Nguyen Thai Dai Van oficiálně mezinárodním velmistrem !

vanV běloruském Minsku zasedala 7. a 8. dubna prezidentská rada FIDE.

Mimo jiné rozhodla o udělení titulu mezinárodního velmistra našemu členu Nguyen Thai Dai Vanovi, který se teprve v roce 2016 stal mezinárodním mistrem a po pouhých necelých dvou letech dosáhl šachového titulu nejvyššího. Van se tak oficiálně stává nejmladším mezinárodním velmistrem v historii českého i československého šachu.

Pro Vana se jedná o ocenění jeho dlouholetého úsilí a patří mu po právu, stejně jako jeho trenérovi IM Sergeji Berezjukovi, naše srdečná gratulace!

Totéž zasedání bohužel rozhodlo i o neudělení titulu WIM naší Natálii Kaňákové. Komise pro udělení titulu požaduje uhrání ještě další normy. Věříme, že je otázkou krátkého času, kdy Natálie poslední normu uhraje a titul ženské mezinárodní mistryně získá.

Zpráva FIDE.

Krajský přebor mládeže v rapid šachu - GP 2017/2018

00117. dubna 2018 se v Dolním Benešově odehrál poslední turnaj Krajského přeboru mládeže v rapid šachu.

Do Benešova tentokrát vycestovalo reprezentovat naši akademii pouze šest hráčů.

V kategorii HD 10 to byl Toník Zemek, Nikolas Očko a Adam Jurtík. David Juračák se rozhodl zahrát si o kategorii výš – HD 12. V kategorii HD 18 bojovali Ondra Havelka a Dominik Očko.

Domů jsme si z Benešova odvezli dva zlaté poháry, dvě zlaté medaile, jednou medaili bronzovou a tradiční krasný šachový dort, který pro účastníky nachystali srdeční organizátoři.

Stoprocentní zisk 7 ze 7 bodů uhrál Ondra Havelka a suverénně zvítězil v kategorii nejstarších hráčů HD 18.

Desítky vyhrál Toník Zemek a v téže kategorii vybojoval pěkné páté místo Nikolas Očko.

V celkovém hodnoceni celého ročníku KP skončil na třetím místě Tonda Zemek a zajistil si tak postup na MČR v rapidu.

Úspěšným hráčům gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci Interchess.

Výsledky, fotografie z Benešova.

Extraliga 2017 / 2018

sscrExtraligová sezóna ročníku 2017 / 2018 se o víkendu 6. - 8. dubna 2018 stala minulostí. V uplynulém ročníku zasedali k extraligovým šachovnicím dva členové Interchess.

IM Nguyen Thai Dai Van na první šachovnici týmu ŠK města Lysá nad Labem podával výborné výkony, uhrál 5 z 8 bodů a jeho turnajový výkon činil neuvěřitelných 2688 bodů!

V posledním kole Van remizoval s 19. hráčem světového žebříčku GM Radoslawem Wojtaszkem, který se může pyšnit ratingem 2746. Vanovy skvělé výsledky ale k záchraně týmu nakonec nevedly a ŠK města Lysá nad Labem z nejvyšší soutěže sestupuje.

Labortech Ostrava s GM Vladimírem Tallou v boji o medaile neuspělo. V 9. a 10. kole tým prohrál a zbyla na něj nepopulární bramborová medaile. Čtvrté místo je ale nesporně velmi pěkný výsledek. Vladimír pro tým vybojoval 6 bodů z 9 a ani jednou neodcházel od šachovnice poražen.

Extraligu nakonec vyhrál favorizovaný 1. Novoborský ŠK v sestavě s IM Tadeášem Krieblem trénovaným dlouhodobě GM Vladimírem Tallou, druhou příčku obsadilo Výstaviště Lysá nad Labem s GM Janem Krejčím a GM Tomášem Oralem, dlouhodobě trénovanými IM Sergejem Berezjukem, stejně jako FM Jiří Kočiščák v Labortechu Ostrava.

Úspěšným gratulujeme.

Extraliga ve výsledcích, extraligový web, komentář na nss.cz.

European Individual Chess Championship 2018

vanV gruzinském Batumi se odehrál letošní evropský šampionát jednotlivců.

Reprezentant České republiky a naší šachové akademie IM Nguyen Thai Dai Van předvedl fantastický výkon, když z 11 možných uhrál 7 bodů. Přitom 9 z 11 Vanových soupeřů mělo Elo vyšší než 2600 a Van s nimi uhrál 5 bodů! O kvalitě tohoto výsledku nejlépe vypovídá fakt, že z českých hráčů na turnaji pouze David Navara uhrál víc, a to o pouhého půl bodu!

Vanův turnajový výkon činil 2655 bodů a Van tak překročil další GM normu, v celém turnaji jen jednou prohrál, připsal si 4 výhry a na Elo přidává 22 bodů.

Věříme, že po tak skvělém výsledku se Van objeví i v reprezentaci ČR dospělých na zářijové šachové olympiádě, která se hraje rovněž v Batumi.

Vanovi i je ho trenéru Sergeji Berezjukovi gratulujeme!

Web šampionátu, výsledkový servis.

Turnaj přátelství Olomouc

juracak david 2017Ve dnech 30. 3. - 1. 4. se v prostorách UP Olomouc hrál šachový Turnaj přátelství. Zahrál si na něm i náš David Juračák, který v „B“ turnaji uhrál díky slabší druhé polovině turnaje 4 body, které stačily na 27. místo. Pro Davida byl turnaj zdrojem cenných zkušeností.

Výsledky.

TŠN a Pobeskydí open

narodni dumTradiční frýdecko-místecký velikonoční šachový festival TŠN a Pobeskydí open proběhl ve dnech 29. 3. - 2. 4. a Interchess měla zastoupení ve všech kategoriích.

Mezi nejmladšími hráči do 9 let si nejlépe vedl Zdeněk Tauš na solidním 5. místě, když na stupně vítězů mu chybělo pouhého půl bodu. Dobrým výsledkem se prezentoval i Nikolas Očko. S 5,5 body dělil 6. - 13. místo, pomocné hodnocení jej umístilo na 12. příčku. Dobře rozehraný turnaj v závěru pokazil Antonín Zemek, přesto 5 bodů a 14. místo není nakonec špatné.

Ve dvanáctkách se skvěle prezentovala Lucie Fizerová. Uhrála 5,5 bodu a zvítězila mezi dívkami. Potěšitelný je i její zisk 100 bodů na Elo rating.

V kategorii do 15 let bral díky pomocnému hodnocení pouze bramborovou medaili Dominik Očko. 4. místo je ale solidní výsledek.

Marek Fizer nastoupil v openu a předvedl perfektní výkon, když s mnohem staršími a zkušenějšími soupeři uhrál 4 body a na Elo připisuje 115 bodů.

V soutěži družstev měla Interchess zastoupení v týmu Česká republika 1, jehož základ tvořili Nikolas a Dominik Očko, Lucká Fizerová a Zdeněk Tauš. Družstvo skončilo na pěkném 3. místě.

Úspěšným hráčům gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci Interchess.

Výsledkový servis. Tabulka soutěže družstev.

Karlrsruhe Grenke Chess Open 2018

grenkeV termínu 29. 3. - 2. 4. 2018 se v německém Karlrsruhe konal tradiční silně obsazený Grenke Chess Open 2018.

Z našich hráčů na jihozápad Německa cestoval Kubko Šošovička (SVK) a podal solidní výkon, když uhrál 4,5 bodu.

Z vítězství se radoval teprve třináctiletý IM Vincent Keymer (GER), 99. nasazený hráč. Uhrál 8 bodů z 9, v turnaji nepoznal hořkost porážky a nechcal tak za sebou celé startovní pole, čítající bezmála 800 šachistů.

Web turnaje.

European Individual Women Chess Championship 2018 Slovakia

ecu logoVe Vysokých Tatrách se koná letošní Mistrovství Evropy žen. Od 7. do 20. dubna se přední hráčky Evropy sejdou nad šachovnicemi v hotelu Bellevue ve Starém Smokovci.

Pro nevhodně zvolený termín se bohužel turnaje nemohou zúčastnit některé členky Interchess, jako například WFM Natálie Kaňáková, WFM Anna Vrtiaková a další. Naši šachovou akademii tak budou reprezentovat jen dvě hráčky: IM Nastassia Ziaziulkina (Bělorusko) a Dominika Ferková (Slovensko).

Jejich počínání, stejně jako celý průběh šampionátu můžete sledovat na webu turnaje nebo on-line. Přinášíme i výsledkový servis.

Extraliga spěje k závěru

sscrVe dnech 6. - 8. dubna se hrají poslední tři kola extraligy ročníku 2017 / 2018.

Tým Labortech Ostrava, za který startuje náš trenér GM Vladimír Talla, bojuje o umístění na stupních vítězů, ŠK města Lysá nad Labem IM Nguyen Thai Dai Vana bojuje o udržení v nejvyšší soutěži

Výsledkový servis, web extraligy, on-line.

Smutná zpráva

macicek stVe věku pouhých 58 let nás v sobotu 31. března navždy opustil Jan Macíček, který v poslední době intenzívně spolupracoval s naší šachovou akademií a byl prvním a dlouhodobým trenérem našich hráčů Lucky a Marka Fizerových a Martina Pravce.

Honza navždy zůstane v našich vzpomínkách.

Čest jeho památce.

Mistrovství České republiky mládeže 2018

fizerovahrbekstepan2017lhotskaVrchol sezóny domácí mládežnické šachové scény proběhl 10. - 17. března tradičně v Koutech nad Desnou. Pro zúčastněné je šampionát nejen bojem o tituly, medaile a nominace na mezinárodní mistrovství, ale také příležitost porovnat svůj hráčský růst s republikovou špičkou.

Ve všech věkových kategoriích i doprovodných turnajích měla naše šachová akademie startující hráče, kteří nastupovali pod vedením Sergeje Berezjuka, Táni Bogatkové a Jana Macíčka za asistence Kláry Zemkové.

Turnaje MČR jsou již tradičně mimořádně vypjaté a vyhecované, jsou náročné na fyzickou kondici , ale především na psychiku hráčů. Po loňském zisku dvou zlatých a jedné bronzové medaile přiváží letos naše výprava po jednom z každého cenného kovu. Je evidentní, že kvalita hráčů rok od roku vzrůstá a prosadit se v konkurenci hráčů republikové špičky bude vyžadovat stále větší úsilí.

Z hlediska zisku cenných kovů je letošní MČR pro Interchess jednoznačně úspěšným. Na druhé straně nám šampionát poukázal na některé slabiny, na kterých musíme zapracovat. Ukázal nám i na potenciál našich hráčů, potenciál, na kterém se dá stavět, na kterém se dají budovat další úspěchy.

Největší úspěch zaznamenala Interchess v kategorii D12, ve které se Lucka Fizerová stala mistryní republiky! Lucka podala obdivuhodný výkon, vyhrála úvodních 5 kol a přes malé zaváhání si v posledním kole vítězství pojistila. Na Lucii je znatelný velký výkonnostní progres, před rokem na MČR brala až 12. místo!

V kategorii H12 uhrál stříbro Štěpán Hrbek, loňský mistr ČR. O titul jej připravila především zbytečná prohra hned v prvním kole, v partii s hlavním konkurentem boje o titul odmítl remízu ale hru na výhru nezvládl a prohrál. Druhé místo přesto není neúspěch.

V kategorii D14 si letos bronz odvezla Anna Lhotská (Oaza Praha), která má na svém kontě už čtyři mistrovské tituly z minulých sezón. Podobně jako Štěpán i ona zbytečně 2 partie prohrála, ale umístění na bedně za dělené 2. - 3. místo je pěkné.

Medailistům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v přípravě na světové a evropské šampionáty.

Také další hráči Interchess dali do turnaje vše. V kategorii H 10 se nejlépe z našich vedlo Markovi Fizerovi, který nakonec skončil na pěkném pátém místě, příčku nad svým nasazením. V kategorii D10 přes zdravotní potíže hrála dobře Johanka Hrbková (Šachy Štěpán Praha) a skončila jako 15. nasazená na 8.místě.

V kategorii D12 se pod vedením našich trenérů připravovala 14. nasazená Karolina Marková (Šachy Štěpán Praha). Kája skončila na skvělém 5. místě.

V kategorii D16 dělila 3. - 5. místo Zuzana Gřesová. Jako jediná porazila pozdější vítězku Karin Němcovou, se stříbrnou Kristýnou Laurincovou remizovala a tak ji může mrzet její jediná prohra v 7. kole, znamenající konečné 5. místo na pomocné hodnocení. V téže kategorii desátá skončila Týnka Marková.

V kategorii H10 se naší kluci umístili ke konci tabulky a projevilo se tak, že patřili k nejmladším ve startovním poli. Získané zkušenosti určitě uplatní v příštích sezónách.

V doprovodném FIDE Openu startoval v rámci přípravy na Mistrovství Slovenska Miroslav Krupa. Uhrál 5 bodů a 50 bodů si připisuje na svůj Elo rating.

Všem hráčům reprezentujícím naše barvy paří naše poděkování za zodpovědný přístup a reprezentaci naší šachové akademie, rodičům dětí za nemalou pomoc.

Fotografie z MČR, závěrečná zpráva z MČR, výsledkový servis.

European Individual Chess Championship 2018

vanNguyen Thai Dai Van startuje v gruzínském Batumi na ME mužů, které probíhá od 17. do 28. března.

Van do turnaje vstoupil jako 126. nasazený hráč a bude v něm především sbírat cenné zkušenosti. V září v Batumi navíc proběhne šachové olympiáda a je Vanovou ambicí přesvědčit svým výkonem vedení našeho šachového svazu, aby jej nominovalo na olympiádu jako člena reprezentačního výběru. Reprezentační ambice má i dlouhodobý svěřenec Vladimíra Tally IM Tadeáš Kriebel, který na turnaji rovněž startuje a hraje mimo jiné i o GM normu.

Vana a další naše špičkové šachisty, kteří se evropského šampionátu účastní, můžeme sledovat na turnajovém webu nebo on-line. Výsledkový servis.

MČR 2018 Kouty nad Desnou

1940hoteldlouhestraneloucnanaddesnoukoutynaddesnouV termínu 10. - 18. března nastoupí naši šachisté k vrcholu mládežnické šachové sezóny - MČR mládeže v Koutech nad Desnou.

Pod vedením trenérů Sergeje Berezjuka, Táňi Bogatkové a Honzy Macíčka se u šachovnic představí mnoho našich svěřenců napříč všemi kategoriemi.
V kategorii nejstarších chlapců do 16 let nastoupí hned tři naši členové. Jmenovitě Dominik Očko, David Szotkowski a Robert Demko. Všichni tři jsou v kategorii H16 nováčky. Na loňské MČR může nejlépe vzpomínat Dominik Očko, který si z kategorie chlapců do 14 let odvezl bronzovou medaili.
V kategorii H14 si zahraje Nguyen Thai Dai Vinh, který do turnaje vstupuje jako 7. nasazený.
Mezi chlapci do 12 let bude k favoritům patřit loňský mistr a první nasazený Štěpán Hrbek, který má určitě motivaci bojovat o medailové příčky.
Nejpočetnější zastoupení máme v kategorii chlapců do 10 let. V turnaji nastoupí Marek Fizer, Zdeněk Tauš, Antonín Zemek a David Juračák.
V kategorii D16 hrají Zuzka Gřesová a Týna Marková. Na boj o medaile může pomýšlet hlavně Zuzka, která je 4. nasazená.
Hlavní favoritka a první nasazená v kategorii D14 je naše svěřenkyně Anna Lhotská. Anička bude obhajovat loňský titul v mladší kategorii dívek do 12 let.
Hodně štěstí budeme přát také Lucce Fizerové. která je v D12 třetí nasazená.
Mezi dívkami do 10 let se představí Vanesa Filipová.
Doprovodných open turnajích si zahrají tři naši hráči. V Národním openu startuje Michal Gřes a Nikolas Očko. V silněji obsazeném Fide openu bude hrát náš svěřenec ze Slovenska Miroslav Krupa.
Všem našim hráčům přejeme mnoho šachových úspěchů a vydařených partií po dobu celého mistrovství. Trenérskému štábu přejeme silné nervy, pohodový průběh turnaje a dobré výsledky svěřenců.

Web pořadatele, nasazení a výsledky, on-line.

Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků

0007V sobotu 3. března 2018 se ve Frýdku-Místku hrál Krajský přebor družstev mladších žáků. Naše Šachová akademie Interchess postavila hned dvě družstva.

V sestavě Interchess "1" nastoupili už o něco zkušenější hráči: Fizer Marek, Fizerová Lucka, Gřes Míša, Zemek Toník, Juračák David a Tauš Zdeněk.

Tým Interchess "2" nastoupil v sestavě: Očko Nikolas, Filipová Vanesa, Jurtík Adam, Chromiak Ondřej, Veverka Vojta, Kožušníková Danielka, Pravec Martin.

Některé děti nenastupovaly v nejlepším zdravotním stavu a pochvalu a poděkování si zaslouží už za účast a ochotu reprezentovat Interchess.

Tým Interchess "1" suverénně turnaj vyhrál. Sedm zápasů, sedm výher, tři dokonce se skóre 6:0 ! Tři naši hráči uhráli 100% bodů! Turnaj náš první tým ovládl a jednoznačně si zasloužil právo reprezentovat naši akademii na Mistrovství ČR družstev.

Mladý tým Interchess "2" byl do soutěže nasazen jako předposlední. V konečné tabulce ale figuruje už na 9. místě ze 14. Dvě výhry, tři remízy a dvě porážky. Můžeme konstatovat, že výsledek je nejen pěkný, ale hlavně je příslibem budoucího růstu těchto nadějných hráčů.

Děkujeme trenérskému doprovodu Táni Bogatkové, Kláře Zemkové a Honzovi Macíčkovi. Za podporu patří poděkování rodičům dětí, pořadatelům za pěkné medaile a poháry, odměny pro hráče a trenéry.

Všem hráčům Interchess blahopřejeme ke skvělému výkonu.

Fotogalerie, výsledkový servis.

Šachový únor

kanakova2018londonV rámci přípravy na blížící se finále mistrovských mládežnických soutěží v České republice, na Slovensku a v Rusku a ženského mistrovství České republiky proběhlo v únoru několik akcí s účastí hráčů Interchess.

Na přelomu ledna a února startovaly WFM Anna Vrtiaková a Anna Krupnova na turnaji v Moskvě.

2. a 3. února si v Bezměrově zahráli na tamějším turnaji Týnka Marková, Míša Gřes, Vaneska Filipová a Míša a Saša Ivanovovi (oba Duras Brno, trénuje naše Táňa Bogatková).

V polské Raciborzi se od 2. do 4. února místního turnaje zúčastnil David Juračák.

V rakouském Štýrském Hradci si dobře obsazený open turnaj zahráli Nguyen Thai Dai Vinh a jeho mladší bratr Vi a WFM Natálie Kaňáková si v termínu 14. 2. - 18. 2. úspěšně zahrála turnaj v Londýně.

Hlavní tréninkovou událostí února se stalo Mezinárodní soustředění Interchess, kterého se pod vedením našich trenérů GM V. Tally, IM S. Berezjuka a WFM T. Bogatkové zůčastnilo a na kterém své dovednosti vzájemně poměřilo přes dvacet mladých hráčů z Ruska, Slovenska a ČR. Fotogalerie ze soustředění.

Interchess děkuje firmám New Dimension a Productive Systems za poskytnutí prostor pro trénink i relax.

Další články...

 1. Od Moskvy po Londýn
 2. Ohlédnutí za rokem 2017
 3. 2. liga – skupina F
 4. Extraliga 7. a 8. kolo
 5. Extraliga 2017/2018
 6. Trenérské úspěchy Vjačeslava Dydyška
 7. Zimní olympiáda dětí a mládeže 2018
 8. Moscow Open 2018
 9. Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018
 10. 17. ročník Letného šachového tábora Koník
 11. Open Mariánské Lázně 2018
 12. Postup do finálové skupiny extraligy!
 13. Krajské přebory škol
 14. 3.turnaj série Grand Prix KP v rapid šachu mládeže
 15. Extraliga družstev
 16. Open Praha 2018
 17. Hráči Interchess v ČT
 18. Natálie a Van juniorskými mistry v bleskovém šachu
 19. Rilton Cup Stockholm
 20. Talent roku počtvrté v řadě ve znamení Interchess
 21. Motivační ceny šachového svazu
 22. Soustředění v Ústí nad Labem
 23. 2. liga
 24. Natálie Kaňáková druhá do 18 let na ME v rapidu
 25. TALENT CUP 2017
 26. Ve zkratce
 27. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním velmistrem!
 28. Natálie Kaňáková úspěšná na mistrovství světa!
 29. Extraliga mládeže
 30. Extraliga 2017/2018
 31. Anna Krupnova ve finále Mistrovství Ruska 2018
 32. Další WIM norma pro Natálku Kaňákovou
 33. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu
 34. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu mládeže 2017
 35. VII. Międzynarodowy turniej szachowy - Wodzisław Śląski
 36. Budapest First Saturday
 37. Mistrovství ČR D18/D20 a Polofinále Mistrovství ČR H18/H20
 38. FIDE World Junior and Girl Under 20 Chess Championship 2017
 39. Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 40. Open Tatry - Tatranská Lomnica 2017
 41. European Team Chess Championship 2017
 42. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 43. Krajský přebor mládeže v rapid šachu Grand-Prix 2017-2018 - 1. kolo - Krnov
 44. Začala ligová sezóna
 45. OPEN Tatry 2017
 46. Extraliga dorostu
 47. KP mládeže v praktickém šachu
 48. Mitropa Cup 2017
 49. World Youth U-14, 16, 18 Chess Championship 2017
 50. World Cadets Chess Championship 2017
 51. Ohlédnutí za letními prázdninami
 52. Mistrovský titul pro Interchess hned na startu sezóny!
 53. MČR mládeže v rapid šachu 2017
 54. Naši hráči úspěšní na Open Havířov 2017
 55. European Youth Chess Championship 2017
 56. Open Havířov 2017
 57. Další prázdninové aktivity hráčů Interchess
 58. Van Nguyen Thai Dai vítězí v Budapešti!
 59. Ohlédnutí za letošním šachovým táborem Koník
 60. CZECH OPEN 2017 - PARDUBICE OPEN
 61. Příměstský šachový tábor - Ostrava 2017
 62. Štiavnický šachový festival 2017
 63. Letní aktivity členů Interchess
 64. Gymnázium P. Bezruče F≈M první v republice!
 65. Dvě WIM normy pro Natálku Kaňákovou
 66. Nabídka letních prázdninových akcí
 67. International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017
 68. Teplice Open
 69. FIDE World Team Championships
 70. Dětský pohár 2017
 71. Ohlédnutí za MSR mládeže v šachu
 72. European Individual Chess Championship & 1st World Cadets Rapid&Blitz Chess Championships
 73. Hukvaldské šachování 2017
 74. OPEN Orlová 2017
 75. Mistrovství ČR dětí do 8 let
 76. Ostravský koník z pohledu Interchess
 77. Záhoracký šachový festival
 78. Ostravský koník 2017
 79. Interchess míří do extraligy!
 80. Mistrovství SR mládeže
 81. Šachové velikonoce Interchess
 82. Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 83. Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017
 84. GRENKE Chess Open 2017
 85. tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí
 86. O Frymíkův pohár
 87. Open Petřvald 2017
 88. Finále extraligy hostí Brno
 89. Budapest Spring Festival 2017
 90. Finále krajského přeboru v rapidu
 91. 2017 U.S. Championship
 92. Mistrovství ČR mládeže 2017
 93. Budapest Spring Festival 2017
 94. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 95. Chess Open Graz 2017
 96. Senický jarní šachový festival
 97. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 98. International Chess Open Graz 2017
 99. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 100. Memoriál Tomáše Baštince
 101. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 102. Mistrovství světa žen 2017
 103. Extraliga 5. a 6. kolo
 104. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 105. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 106. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 107. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 108. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 109. Talenti proti legendám nerozhodně
 110. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 111. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 112. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 113. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 114. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 115. OPEN PRAHA 2017
 116. Belarus Women Championship 2017
 117. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 118. Šachový prosinec
 119. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 120. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 121. Talent roku 2016
 122. Talent Cup 2016
 123. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 124. MS seniorů 50+ a 65+
 125. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 126. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 127. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 128. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 129. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 130. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 131. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 132. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 133. First Saturday GM Nov 2016
 134. MM&S 2016
 135. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 136. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 137. FIDE World Cadets Championship 2016
 138. Hráči Interchess v druhé lize
 139. tht Extraliga startuje
 140. Matyáš Marek do extraligy!
 141. První liga družstev mládeže - skupina východ
 142. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 143. Novoborská šachová Corrida
 144. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 145. Krajský přebor MKŠS
 146. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 147. Open Tatry 2016
 148. Školení trenérů
 149. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 150. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 151. Interchess provádí nábor dětí
 152. Šachová Olympiáda 2016
 153. Open Havířov 2016
 154. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 155. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 156. Olomouc Chess Summer 2016
 157. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 158. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 159. FIDE Open Staré Město 2016
 160. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 161. Czech Open Pardubice 2016
 162. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 163. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 164. 7. Interchess Cup 2016
 165. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 166. V4 Youth camp Liptov 2016
 167. Mitropa Cup 2016
 168. Nabídka prázdninových akcí
 169. Šachové turnaje v Mostech
 170. Open Teplice 2016
 171. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 172. Ocenění našim členům
 173. Dětský pohár 2016
 174. Nový kandidát mistra
 175. Interchess dětský pohár 2016
 176. Orlová 2016
 177. European Individual Women's Chess Championship
 178. Hukvaldské šachování 2016
 179. Orlová & Zalakaros
 180. MČR hráčů do 8 let
 181. Ohlédnutí za koníkem
 182. Mistrovství České republiky do 8 let
 183. Ostravský koník 2016
 184. Ve zkratce
 185. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 186. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 187. Poděkování obci Tichá
 188. Mistrovství SR mládeže
 189. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 190. Extraliga SR
 191. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 192. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 193. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 194. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 195. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 196. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 197. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 198. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 199. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 200. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 201. Naši nejmladší nezahálejí!
 202. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 203. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 204. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 205. ECo-C Extraliga
 206. Krajský přebor
 207. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 208. Aeroflot Open 2016
 209. Interchess o posledním únorovém víkendu
 210. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 211. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 212. International Chess Open Graz 2016
 213. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 214. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 215. První únorový víkend ve znamení šachu
 216. Van a Matyáš bojují o IM
 217. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 218. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 219. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 220. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 221. Naši hráči v Krajském Přeboru
 222. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 223. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 224. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 225. Nominace našich talentů na sportovce roku
 226. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 227. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 228. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 229. 3. turnaj KP v rapid šachu
 230. Víkendové soutěže
 231. Open Praha 2016
 232. Interchess na přelomu roku
 233. I o Vánocích se hraje
 234. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 235. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 236. MČR v bleskovém šachu 2015
 237. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 238. Talent Cup 2015
 239. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 240. London Chess Classic 2015
 241. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 242. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 243. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 244. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 245. Šachista mimo šachovnici
 246. 2. turnaj KP v rapid šachu
 247. THT EXTRALIGA – listopad
 248. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 249. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 250. THT EXTRALIGA 2015/2016
 251. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 252. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 253. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 254. 1. turnaj KP v rapid šachu
 255. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 256. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 257. ME mládeže 2015 je za námi
 258. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 259. OPEN Tatry 2015
 260. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 261. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 262. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 263. MS juniorů do 20 let
 264. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 265. Členové Interchess na návštěvě ministra
 266. 6. Interchess Cup
 267. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 268. Open Havířov 2015
 269. Beskidy Cup
 270. MEU Kouty 2015
 271. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 272. Gens una sumus
 273. Olomouc Chess Summer 2015
 274. O putovní pohár města Jeseník
 275. Vienna Chess Open 2015
 276. FIDE OPEN Staré Město 2015
 277. Open Letní Praha 2015
 278. Senický letní šachový festival 2015
 279. Open Havířov 2015
 280. European Union Youth Chess Championship 2015
 281. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 282. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 283. LŠT Koník 2015
 284. MEU Mureck 2015
 285. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 286. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 287. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 288. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 289. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 290. European Youth Team Chess Championship 2015
 291. First Saturday GM July 2015
 292. Minsk Open 2015
 293. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 294. Štiavnický šachový festival 2015
 295. Přebor města Vsetína 2015
 296. Šachy prázdniny nemají
 297. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 298. LIPTOV 2015
 299. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 300. Šachový festival České Budějovice 2015
 301. Mistrovství Ruska 2015
 302. European School Championships 2015
 303. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 304. International Open Tournament Pula 2015
 305. MČR družstev mladších žáků 2015
 306. Interchess ve školkách
 307. GM Wesley So - GM David Navara
 308. Mitropacup 2015
 309. 9th International Open Tournament Pula 2015
 310. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 311. Píše se o nás
 312. World’s Youth Stars 2015
 313. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 314. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 315. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 316. Open Orlová 2015 – dohráno
 317. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 318. Open Čierne 2015
 319. Open Orlová 2015
 320. Mistrovské soutěže na Slovensku
 321. Krátké zprávy
 322. Mladé světové hvězdy
 323. Šachy mimo šachovnici
 324. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 325. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 326. Ostravský koník 2015
 327. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 328. 1. liga - napoprvé 4. místo
 329. O šachové království 2015
 330. O Frymíkův pohár
 331. Bohuslavice open 2015
 332. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 333. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 334. Poslední kolo 1. ligy
 335. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 336. 5. Interchess Cup
 337. Turnaje šachových nadějí 2015
 338. Samir Sahidi získal titul FM
 339. Ve zkratce
 340. Finále MČR škol
 341. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 342. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 343. Reykjavik Open
 344. Anička Lhotská v tisku
 345. O šachové království
 346. KP družstev mladších žáků
 347. Slovenská extraliga jde do finále
 348. Ohlédnutí za MČR 2015
 349. Reykjavik Open 2015
 350. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 351. Van na 1. šachovnici
 352. Grand prix mládeže 2014/2015
 353. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 354. Šachová Extraliga SK Commander
 355. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 356. International Chess Open Graz 2015
 357. Memoriál Tomáše Baštince
 358. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 359. Letný šachový tábor Koník 2015
 360. Senický jarný šachový festival 2015
 361. MČR mládeže 2015
 362. Ve zkratce
 363. 1. liga mládeže
 364. KP škol v šachu
 365. KP středních škol
 366. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 367. Open Mariánské Lázně 2015
 368. Šachová Extraliga SK Commander
 369. Pěkný vstup do nového roku
 370. Přebor Běloruska
 371. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 372. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 373. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 374. Memoriál Vladimíra Taranu
 375. I na přelomu roku se hraje
 376. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 377. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 378. MČR v bleskovém šachu 2014
 379. Talent Cup 2014
 380. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 381. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 382. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 383. Matyáš Marek v extralize dorostu
 384. 1. liga pokračuje dalším kolem
 385. Dvě domácí utkání 1. ligy
 386. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 387. OP středních škol v šachu 2014
 388. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 389. HD 14 Pražský přebor
 390. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 391. Ligové aktivity členů Interchess
 392. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 393. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 394. Souboj o titul mistra světa 2014
 395. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 396. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 397. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 398. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 399. Krajské soustředění mládeže
 400. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 401. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 402. European Youth Chess Championship 2014
 403. 1. liga dorostu
 404. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 405. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 406. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 407. Interchess na OPEN Tatry 2014
 408. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 409. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 410. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 411. Open Tatry 2014
 412. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 413. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 414. Šachové kurzy pro veřejnost
 415. Ve zkratce
 416. Open Havířov 2014
 417. Trenérské semináře léto 2014
 418. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 419. Letný šachový tábor Koník 2014
 420. Cracow International Chess Championships
 421. Chess Cup Frýdek-Místek
 422. Czech open Pardubice
 423. 41st Olympiad Tromsø 2014
 424. Robert Demko v Bezměrově třetí
 425. Táňa Bogatková získala titul WFM
 426. Letní aktivity hráčů Interchess
 427. Vítáme nového šachistu
 428. Karviná open 2014
 429. Prázdninové přání
 430. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 431. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 432. Mostecká věž 2014
 433. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 434. Suchy Bór FIDE open 2014
 435. Interchess v Polsku a na Slovensku
 436. Interchess v mateřské škole
 437. MČR družstev mladších žáků
 438. PULA OPEN 2014
 439. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 440. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 441. Nové šachové tituly členů Interchess
 442. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 443. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 444. Open Orlová 2014
 445. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 446. Mitropa Cup 2014
 447. Chess Cup 2014 - Orlová
 448. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 449. Chess Cup 2014
 450. Ohlédnutí za koníkem
 451. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 452. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 453. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 454. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 455. MSR mladších žáků v rapid šachu
 456. Ostravský koník 2014
 457. Martinik open 2014
 458. Turnaje šachových nadějí
 459. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 460. Mistrovství ČR školních týmů
 461. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 462. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 463. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 464. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 465. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 466. Vydařená příprava v Senici
 467. KP družstev mladších žáků 2014
 468. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 469. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 470. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 471. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 472. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 473. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 474. Aktuality leden 2014
 475. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 476. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 477. Interchess Cup 2014
 478. PF 2014
 479. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 480. Veselé Vánoce
 481. Vánoční kvíz
 482. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 483. Pohár hotelu Katowice 2013
 484. Mistrovství světa mládeže 2013
 485. Sněženky lepší machrů
 486. Dlouhodobé soutěže družstev
 487. 2. turnaj KP v rapid šachu
 488. Sněženky a machři 2013
 489. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 490. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 491. Polofinále MČR juniorů 2013
 492. Interchess aktuality
 493. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 494. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 495. Úspěšný říjen 2013
 496. Liberec FIDE open 2013
 497. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 498. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 499. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 500. Hukvaldské šachování 2013
 501. ME mládeže 2013 Černá Hora
 502. Novoborská šachová corrida 2013
 503. Interchess a Figurka
 504. Interchess v září 2013
 505. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 506. Interchess v nových prostorách
 507. MEU ve výsledcích
 508. Ohlédnutí za prázdninami
 509. Robert Demko členem Interchess
 510. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 511. Napsali o nás
 512. Open Jeseník
 513. Mezinárodní mistrovství Krakova
 514. FIDE open Staré Město
 515. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 516. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 517. Mistrovství Evropy žen 2013
 518. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 519. Naši šachisté ve zkratce
 520. Štiavnický šachový festival
 521. Se šachovou legendou na Slovensku
 522. Open Karviná 2013
 523. Česko-Slovenská extraliga žen
 524. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 525. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 526. Open Teplice 2013
 527. Mitropa cup 2013
 528. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 529. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 530. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 531. Mezinárodní soustředění
 532. Mistrovství České republiky mužů 2013
 533. FIDE open Orlová
 534. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 535. KP Orlová
 536. Přestupy
 537. Výsledky našich členů ve zkratce
 538. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 539. Ostravský koník 2013
 540. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 541. Letní šachový tábor
 542. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 543. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 544. Štiavnický šachový festival 2013
 545. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 546. Ostravský koník 2013
 547. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 548. Velikonoční šachy
 549. 2. Interchess cup je historií
 550. Matyáš Marek zlatý !
 551. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 552. 2. Interchess cup
 553. Malý diamant? Dávid Slivka!
 554. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 555. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 556. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 557. Krajské přebory rapidů
 558. Pozvánka na ples
 559. Rybnik Chess Classic 2013
 560. Open Nový Bor 2013
 561. Leden a únor 2013 ve zkratce
 562. 1. Interchess cup
 563. Open Praha 2013
 564. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 565. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 566. Talent Cup 2012
 567. Šachové aktuality
 568. Další fotky z Mariboru
 569. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 570. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 571. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 572. Hukvaldské šachování
 573. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 574. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 575. Šachový podzim ve zkratce
 576. Informace
 577. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 578. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 579. Soustředění říjen 2012
 580. Logo Interchess
 581. OPEN Tatry 2012
 582. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 583. MČR mládeže v rapidu 2012
 584. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 585. ME mládeže 2012 v Praze
 586. Soustředění srpen 2012
 587. Tréninky v červenci 2012
 588. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 589. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 590. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 591. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 592. Petrohrad 2012