Anna Krupnova ve finále Mistrovství Ruska 2018

0001Jedenáctiletá členka naší šachové akademie Anna Krupnova (Moskva, RUS) dosáhla ke konci letošního roku dvou výrazných výsledků.

Na Přeboru Moskvy klasickým tempem dokázala výborným finišem a celkovým ziskem 7,5 bodu z 9 obsadit 2. místo v kategorii dívek do 13. let, jako jediná v turnaji porazila pozdější vítězku WCM Margaritu Zverevu, a postoupila do finálového turnaje o mistryni Ruska 2018 do 14 let. Interchess tak bude mít zastoupení v mistrovském turnaji takové šachové supervelmoci, jakou Rusko bezesporu je.

První místo Anna obsadila na navazujícím Přeboru Moskvy v rapidu.. Celý turnaj byla v čele tabulky, škoda bylo zaváhání v 6. kole. Přesto po výborném finiši nakonec dělila 1. - 2. místo, lepší pomocné hodnocení znamenalo pro Aničku zlatou medaili, před třetí hráčkou konečného pořadí měla náskok 2 bodů.

K úspěšným vystoupením Anně gratulujeme. Její výkon je o to cennější, že v Moskvě se šachu věnuje obrovské množství mládeže, které se věnují stovky profesionálních trenérů a prosadit se zde vyžaduje opravdu velkou porci šachového umu.