OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017

van 2015V rámci dalšího šachového festivalu seriálu Czech Tour 2016/2017 Open Mariánské Lázně, který proběhne od 21. do 28. ledna, se odehrají mimo jiné i dva uzavřené GM turnaje.

V turnaji A2 (průměrné ELO 2430) nastoupí i náš člen IM Nguyen Thai Dai Van. Vanovi budeme k zisku další GM normy držet palce!

Web Czech Tour, nasazení, výsledky, on-line.

Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku

V posledním loňském čísle Zpravodaje Rady Města Frýdku-Místku jsme se mohli dočíst o desátém ročníku malenovického turnaje v mládežnickém šachu Talent Cup.

Autor článku poněkud opomenul skutečnost, že ve Frýdku ≈ Místku již léta nemá monopol jediná šachová škola a nepravdivě uvádí, že do Frýdku ≈ Místku putuje jedna stříbrná a čtyři zlaté medaile.

Nebudeme spekulovat, zda jde o opomenutí z neznalosti nebo zda jde o záměr, ale korektně pouze doplníme, že do Frýdku ≈ Místku putuje kromě zmíněných i bronzová medaile Dominika Očka, člena šachové školy s mnohonásobně menší členskou základnou, ale přesto frýdeckomístecké, nikým neprotěžované Interchess.

Zpravodaj.

TALENTI PROTI LEGENDÁM

legendy talentiZajímavou šachovou lahůdku nabídne hned na úvod roku souboj legendárních nestorů světového šachu GM Vlastimila Horta a GM Roberta Hůbnera, kteří se utkají s talentovanými nadějemi úzce spjatými s Interchess IM Tadeášem Kriebelem a IM Nguyen Thai Dai Vanem.

Zápas se odehraje v hotelu Galerie Royale v Praze od 16. do 20. ledna a Hrají se čtyři kola scheveningenským systémem.

Není bez zajímavosti, že Tadeáše dlouhodobě trénoval náš trenér Vladimír Talla ve spolupráci se Sergejem Berezjukem Van šachově v Interchess vyrůstal a dodnes je naším členem.

Program:

16. ledna od 16.00 hodin – křest nové šachové knihy Vlastimila Horta
16. ledna od 17.00 hodin – 1. kolo
17. ledna od 17.00 hodin – 2. kolo
18. ledna od 17.00 hodin – 3. kolo
19. ledna volný den
20. ledna od 17.00 hodin – 4. kolo

NŠS, on-line.

OPEN PRAHA 2017

czechtourOd 13. do 21. ledna se odehraje první letošní turnaj seriálu Czech Tour ročníku 2016/2017 – Open Praha.

V hotelu Olympik nad šachovnice B openu usednou i bratři Vinh a Vi Nguyen Thai Dai.

Klukům přejeme hodně úspěchů.

Web Czech Tour, nasazení a výsledky, on-line.

Belarus Women Championship 2017

ziaziulkina-nastassia-belorusČlenka Interchess IM Nastassia Ziaziulkina (BLR) bude bojovat o titul mistryně Běloruska na šampionátu, který probíhá v Minsku od 12. do 21. ledna.

Nastassii a jejímu osobnímu trenéru, našemu externímu spolupracovníku GM Vjačeslavu Dydyškovi, držíme palce.

Web pořadatele, on-line.

3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu

rapid ovaV sobotu 7. ledna se v ostravském KD Akord odehrál 3. turnaj letošního ročníku krajského přeboru mládeže v rapid šachu.

Do turnaje bylo původně přihlášeno 15 hráčů Interchess, ale potíže s dopravou způsobené mrazivým počasím a také epidemie respiračních onemocnění způsobily, že v Ostravě nastoupilo hráčů jedenáct a po třetím kole byl navíc ze zdravotních důvodů nucen odstoupit i jeden z favoritů své kategorie Zdeněk Tauš.

Štafetu našeho lídra tak po něm převzal sedmiletý Tonda Zemek a kategorii do 8 let suverénně vyhrál. Shodný počet 4,5 bodu uhráli ve stejné kategorii hrající David Juračák a Šimon Stejskal, pěkných 50% bodů uhráli Viktar Váca a Nikolas Očko.

V kategorii dívek do 10 let byla pořadateli jako druhá vyhlášená Vanesa Filipová, mezi čtrnáctiletými hochy stříbrný skončil Robert Demko. Až porážka v posledním kole stála ještě lepší umístění Dominika Očka, který se nakonec umístil na šestém místě, jedenáctý byl Dalibor Mikesch.

V kategorii H 18 nastoupil Radek Opěla a uhrál 50% bodů.

Svěřenci Vladimíra Tally sbírali medaile. V kategorii dívek do 18 let si zlato za první místo odvezla Ludmila Kopcová, stříbrný v H 12 byl Filip Neumann a v H 14 třetí místo vybojoval Ladislav Kopec.

Všem hráčům blahopřejeme za předvedený výkon, rodičům dětí patří naše velké poděkování za pomoc s dopravou v nelehkých klimatických podmínkách.

Výsledkový servis.

Šachový prosinec

iI v závěru loňského roku probíhalo množství zajímavých šachových akcí s naší účastí. Přinášíme jejich stručný výčet.

tht Extraliga ČR

10. a 11. prosince se odehrálo 3. a 4. kolo šachové extraligy.

GM Vladimír Talla výhrou a remízou přispěl svému týmu Labortech Ostrava k výhře nad Tatranem Litovel a k remíze s Frýdkem-Místkem, IM Nguyen Thai Dai Van výhrou a remízou pomohl svému ŠK města Lysá nad Labem k remíze s ŠK DURAS BVK Královo Pole a k výhře družstva nad Lokomotivou Brno.

12. prosince si předehráli 9. kolo městští rivalové ŠK města Lysá nad Labem a Výstaviště Lysá nad Labem. Favorizované Výstaviště zvítězilo 6 : 2. Van, který v den utkání oslavil své 15. narozeniny, si nadělil pěkný dárek v podobě remízy s GM Konstantinem Landou (ELO 2612!). Dodatečně gratulujeme.

Matyáši Markovi se nedařilo a zaznamenal dvě porážky. Jeho ŠK Rapid Pardubice v sobotním kole podlehl favoritu soutěže 1. Novoborskému ŠK, v neděli vyhrál nad týmem Prestige Photo Unichess.

tht Extraliga ČR

Böblinger Open

Bratři Nguyenovi nastoupili už potřetí v řadě v Německu na turnaji Böblinger Open, který se hrál od 26. do 30. prosince. Van nastoupil ve skupině A, Vinh ve skupině B a Vi v "céčku".

Vanův výkon byl ovlivněn zdravotními problémy, po 7. kole reálně hrozilo jeho odstoupení z turnaje, nakonec ale turnaj se sebezapřením dohrál, poslední dvě kola dokonce vyhrál a v konkurenci 145 hráčů vybojoval 6 bodů z devíti a obsadil 16. místo. Vzhledem k Vanovým potížím není jeho umístění rozhodně zklamáním a za prokázanou morálku patří Vanovi naše gratulace.

Vinh v béčku uhrál 4,5 bodu a umístil se uprostřed tabulky, Vi v céčku skončil se 4 body na 30. pozici.

Web turnaje.

Slovenská Šachová Eco-C Extraliga 

V týmech hrajících slovenskou extraligu nastupuje mnoho hráčů, kteří jsou členy slovenské skupiny Interchess.

Mimo jiné ve 4. kole za ŠK Strelec Devínska Nová Ves nastoupil ve věku necelých 11 let a 11 měsíců Jakub Šošovička a tím vyrovnal rekord Vana, který ve slovenské extralize v roce 2013 poprvé nastoupil ve stejném věku.

Kubko se svého soupeře IM Attily Csonky nelekl a zpočátku jej černými dokonce přehrával a stal lépe. Ve střední hře se ale hra vyrovnala, zkušený soupeř potom získal výhodu a nakonec Kubko partii prohrál po více než pětihodinové bitvě.

Družstvo ŠK Strelec Devínska Nová Ves zápas s favoritem soutěže ŠK Dunajská Streda prohrálo 3 : 5.

Výsledkový servis extraligy.

Rilton Cup Stockholm

V Ciarion Hotelu ve švédském Stockholmu se od 27. prosince do 5. ledna hraje jeden z nejlépe obsazených open turnajů v Evropě, tradiční Rilton Cup.

V hlavním turnaji se jej jako 101. nasazená ze 105 hráčů účastní i členka Interchess  WFM Anna Vrtiaková.

Podrobné informace o průběhu turnaje na https://ksnba.interchess.sk/.

Web turnaje, výsledkový servis.

Přebor škol Ostrava

Na základní škole v Trojanovicích už druhým rokem organizuje naše šachová akademie Interchess šachový kroužek. V tomto školním roce se v kroužku schází 12 dětí.

Neobdrželi jsme pozvánku organizátora na přebor škol okresu Nový Jičín a jako kompenzaci jsme od šachového svazu našeho kraje dostali povolení účasti v přeboru škol města Ostrava, který se konal 15. 12. 2016.

Družstvo ZŠ Trojanovice pod vedením trenérky Interchess WFM Táňi Bogatkové nastoupilo v sestavě: 1. David Juračák, 2. Šimon Stejskal, 3. František Galia, 4. Jindřich Svoboda a náhradník Judita Juračáková.

V seriózní konkurenci 10 družstev se trojanovické družstvo neztratilo. Celý turnaj se pohybovalo v první polovině tabulky a nakonec vybojovalo pěkné 5. místo.

Všichni hráči přispěli bodovými zisky, nejlépe se však předvedl David Juračák, který na nejtěžší 1. šachovnici uhrál 9 bodů z 9 možných!

Všem členům týmu děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Rodičům děkujeme za organizační pomoc.

Obrázky z turnaje v naší fotogalerii.

Talent Cup 2016

16. - 18. prosince 2016 se 13 hráčů Interchess zúčastnilo mezinárodního šachového turnaje v Malenovicích. Nejlépe se z našich starších hráčů, kteří startovali v "A" turnaji, prezentoval Dominik Očko. Se ziskem 5,5 bodu ze 7 možných se umístil na stupních vítězů a jako bronzový bodově dělil 2. - 3. místo.

V turnaji C určeném pro nejmladší děti se nejvíce se dařilo Toníkovi Zemkovi, který získal 5,5 bodu v 8 partiích.

Dá se konstatovat, že ve srovnání z loňským rokem se všichni naši nejmladší hráči zlepšili, což nejlépe dokumentuje jejich postavení v turnajovém pořadí.

Celkové výsledky. Obrázky z turnaje v naší fotogalerii.

Rybnik, Polsko

28. - 29. 12. 2016 se Zdeněk Tauš v polském Rybniku zúčastnil šachového turnaje pro děti do 8 let. Startovalo 39 šachistů a hrálo se 7 kol tempem 2 x 60 minut na partii.

Zdeněk vyhrál 5 partií, jednou prohrál a jednou remizoval. Právě remíza v posledním kole jej stála umístění na bedně. Zdeněk skončil na čtvrtém místě, když bodově děli 3. - 4. příčku. I přesto jde o výborný výsledek, ke kterému Zdeňkovi blahopřejeme!

Výsledky.

Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016

van 2015100 0442V adventní době se v Praze odehrálo mistrovství republiky v bleskovém šachu. Z hráčů Interchess do bojů zasáhli Nguyen Thai Dai Vinh a IM Nguyen Thai Dai Van, obhájce titulu mistra ČR z loňského roku.

V kategorii Open (Turnaj Galerie DOLMEN) byl Van nasazen jako 53. hráč a skončil na pěkném 12. místě, když za sebou nechal spoustu titulovaných hráčů a za svůj výkon si připsal přes 90 bodů na Elo! Mezi juniory Van skončil na pomocné hodnocení na druhém místě za Josefem Havelkou a před Jakubem Půlpánem (všichni 10 bodů).

Vinh uhrál 5,5 bodu a skončil 2 místa nad svým nasazením, získal na Elo přes 10 bodů a především sbíral zkušenosti .

Úspěšní byli i dřívější svěřenci trenérů Interchess: Jiří Kočiščák (3. mezí muži), Karin Němcová (2. v juniorkách), oba v minulosti  trénoval Sergej Berezjuk a Veronika Macková (3. v juniorkách) trénovala s Táňou Bogatkovou.

Výsledkový servis.

Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016

sergej na web36 šachistů se v sobotu 17. prosince sešlo nad šachovnicemi v Dobré u Frýdku≈Místku a systémem každý s každým sehráli devítihodinový šachový maraton.

Z hráčů Interchess se tohoto klání zúčastnili Sergej a Rostislav Berezjukovi a Ondřej Havelka.

Nejlepšího výsledku z našich hráčů docílil Sergej Berezjuk, který ziskem 32 bodů turnaj vyhrál.

Sergejovi blahopřejeme.

Talent roku 2016

van 2015Talentem roku 2016 byl Šachovým svazem České republiky vyhlášen IM Thai Dai Van Nguyen, člen Interchess a nyní hráč extraligového týmu ŠK města Lysá nad Labem.

Hráči Interchess tak dovršili hattrick a tuto trofej získali potřetí v řadě, když v roce 2014 a 2015 si ji odnesl IM Matyáš Marek.

Vanovi gratulujeme!

Výroční ceny 2016.

Talent Cup 2016

hotel bezrucV malenovickém hotelu Petr Bezruč od 16. do 18. prosince 2016 probíhá 10. ročník již tradičního mezinárodního šachového festivalu Talent Cup 2016.

Na startovních listinách turnajů najdeme celkem 13 mladých šachistů, kteří pod trenérským vedením Táni Bogatkové, Vladimíra Tally a Kláry Zemkové reprezentují barvy Interchess.

Turnaje A se účastní David Szotkowski, Dominik Očko, David Slivka, Krystýna Marková, Tomáš Veverka a Jan Micza, v turnaji C startují Zdeněk Tauš, Antonín Zemek, Vanesa Filipová, David Juračák, Marie Morysová, Nikolas Očko a Vojtěch Veverka.

Hráčům přejeme hodně zdaru.

Nasazení a výsledky.

Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.

tht extraliga 1617 250x168Druhý prosincový víkend proběhne ve znamení extraligového dvojkola. Matyáš Marek s týmem ŠK Rapid Pardubice nastoupí v sobotu proti favoritu soutěže 1. Novoborskému ŠK a v neděli proti pražskému Prestige Photo Unichess, ŠK města Lysá nad Labem Nguyena Thai Dai Vana se utká s ŠK DURAS BVK Královo Pole a s Lokomotivou Brno. Vladimír Talla a jeho tým Labortech Ostrava bude o ligové body bojovat s Tatranem Litovel a s BŠŠ Frýdek Místek.

Další podrobnosti a on-line přenosy na stránkách tht Extraligy ČR .

Všem reprezentantům Interchess i jejich týmům přejeme hodně zdaru.

MS seniorů 50+ a 65+

sergej na webKoncem listopadu se v Mariánských Lázních odehrálo již 26. Mistrovství světa seniorů v kategoriích nad 50 a 65 let. Potvrdil se předpoklad, že vzhledem k atraktivitě zvoleného místa konání šampionátu, bude účast na něm velice reprezentativní. Vždyť na mistrovství nakonec startovalo téměř 500 účastníků z 54 zemí celého světa a 262 z nich se může pyšnit některým z titulů šachového mistra.

V kategorii hráčů nad 50 let hrálo 162 šachistů a v mohli jsme v ní sledovat i působení člena Interchess, trenéra a mezinárodního mistra Sergeje Berezjuka. Sergej zaznamenal za poslední rok úspěšné starty na mezinárodních turnajích v Senici a v Kaunasu, kde získal první místa a kde, stejně jako za celou sezónu ve svých startech v slovenské extralize, nepoznal hořkost porážky. Sergej si v uplynulé sezóně uhrál i normu GM a proto se dalo očekávat, že bude patřit k černým koňům mistrovství.

Slabší start na šampionátu, když Sergej z prvních třech kol získal 1,5 bodu, byl zapomenut šňůrou 4 vítězství v řadě a začaly se naplňovat optimistické scénáře. Konec turnaje ale Sergeje nezastihl v nejlepší pohodě, z posledních 3 kol získal opět „jen“ 1,5 bodu a to stačilo na konečné 19. místo, které určitě není špatným výsledkem.

Věříme, že herní zkušenosti získané na šampionátu Sergej zúročí nejen v dalších mistrovských soutěžích, ale že budou přínosem i do jeho další trenérské praxe.

Ozdobou turnaje byl start mistryně světa z let 1962 – 1978 GM Nony Gaprindashvili (GEO), která svou kategorii vyhrála, i perfektní výsledek GM Vlastimila Jansy, bez porážky a s 8,5 body druhého v kategorii 65+.

Konečná tabulka, rekordní účast, web turnaje.ms kraj logo

 

XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy

mikoloj polskiV polských Gliwicích sehráli naši benjamínci Zdeněk Tauš a Viktor Váca v sobotu 3. prosince Celopolský mikulášský šachový turnaj. V konkurenci 111 hráčů kategorie do 8 let se neztratili.

V turnaji hraném na 9 kol tempem 15 minut na partii obsadil Zdeněk pěkné konečné 14. místo, Viktorovi 5 uhraných bodů vyneslo 43. příčku.

Klukům za reprezentaci Interchess na mezinárodním poli děkujeme.

Výsledkový servis.

První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo

0001V sobotu 3. prosince byla sehrána další dvě kola 1. mládežnické ligy.

V sestavě O. Havelka, R. Demko, D. Očko, D. Szotkowski, K. Marková a R. Opěla pod vedením T. Bogatkové a V. Tally nastoupilo naše družstvo dopoledne k zápasu s týmem BŠŠ F≈M C a vcelku jednoznačně zvítězilo 4,5 : 1,5. Odpolední zápas proti „B“ týmu frýdeckomístecké BŠŠ, který má určitě postupové ambice, skončil po dramatické bitvě na půdě soupeře remízou 3:3.

Ve dvojkole se nejlépe z našich dařilo O. Havelkovi a R. Demkovi, kteří byli stoprocentní. Za podaný výkon a seriózní přístup k partiím ale patří naše poděkování všem našim hráčům.

Týmu Interchess patří po 5. kole první příčka průběžné tabulky. Hráčům gratulujeme a doufáme, že neusnou na vavřínech a v dobrých výkonech budou pokračovat i v dalším průběhu soutěže.

Stránky 1. ligy, výsledkový servis.

Další články...

 1. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 2. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 3. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 4. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 5. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 6. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 7. First Saturday GM Nov 2016
 8. MM&S 2016
 9. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 10. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 11. FIDE World Cadets Championship 2016
 12. Hráči Interchess v druhé lize
 13. tht Extraliga startuje
 14. Matyáš Marek do extraligy!
 15. První liga družstev mládeže - skupina východ
 16. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 17. Novoborská šachová Corrida
 18. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 19. Krajský přebor MKŠS
 20. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 21. Open Tatry 2016
 22. Školení trenérů
 23. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 24. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 25. Interchess provádí nábor dětí
 26. Šachová Olympiáda 2016
 27. Open Havířov 2016
 28. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 29. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 30. Olomouc Chess Summer 2016
 31. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 32. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 33. FIDE Open Staré Město 2016
 34. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 35. Czech Open Pardubice 2016
 36. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 37. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 38. 7. Interchess Cup 2016
 39. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 40. V4 Youth camp Liptov 2016
 41. Mitropa Cup 2016
 42. Nabídka prázdninových akcí
 43. Šachové turnaje v Mostech
 44. Open Teplice 2016
 45. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 46. Ocenění našim členům
 47. Dětský pohár 2016
 48. Nový kandidát mistra
 49. Interchess dětský pohár 2016
 50. Orlová 2016
 51. European Individual Women's Chess Championship
 52. Hukvaldské šachování 2016
 53. Orlová & Zalakaros
 54. MČR hráčů do 8 let
 55. Ohlédnutí za koníkem
 56. Mistrovství České republiky do 8 let
 57. Ostravský koník 2016
 58. Ve zkratce
 59. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 60. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 61. Poděkování obci Tichá
 62. Mistrovství SR mládeže
 63. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 64. Extraliga SR
 65. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 66. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 67. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 68. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 69. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 70. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 71. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 72. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 73. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 74. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 75. Naši nejmladší nezahálejí!
 76. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 77. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 78. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 79. ECo-C Extraliga
 80. Krajský přebor
 81. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 82. Aeroflot Open 2016
 83. Interchess o posledním únorovém víkendu
 84. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 85. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 86. International Chess Open Graz 2016
 87. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 88. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 89. První únorový víkend ve znamení šachu
 90. Van a Matyáš bojují o IM
 91. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 92. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 93. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 94. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 95. Naši hráči v Krajském Přeboru
 96. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 97. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 98. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 99. Nominace našich talentů na sportovce roku
 100. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 101. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 102. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 103. 3. turnaj KP v rapid šachu
 104. Víkendové soutěže
 105. Open Praha 2016
 106. Interchess na přelomu roku
 107. I o Vánocích se hraje
 108. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 109. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 110. MČR v bleskovém šachu 2015
 111. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 112. Talent Cup 2015
 113. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 114. London Chess Classic 2015
 115. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 116. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 117. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 118. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 119. Šachista mimo šachovnici
 120. 2. turnaj KP v rapid šachu
 121. THT EXTRALIGA – listopad
 122. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 123. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 124. THT EXTRALIGA 2015/2016
 125. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 126. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 127. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 128. 1. turnaj KP v rapid šachu
 129. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 130. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 131. ME mládeže 2015 je za námi
 132. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 133. OPEN Tatry 2015
 134. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 135. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 136. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 137. MS juniorů do 20 let
 138. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 139. Členové Interchess na návštěvě ministra
 140. 6. Interchess Cup
 141. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 142. Open Havířov 2015
 143. Beskidy Cup
 144. MEU Kouty 2015
 145. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 146. Gens una sumus
 147. Olomouc Chess Summer 2015
 148. O putovní pohár města Jeseník
 149. Vienna Chess Open 2015
 150. FIDE OPEN Staré Město 2015
 151. Open Letní Praha 2015
 152. Senický letní šachový festival 2015
 153. Open Havířov 2015
 154. European Union Youth Chess Championship 2015
 155. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 156. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 157. LŠT Koník 2015
 158. MEU Mureck 2015
 159. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 160. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 161. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 162. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 163. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 164. European Youth Team Chess Championship 2015
 165. First Saturday GM July 2015
 166. Minsk Open 2015
 167. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 168. Štiavnický šachový festival 2015
 169. Přebor města Vsetína 2015
 170. Šachy prázdniny nemají
 171. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 172. LIPTOV 2015
 173. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 174. Šachový festival České Budějovice 2015
 175. Mistrovství Ruska 2015
 176. European School Championships 2015
 177. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 178. International Open Tournament Pula 2015
 179. MČR družstev mladších žáků 2015
 180. Interchess ve školkách
 181. GM Wesley So - GM David Navara
 182. Mitropacup 2015
 183. 9th International Open Tournament Pula 2015
 184. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 185. Píše se o nás
 186. World’s Youth Stars 2015
 187. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 188. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 189. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 190. Open Orlová 2015 – dohráno
 191. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 192. Open Čierne 2015
 193. Open Orlová 2015
 194. Mistrovské soutěže na Slovensku
 195. Krátké zprávy
 196. Mladé světové hvězdy
 197. Šachy mimo šachovnici
 198. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 199. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 200. Ostravský koník 2015
 201. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 202. 1. liga - napoprvé 4. místo
 203. O šachové království 2015
 204. O Frymíkův pohár
 205. Bohuslavice open 2015
 206. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 207. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 208. Poslední kolo 1. ligy
 209. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 210. 5. Interchess Cup
 211. Turnaje šachových nadějí 2015
 212. Samir Sahidi získal titul FM
 213. Ve zkratce
 214. Finále MČR škol
 215. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 216. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 217. Reykjavik Open
 218. Anička Lhotská v tisku
 219. O šachové království
 220. KP družstev mladších žáků
 221. Slovenská extraliga jde do finále
 222. Ohlédnutí za MČR 2015
 223. Reykjavik Open 2015
 224. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 225. Van na 1. šachovnici
 226. Grand prix mládeže 2014/2015
 227. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 228. Šachová Extraliga SK Commander
 229. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 230. International Chess Open Graz 2015
 231. Memoriál Tomáše Baštince
 232. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 233. Letný šachový tábor Koník 2015
 234. Senický jarný šachový festival 2015
 235. MČR mládeže 2015
 236. Ve zkratce
 237. 1. liga mládeže
 238. KP škol v šachu
 239. KP středních škol
 240. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 241. Open Mariánské Lázně 2015
 242. Šachová Extraliga SK Commander
 243. Pěkný vstup do nového roku
 244. Přebor Běloruska
 245. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 246. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 247. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 248. Memoriál Vladimíra Taranu
 249. I na přelomu roku se hraje
 250. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 251. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 252. MČR v bleskovém šachu 2014
 253. Talent Cup 2014
 254. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 255. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 256. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 257. Matyáš Marek v extralize dorostu
 258. 1. liga pokračuje dalším kolem
 259. Dvě domácí utkání 1. ligy
 260. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 261. OP středních škol v šachu 2014
 262. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 263. HD 14 Pražský přebor
 264. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 265. Ligové aktivity členů Interchess
 266. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 267. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 268. Souboj o titul mistra světa 2014
 269. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 270. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 271. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 272. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 273. Krajské soustředění mládeže
 274. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 275. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 276. European Youth Chess Championship 2014
 277. 1. liga dorostu
 278. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 279. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 280. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 281. Interchess na OPEN Tatry 2014
 282. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 283. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 284. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 285. Open Tatry 2014
 286. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 287. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 288. Šachové kurzy pro veřejnost
 289. Ve zkratce
 290. Open Havířov 2014
 291. Trenérské semináře léto 2014
 292. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 293. Letný šachový tábor Koník 2014
 294. Cracow International Chess Championships
 295. Chess Cup Frýdek-Místek
 296. Czech open Pardubice
 297. 41st Olympiad Tromsø 2014
 298. Robert Demko v Bezměrově třetí
 299. Táňa Bogatková získala titul WFM
 300. Letní aktivity hráčů Interchess
 301. Vítáme nového šachistu
 302. Karviná open 2014
 303. Prázdninové přání
 304. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 305. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 306. Mostecká věž 2014
 307. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 308. Suchy Bór FIDE open 2014
 309. Interchess v Polsku a na Slovensku
 310. Interchess v mateřské škole
 311. MČR družstev mladších žáků
 312. PULA OPEN 2014
 313. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 314. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 315. Nové šachové tituly členů Interchess
 316. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 317. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 318. Open Orlová 2014
 319. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 320. Mitropa Cup 2014
 321. Chess Cup 2014 - Orlová
 322. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 323. Chess Cup 2014
 324. Ohlédnutí za koníkem
 325. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 326. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 327. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 328. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 329. MSR mladších žáků v rapid šachu
 330. Ostravský koník 2014
 331. Martinik open 2014
 332. Turnaje šachových nadějí
 333. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 334. Mistrovství ČR školních týmů
 335. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 336. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 337. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 338. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 339. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 340. Vydařená příprava v Senici
 341. KP družstev mladších žáků 2014
 342. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 343. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 344. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 345. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 346. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 347. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 348. Aktuality leden 2014
 349. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 350. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 351. Interchess Cup 2014
 352. PF 2014
 353. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 354. Veselé Vánoce
 355. Vánoční kvíz
 356. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 357. Pohár hotelu Katowice 2013
 358. Mistrovství světa mládeže 2013
 359. Sněženky lepší machrů
 360. Dlouhodobé soutěže družstev
 361. 2. turnaj KP v rapid šachu
 362. Sněženky a machři 2013
 363. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 364. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 365. Polofinále MČR juniorů 2013
 366. Interchess aktuality
 367. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 368. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 369. Úspěšný říjen 2013
 370. Liberec FIDE open 2013
 371. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 372. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 373. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 374. Hukvaldské šachování 2013
 375. ME mládeže 2013 Černá Hora
 376. Novoborská šachová corrida 2013
 377. Interchess a Figurka
 378. Interchess v září 2013
 379. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 380. Interchess v nových prostorách
 381. MEU ve výsledcích
 382. Ohlédnutí za prázdninami
 383. Robert Demko členem Interchess
 384. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 385. Napsali o nás
 386. Open Jeseník
 387. Mezinárodní mistrovství Krakova
 388. FIDE open Staré Město
 389. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 390. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 391. Mistrovství Evropy žen 2013
 392. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 393. Naši šachisté ve zkratce
 394. Štiavnický šachový festival
 395. Se šachovou legendou na Slovensku
 396. Open Karviná 2013
 397. Česko-Slovenská extraliga žen
 398. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 399. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 400. Open Teplice 2013
 401. Mitropa cup 2013
 402. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 403. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 404. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 405. Mezinárodní soustředění
 406. Mistrovství České republiky mužů 2013
 407. FIDE open Orlová
 408. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 409. KP Orlová
 410. Přestupy
 411. Výsledky našich členů ve zkratce
 412. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 413. Ostravský koník 2013
 414. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 415. Letní šachový tábor
 416. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 417. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 418. Štiavnický šachový festival 2013
 419. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 420. Ostravský koník 2013
 421. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 422. Velikonoční šachy
 423. 2. Interchess cup je historií
 424. Matyáš Marek zlatý !
 425. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 426. 2. Interchess cup
 427. Malý diamant? Dávid Slivka!
 428. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 429. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 430. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 431. Krajské přebory rapidů
 432. Pozvánka na ples
 433. Rybnik Chess Classic 2013
 434. Open Nový Bor 2013
 435. Leden a únor 2013 ve zkratce
 436. 1. Interchess cup
 437. Open Praha 2013
 438. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 439. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 440. Talent Cup 2012
 441. Šachové aktuality
 442. Další fotky z Mariboru
 443. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 444. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 445. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 446. Hukvaldské šachování
 447. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 448. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 449. Šachový podzim ve zkratce
 450. Informace
 451. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 452. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 453. Soustředění říjen 2012
 454. Logo Interchess
 455. OPEN Tatry 2012
 456. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 457. MČR mládeže v rapidu 2012
 458. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 459. ME mládeže 2012 v Praze
 460. Soustředění srpen 2012
 461. Tréninky v červenci 2012
 462. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 463. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 464. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 465. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 466. Petrohrad 2012