turnaj je uzavřený.

Matyáš je dlouhodobý člen našeho klubu, také je to náš trenér, který trénuje Lucii Fizerovou, Davida Juračáka a Šimona Galiu.

Stránkdy pořadatele

katkaV termínu 18.4. - 29. 4. se odehrál turnaj ve Spojených státech amerických. Byl to turnaj nejlepších mužů a žen USA. V ženské kategorii hrála GM Kateřina Němcová. Katka skončila na 5. místě.

Katka je dlouhodobou svěřenkyní Sergeje Berezjuka. Pod jeho vedením byla mistryně Evropy, vícemistryně Světa. Reprezenrovala ČR na Olympiádě, MS a ME. Posledních deset let reprezentuje USA, kde odjela studovat Univerzitu.

Stránka turnaje

mainlogo cz 2022 V neděli 8. 5. byl dohraný turnaj Ostravský koník. Kde ve všech třech openech jsme měli zastoupení. V openu A nás reprezentoval Marek Fizer, který nakonec uhrál 4,5 bodů. V openu B na 1. místě skončil Jakub Rakovský s 8 body. Na 7. místě překvapivě skončil Tomáš Filip s 6 body, který se k šachům vrátil po dlouhé pauze. Klára Zemková uhrála polovinu možných bodů a skončila na 33. místě.  Lucie Fizerová uhrála 3,5 bodů.

V openu C na 3. místě skončil David Juračák se ziskem 7 bodů. 5. místo obsadila Danielka Kožušníková s 6,5 body. Na 8.místě byl Antonín Zemek s 6 body. Míša Gřes získal polovinu bodů. Vanesa Filipová získala 4 body a 3,5 bodů získala Julie Foldynová.

Medailistům a oceněným hráčům gratulujeme. Všem přejeme další pěkné turnaje a nové zkušenosti z dalších turnajů.

Konečné výsledky: Open A, Open B, Open C

maltaDne 18. 4. skončil turnaj na Maltě. Do podledního kola byly obě kategorii velice zajímavé. V openu B nakonec obsadil 2. místo David Juračák a odnesl si krásné umělecké dílo jako cenu. Jonáš Ďurana (ze slovenské skupiny Interchess) obsadil pěkné 10. místo. Posledním našim reprezentatem v této kategorii byl Antonín Zemek, který skončil na stejném místě jako byl nasazený.

V openu A bohužel nevyšlo poslední kolo podle představ, a proto si neodnášíme ani jednu z hlavních cen. O 3.-5. místo se dělili naši hráči s tím, že lepší pomocné hodnocení měl Sergej Berezjuk, poté Tomáš Brnušák (SVK skupina Interchess) a s nejhoším pomocným hodnocením Vladimír Bochnička (SVK skupina Interchess). Na 7. místě, skokanem turnaje a nejlepší ženou se stala Klára Zemková. Ema Walter (SVK skupina Interchess) skončila na 10. místě a na 2. místě v ženách. Simona Bochničková byla na pěkném 13. místě. Marek Tobias Janík na turnaji získával zkušenosti a bral to jako přípravu na Mistrovství Slovenska.

Po konci turnaje jsme měli ješte dva dny na prohlídku Malty. V jednom dnu jsme byli na ostrově Gozo a druhý den jsme si byli zaplavat v moři.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci České a Slovenské republiky. Gratulujeme k úspěchům a držíme palce v dalších turnajích.

mainlogo cz 2022V Ostravě od 30.4. do 8.5. probíhá Ostravský koník. Hrají se zde 3 open turnaje. V openu A nás reprezentují Marek Fizer a Michaela Svobodová (Jezdci Jundrov). V B turnaji hrají Tomáš Filip, Klára Zemková, Lucie Fizerová a ze slovenské skupiny Interchess Jakub Rakovský. V openu C je David Juračák, Antonín Zemek, Daniela Kožušníková, Michal Gřes, Vanesa Filipová a Julie Foldynová.

Stránky pořadatele

Průběžné výsledky Open A, Open B, Open C
Online

tsnOd 14.4. se hraje Turnaj šachových nadějí. Tohoto turnaje se účastní v kategorii U9 Veronika Fizerová, Jakub Milián a Šimon Galia. V kategorii do 15 let hraje Marek Fizer. V Pobeskydí hraje Lucie Fizerová.

Ze slovenské skupiny Interchess hrají v kategorii U9 Jakub Slivka,v kategorii U12 Martin Slivka a v kategorii Pobeskydí Josef Straka.

Všem hráčům držíme palce.

Průběžné výsledky: U9, U15, Pobeskydí

maltaV termínu  12.4. - 18.4. se na Maltě odehrává turnaj, který je rozdělen na 2 turnaje. V turnaji A hraje Sergej Berezjuk a Klára Zemková. Ze slovenské skupiny Interchess se ho účastní Vladimír Bochnička, Tomáš Brňušák, Ema Walter, Simona Bochničková a Marek Tobias Janík.
V turnaji B hraje David Juračák a Antonín Zemek. Ze slovenské skupiny Interchess se ho účastní Jonáš Ďurana.

Tento turnaj není jenom o šachových partiích. Každý den navštěvujeme památky ostrova.

Průběžné výsledky: Open A, Open B

logo 03 O víkendu 9. - 10. 4. v Klatovech se odehraje Mistrovství České republiky do 8 let. V kategorii chlapců hraje Jakub Milián a Filip Dvořák. V dívkách nás reprezentuje Veronika Fizerová.

V doporovodném turnaji mládež do 12 let hraje Matěj Dvořák a Openu se účastní Marek Fizer.

Startovní listina: H8, D8, do 12 let, Open

IMG-20220402-WA0000V sobotu 2. 4. se odehrál turnaj starších žáků družstev. Náš tým reprezentoval Marek Fizer, Lucie Fizerová, David Juračák, Antonín Zemek, Michal Gřes a Daniela Kožušníková.

Družstvo porazilo všechny ostatní týmy. Díky tomu skončili na 1.místě.

Celému družstvu gratulujeme i k postupu do 1.ligy mládeže.

Konečné výsledky

chessV období 26. 3. - 7. 4. se ve Slovinsku odehrává Mistrovství Evropy mužů. Účastní se ho Nguyen Thai Dai Van, který dlouhodobě spolupracuje se Sergejem Berezjukem.

Více informací se můžete dozvědět na Novém šachovém serveru. Máte také možnost sledovat partie online.

Vanovi přejeme spoustu úspěšných partií.

NSS, online, průběžné výsledky, stránky pořadatele

1570396619-previewO víkendu 26. - 27.3. skončila 1. liga družstev, kde se na 1. místě umístilo družstvo Šachy Hošťálková.
V tomto družstvu hráli i hráči Interchess a to Sergej Berezjuk, Dominik Kula a Ondřej Havelka. Všichni tři přispěli k vítězství a také k postupu do Extraligy.

Celému družstvu gratulujeme k úspěchu a držíme jim palce v Extralize.

chess-3099499 1280

V sobotu 26.3. se konalo poslední kolo okresního přeboru družstev.  Hráli jsme doma v sestavě: Marek Fizer, Klára Zemková, David Juračák, Antonín Zemek a Michael Gřes. Družstvo Sokol Metylovice jsme porazili 5:0.

Díky této výhře jsme udrželi celkové 2. místo a tím pádem bychom měli postoupit do krajské soutěže.
Všem hráčům, kteří odehráli nějaký zápas děkujeme za reprezentaci a těšíme se na jejich reprezentaci další rok.

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710V sobotu 26. 3. se odehrál Krajský přebor družstev mladších žáků. Reprezentovali nás Daniela Kožušníková, Pavel Jurtík, Šimon Galia, Hynek Ovčačík, Jakub Milián a Veronika Fizerová. Skončili na 7. místě.

Pro většinu hráčů byla hra na tomto turnaji družstev první společnou zkušeností. Děkujeme všem za reprezentaci oddílů a přejeme hodně úspěchů na dalších turnajích.