Od Moskvy po Londýn

logo interchess rgbŠachisté naší akademie se v lednu a únoru letošního roku zúčastnili turnajových bojů v Praze, Mariánských Lázních a Moskvě. Výčet šachových aktivit našich hráčů z počátku roku tím ale nekončí.

Do Londýna odcestuje WFM Natálie Kaňáková, která si zahraje turnaj Northumbria Chess Masters, hraný v termínu 14. 2. - 18. 2. 2018.

Další položkou v našem kalendáři je silně obsazený turnaj International Chess Open Graz 2018 v Rakousku, který si zahrají Nguyen Thai Dai Vinh (A turnaj) a jeho mladší bratr Vi (B turnaj).

Ve Frýdku – Místku pořádá MŠA Interchess pro nominované hráče Mezinárodní soustředění, které proběhne v Národním domě a v prostorách naších partnerů a sponzorů, firem New Dimension a Productive Systems, pod vedením trenérů GM V. Tally, IM S. Berezjuka, WFM T. Bogatkové a A. Krupnova (Moskva) od 14. do 18. února. Kromě domácích šachistů se zúčastní i reprezentanti Slovenska a Ruska a společně budou ladit formu před mistrovskými soutěžemi svých zemí.

Ohlédnutí za rokem 2017

vankanakovalhotskaŠachový rok 2017 byl z pohledu naší šachové akademie Interchess bohatý, zajímavý, náročný a hlavně úspěšný.

Výčet úspěchů je rozsáhlý, připomeneme jen ty nejvýraznější z nich.

Našim mladým hráčům se podařilo s týmem Interchess zvítězit v první lize dorostu a postoupit do nejvyšší soutěže – extraligy dorostu.

Radost nám po celý rok dělal Nguyen Thai Dai Van. Stal se sportovcem roku Prahy 5, dvakrát zvítězil na uzavřených GM turnajích v Budapešti a uhrál si všechny normy potřebné k udělení titulu mezinárodního velmistra, obsadil 6. místo na MS v Uruguayi, stal se juniorským mistrem ČR v bleskovém šachu a inkasoval motivační cenu ŠSČR, udělenou za překonání Elo 2500 a zisk titulu GM. Bez zajímavosti není skutečnost, že Van se stává nejmladším mezinárodním velmistrem v historii českých šachů.

Velký výkonnostní skok udělala v loňském roce Natálie Kaňáková, vedená našimi trenéry. Získala titul WFM a uhrála si na ME v Minsku a na MS do 20 let v Itálii normy potřebné pro zisk titulu WIM, na jehož udělení od FIDE čeká. Úspěšně reprezentovala ČR na ME družstev do 18 let v Polsku, na MS do 20 let obsadila 9. příčku, když bodově dělila 6. - 9. místo. Na ME v rapid šach hráčů do 18 let obsadila 2. místo, stala se juniorskou mistryní ČR v bleskovém šachu a byla ji udělena cena ŠSČR Talent roku 2017.

Na MČR mládeže 2017 získala Interchess 2 zlaté medaile zásluhou Anny Lhotské a Štěpána Hrbka v kategoriích do 12 let a bronzovou si na krk pověsil Dominik Očko v kategorii do 14 let. Stejný hráč zvítězil v téže kategorii na MČR v rapidu, Lucka Fizerová si z něj přivezla bronz mezi dvanáctiletými.

Dařilo se i šachistům naší slovenské skupiny. Anna Vrtiaková se stala mistryní Slovenska v kategoriích do 18 i 20 let, Dominika Ferková je mistyní SR do 16 let a je druhou do 18 i 20 let. Jakub Šošovička je druhý do 12 let, Miroslav Macko je do 16 let na Slovesku třetí a získal titul FM.

Pod vedením trenérů Interchess naši hráči zaznamenali 6 startů na mistrovstvích světa a 7 startů na mistrovstvích Evropy a Evropské unie. Velkým úspěchem je umístění hned tří našich šachistů na MS v první desítce – Van 6. místo v Uruguayi, Anna Lhotska v Brazílii dělila 5. - 7. místo do 12 let, na pomocné hodnocení skončila sedmá a Natálie byla devátá v Itálii na MS do 20 let. Takové výsledky našich hráčů jsou mimořádným úspěchem v rámci celého Šachového svazu ČR.

Nezbývá, než hráčům a jejich rodičům, vedení, trenérům, organizačním pracovníkům a fanouškům naší šachové akademie pogratulovat k jejich úspěchům a poděkovat za šíření dobrého jména Interchess po celém světě. Věříme, že v podobném duchu budou pokračovat i v letošním roce a své výkony přinejmenším zopakují. Lehké to nebude, laťku si nastavili vysoko.

2. liga – skupina F

kula1havelka ondrej 02 2017 Dominik Kula a Ondřej Havelka z naší šachové akademie hostují i v letošní sezóně v druholigovém týmu TJ Sokol Dobrá.

V nedělním 8. kole tým z Dobré zvítězil na půdě TJ Slovan Havířov a oba naší hráči si připsali cenné remízy. Dominik uhrál na první šachovnici plichtu černými se zkušeným IM Vlastimilem Nedělou a Ondra na čtvrté desce s FM Václavem Paclem.

Dobrá do sezóny vstupovala s cílem nesestoupit a i díky našim hráčům cíl splnila už tři kola před koncem soutěže a průběžně jí patří pátá příčka.

Výsledkový servis, web soutěže.

Extraliga 7. a 8. kolo

0001vanO víkendu 10. a 11. února proběhlo další dvojkolo naší nejvyšší soutěže družstev. V týmech Labortech Ostrava a ŠK města Lysá nad Labem úspěšně startovali i naši GM Vladimír Talla a IM Nguyen Thai Dai Van.

Labortech obě kola vyhrál a Vladimír tomu přispěl dvěma remízami. Ostravský tým figuruje na průběžné třetí příčce celkového pořadí a před závěrečným trojkolem má dobrou výchozí pozici v boji o extraligové medaile.

Vanův tým z Lysé také v obou kolech zvítězil a Van družstvu pomohl dvěma vítěznými partiemi. Zvlášť cenná je jeho výhra černými nad lídrem BŠŠ GM Alexejem Fedorovem. Tým ŠK města Lysá nad Labem si tak uchoval naději na záchranu v extralize a určitě se o ni v posledních třech kolech popere, přestože los má přetěžký.

Výsledkový servis, web extraligy.

Extraliga 2017/2018

sscr7. a 8. kolo extraligy proběhne o víkendu 10. a 11. února. V týmech Labortech Ostrava a ŠK města Lysá nad Labem můžeme opět sledovat naše hráče GM Vladimíra Tallu a IM Nguyen Thai Dai Vana.

Podrobnosti na webu extraligy, on-line přenosy zde.

Trenérské úspěchy Vjačeslava Dydyška

dydyskoJiž od zrodu naši šachové akademie s námi úzce trenérsky i metodicky spolupracuje jeden z nejúspěšnějších trenérů mládeže na světě, GM Vjačeslav Dydyško.

Výčet úspěchů jeho svěřenců by široce přesahoval stránky našeho webu, proto jen namátkou z poslední doby: IM Nastassia Ziaziulkina po šesté zvítězila v přeboru Běloruska žen, porazila i největší konkurentku WIM Olgu Badelko, mistryni Evropy z roku 2017 a turnaj ovládla s náskokem 1,5 bodu.

Patnáctiletý svěřenec Vjačeslava Dydyška FM Viachaslav Zarubitski bojoval na mužském mistrovství Běloruska o GM normu, po šestém kole dokonce vedl celkové pořadí. Nakonec jej jen těsně titul mezinárodního velmistra minul, ale titul IM má již jistý.

Vjačeslavovi i jeho svěřencům patří naše gratulace i obdiv.

Výsledky Mistrovství Běloruska: muži, ženy.

Zimní olympiáda dětí a mládeže 2018

ohen

V Litomyšli proběhla od 29. ledna do 1. února šachová část olympiády dětí a mládeže. Z reprezentantů Moravskoslezského kraje si vedli nejlépe Petr Gnojek z BŠŠ, který celkově zvítězil v kategorii mladších žáků a náš hráč Marek Fizer, kterému stejný bodový zisk 5,5 bodu stačil na druhou příčku v kategorii nejmladších žáků. Oběma patří naše gratulace!

Trochu za očekáváním zůstala třetí nasazená Zuzka Gřesová, pátá v kategorii dívek a vůbec se nedařilo Davidu Szotkowskému, který se na turnaji nepotkal s formou a herní krizi sám nedokázal překonat.

Celkově se tým Moravskoslezského kraje, ve kterém figurovali tři hráči naší akademie - David Szotkowski, Zuzka Gřesová, Marek Fizer a doplnil je Petr Gnojek z BŠŠ, umístil na druhém místě za vítěznými středočechy. Přestože hráčskou kvalitou měl náš výběr na vítězství, dá se výsledek považovat za úspěch, především proto, že na rozdíl od soupeřů hráči hráli bez trenéra, kterého krajský svaz prostě nenominoval. Přitom ostatní krajské výběry byly vedeny kvalitními trenérskými osobnostmi, namátkou GM Vlastimilem Babulou, IM Tomášem Krausem nebo FM Lukášem Vlasákem.

Bronzové medaile získal Pardubický kraj díky pomocnému hodnocení před výběrem Prahy, v jejíchž barvách hráli i bratři Vinh a Vi Nguyenovi.

Konečné výsledky. O olympiádě na nss.cz.

Moscow Open 2018

anna vrtiakovaanna krupnovaOd 25. ledna do 5. února probíhá v Moskvě za účasti Interchess velký šachový turnaj Moscow Open 2018.

V A turnaji s cenovým fondem přesahujícím 500 000.- Kč nastupuje členka naší slovenské skupiny WFM Anna Vrtiaková, pro kterou je turnaj, kterého se účastní velké množství velice kvalitních hráčů, skvělou přípravou na MSR 2018.

V B turnaji s cenovým fondem více než 250 000.- Kč hraje naše členka a slibný talent ruského šachu Anna Krupnova, která se připravuje na finále ruského mládežnického šampionátu.

Web turnaje, nasazení a výsledky, on-line, komentovaná partie Anny Vrtiakové.

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018

maskotohPardubický kraj pořádá od 28. ledna do 2. února VIII. olympiádu dětí a mládeže. Jednou z jedenácti disciplín tohoto sportovního podniku jsou i šachy. K šachovým kláním usedají samozřejmě i hráči Interchess.

Ve čtyřčlenném týmu Moravskoslezského kraje nastupují hned tři hráči naší akademie - David Szotkowski, Zuzka Gřesová a Marek Fizer, doplňuje je Petr Gnojek z BŠŠ. V týmu Prahy startuje náš člen Thai Dai Nguyen Vinh a jeho bratr Vi (Tatra Smíchov), který využívá náš trenérský servis.

Šachová část olympiády probíhá v Evropském školícím centru v Litomyšli a průběh všech soutěží se objeví i v televizi na iVysílání, nebo přímo na stanici ČT Sport.

Web OH, šachová část, výsledkový servis, obrázky z olympiády.

17. ročník Letného šachového tábora Koník

blikajc iI v letošním roce uspořádají KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské a MŠA Interchess mimořádně populární letní šachový tábor, na který je možno přihlásit i děti z ČR. Propozice tábora naleznete v sekci našeho webu "Ke stažení". Případní zájemci mohou kontaktovat naše trenéry, kteří jim rádi sdělí podrobnější informace. S přihláškami doporučujeme neotálet, kapacita tábora je omezená a počet zájemců ji každoročně převyšuje.

Open Mariánské Lázně 2018

czechtourallDalší díl seriálu Czech Tour proběhne od 20. do 27. ledna v Mariánských Lázních. V jeho rámci budou sehrány i dva uzavřené GM turnaje. Tentokrát už bez tlaku z nutnosti uhrát GM normu v jednom z nich nastoupí i IM Nguyen Thai Dai Van a bude tak bojovat už jen o vylepšení své pozice mezi šachovou elitou. Přejeme hodně zdaru!

Výsledkový servis, Czech Tour, on-line.

Postup do finálové skupiny extraligy!

00016. a 7. kolo východní konference extraligové soutěže družstev proběhlo 20. ledna na naší domácí půdě v Národním domě ve Frýdku-Místku.

Role hlavního rozhodčího se ujal Vladimír Talla, kapitánem týmu byl Sergej Berezjuk, technické a organizační zajištění měla na starosti Táňa Bogatková.

V dvojkole se sešly týmy Interchess Frýdek-Místek, BŠŠ Frýdek-Místek, SK Slavia Orlová a ŠK Staré Město.

V 6. kole se naše družstvo utkalo s BŠŠ a vývoj duelu byl pod naší kontrolou. Vcelku rychle porazil Štěpán Hrbek Ondru Nytru a David Szotkowski remizoval s Richardem Stalmachem. Ondra Havelka si pak poradil na 1. šachovnici s Markem Mičou a stav byl 2,5 : 0,5 v náš prospěch. Pak ale na 6. šachovnici prohrál Robert Demko s Adamem Frankem a v závěru měl náš městský rival štěstí, když Petr Gnojek v remízové koncovce vyhrál nad Dominikem Očkem a na 5. šachovnici Zuzka Gřesova remizovala v lepší pozici z Lucianem Vantuchem. Derby tedy skončilo plichtou 3:3.

V 7. kole proti Orlové byl duel našich hráčů těžší o skutečnost, že Ludmilu Kopcovou a Filipa Neumanna trénoval nebo trénuje Vladimír Talla a Vojtu Šrámka Sergej Berezjuk.

Vedení nám zajistil rychlou výhrou nad Filipem Neumannem Robert Demko, další bod zajistil Štěpán Hrbek na 3. šachovnici. Dvoubodový náskok udrželi remízami David Szotkowski a Dominik Očko a další remízou už nám Zuzka Gřesová zajistila výhru nad Orlovou a postup do celorepublikového A finále extraligy. Prohra Ondry Havelky už postup nemohla ovlivnit.

Hráčům i realizačnímu týmu Interchess gratulujeme ke splnění postupového cíle a do bojů o titul milkeffekt 2mistra extraligy ve Vlachovicích ve dnech 20. - 22.dubna 2018 přejeme hodně zdaru.

Výsledkový servis, stránky extraligy.

 

Krajské přebory škol

0005SVČ Korunka v Ostravě hostilo v úterý 16. ledna krajský přebor škol v kategorii 1.- 5. mladších žáků.

Role hlavního rozhodčího se ujal náš trenér Vladimír Talla, jako pomocný mu sekundoval Rostislav Berezjuk. Turnaj zdobila výborná organizace. Hrálo se ve velkém sále, k dispozici byly prostory pro odpočinek a pro rozbory odehraných partii. Organizátor se postaral i o pedagogický doprovod, úspěšní hráči byli odměněni pěknými poháry a medailemi, ceny získaly i družstva umístěná až do 6. místa.

Na startu se sešlo 14 škol našeho kraje. Z 1. místa v okrese do teto soutěže postoupilo družstvo ZŠ Trojanovice, které trénuje naše trenérka Táňa Bogatková. Ve slušné konkurenci tým ve složení David Juračák, Šimon Stejskal, František Galia, Jindřich Svoboda a Matěj Kotrba obsadil pěkné osmé místo. Druhá příčka patří 8. ZŠ Frýdek-Místek, za kterou na druhé šachovnici úspěšně bojoval náš Tonda Zemek.

Konečné výsledky.

Ve Frýdku – Místku proběhlo krajské kolo přeboru středních škol. Členy čtyřčlenného družstva vítěze – GPB Frýdek–Místek, které obhajuje loňské první místo v republikovém kole, byli naši hráči Dominik Kula, Natálie Kaňáková a Rostislav Berezjuk. Třetí místo obsadil „B“ tým místeckého gymnázia. V jeho barvách nastoupili naši členové Ondřej Havelka a Zuzka Gřesová.

Vítězům gratulujeme k prvenství a postupu do republikového finále, členům bronzového týmu děkujeme za reprezentaci Interchess.

Konečné výsledky. Fotografie z ostravského turnaje.

3.turnaj série Grand Prix KP v rapid šachu mládeže

mkssTřetího turnaje krajského přeboru mládeže v rapid šachu se zúčastnilo 15 hráčů Interchess. Hrálo se v Ostravě v pěkném prostředí kulturního domu Akord.

V kategorii do10 let nás reprezentovali David Juračák, Zdeněk Tauš, Antonín Zemek, Vanesa Filipová, Adam Jurtík, Šimon Stejskal, Ondřej Chromiak, Daniela Kožušníková, Nikolas Očko a David Smolík. Nejlépe se umístil Toník Zemek, který mezi hochy do 10 let skončil na třetím mistě. Mezi dívkami do deseti let se na třetím místě umístila Vanesa Filipová.

V kategorii H 12 startovali tři naši hráči: Michal Gřes, Martin Pavelec a Vojtěch Veverka. Míša Gřes se po turnaji mohl radovat ze čtvrtého místa.

V kategorii do 18 let nastoupili Robert Demko a Marek Fizer, který mohl nastoupit ve své věkové kategorii do 10 let, ale se svým trenérem Janem Macíčkem se rozhodli změřit síly s podstatně staršími soupeři. Marek se starších hráčů nezalekl, uhrál 4 ze 7 bodů a skončil na pěkném 9. místě z osmaadvacetičlenného startovního pole. Sedmé místo v této kategorii obsadil svěřenec Táni Bogatkové Jakub Ochmyt (Slavia Orlová).

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci Interchess a těm úspěšným přidáváme gratulaci.

Výsledky HD 10, HD 12, HD 18.

Extraliga družstev

0001van 2015O víkendu 13. - 14. ledna proběhne již 5. a 6. kolo extraligy družstev. V nedělním kole se proti sobě postaví týmy Labortech Ostrava a ŠK města Lysá nad Labem, ve kterých na soupiskách figurují naši GM Vladimír Talla a IM Nguyen Thai Dai Van.

Hráčům i jejich týmům přejeme hodně zdaru a budeme jejich počínání sledovat on-line. Podrobnosti o extralize zde.

Další články...

 1. Open Praha 2018
 2. Hráči Interchess v ČT
 3. Natálie a Van juniorskými mistry v bleskovém šachu
 4. Rilton Cup Stockholm
 5. Talent roku počtvrté v řadě ve znamení Interchess
 6. Motivační ceny šachového svazu
 7. Soustředění v Ústí nad Labem
 8. 2. liga
 9. Natálie Kaňáková druhá do 18 let na ME v rapidu
 10. TALENT CUP 2017
 11. Ve zkratce
 12. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním velmistrem!
 13. Natálie Kaňáková úspěšná na mistrovství světa!
 14. Extraliga mládeže
 15. Extraliga 2017/2018
 16. Anna Krupnova ve finále Mistrovství Ruska 2018
 17. Další WIM norma pro Natálku Kaňákovou
 18. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu
 19. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu mládeže 2017
 20. VII. Międzynarodowy turniej szachowy - Wodzisław Śląski
 21. Budapest First Saturday
 22. Mistrovství ČR D18/D20 a Polofinále Mistrovství ČR H18/H20
 23. FIDE World Junior and Girl Under 20 Chess Championship 2017
 24. Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 25. Open Tatry - Tatranská Lomnica 2017
 26. European Team Chess Championship 2017
 27. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 28. Krajský přebor mládeže v rapid šachu Grand-Prix 2017-2018 - 1. kolo - Krnov
 29. Začala ligová sezóna
 30. OPEN Tatry 2017
 31. Extraliga dorostu
 32. KP mládeže v praktickém šachu
 33. Mitropa Cup 2017
 34. World Youth U-14, 16, 18 Chess Championship 2017
 35. World Cadets Chess Championship 2017
 36. Ohlédnutí za letními prázdninami
 37. Mistrovský titul pro Interchess hned na startu sezóny!
 38. MČR mládeže v rapid šachu 2017
 39. Naši hráči úspěšní na Open Havířov 2017
 40. European Youth Chess Championship 2017
 41. Open Havířov 2017
 42. Další prázdninové aktivity hráčů Interchess
 43. Van Nguyen Thai Dai vítězí v Budapešti!
 44. Ohlédnutí za letošním šachovým táborem Koník
 45. CZECH OPEN 2017 - PARDUBICE OPEN
 46. Příměstský šachový tábor - Ostrava 2017
 47. Štiavnický šachový festival 2017
 48. Letní aktivity členů Interchess
 49. Gymnázium P. Bezruče F≈M první v republice!
 50. Dvě WIM normy pro Natálku Kaňákovou
 51. Nabídka letních prázdninových akcí
 52. International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017
 53. Teplice Open
 54. FIDE World Team Championships
 55. Dětský pohár 2017
 56. Ohlédnutí za MSR mládeže v šachu
 57. European Individual Chess Championship & 1st World Cadets Rapid&Blitz Chess Championships
 58. Hukvaldské šachování 2017
 59. OPEN Orlová 2017
 60. Mistrovství ČR dětí do 8 let
 61. Ostravský koník z pohledu Interchess
 62. Záhoracký šachový festival
 63. Ostravský koník 2017
 64. Interchess míří do extraligy!
 65. Mistrovství SR mládeže
 66. Šachové velikonoce Interchess
 67. Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 68. Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017
 69. GRENKE Chess Open 2017
 70. tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí
 71. O Frymíkův pohár
 72. Open Petřvald 2017
 73. Finále extraligy hostí Brno
 74. Budapest Spring Festival 2017
 75. Finále krajského přeboru v rapidu
 76. 2017 U.S. Championship
 77. Mistrovství ČR mládeže 2017
 78. Budapest Spring Festival 2017
 79. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 80. Chess Open Graz 2017
 81. Senický jarní šachový festival
 82. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 83. International Chess Open Graz 2017
 84. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 85. Memoriál Tomáše Baštince
 86. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 87. Mistrovství světa žen 2017
 88. Extraliga 5. a 6. kolo
 89. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 90. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 91. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 92. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 93. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 94. Talenti proti legendám nerozhodně
 95. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 96. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 97. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 98. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 99. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 100. OPEN PRAHA 2017
 101. Belarus Women Championship 2017
 102. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 103. Šachový prosinec
 104. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 105. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 106. Talent roku 2016
 107. Talent Cup 2016
 108. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 109. MS seniorů 50+ a 65+
 110. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 111. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 112. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 113. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 114. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 115. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 116. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 117. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 118. First Saturday GM Nov 2016
 119. MM&S 2016
 120. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 121. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 122. FIDE World Cadets Championship 2016
 123. Hráči Interchess v druhé lize
 124. tht Extraliga startuje
 125. Matyáš Marek do extraligy!
 126. První liga družstev mládeže - skupina východ
 127. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 128. Novoborská šachová Corrida
 129. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 130. Krajský přebor MKŠS
 131. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 132. Open Tatry 2016
 133. Školení trenérů
 134. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 135. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 136. Interchess provádí nábor dětí
 137. Šachová Olympiáda 2016
 138. Open Havířov 2016
 139. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 140. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 141. Olomouc Chess Summer 2016
 142. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 143. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 144. FIDE Open Staré Město 2016
 145. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 146. Czech Open Pardubice 2016
 147. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 148. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 149. 7. Interchess Cup 2016
 150. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 151. V4 Youth camp Liptov 2016
 152. Mitropa Cup 2016
 153. Nabídka prázdninových akcí
 154. Šachové turnaje v Mostech
 155. Open Teplice 2016
 156. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 157. Ocenění našim členům
 158. Dětský pohár 2016
 159. Nový kandidát mistra
 160. Interchess dětský pohár 2016
 161. Orlová 2016
 162. European Individual Women's Chess Championship
 163. Hukvaldské šachování 2016
 164. Orlová & Zalakaros
 165. MČR hráčů do 8 let
 166. Ohlédnutí za koníkem
 167. Mistrovství České republiky do 8 let
 168. Ostravský koník 2016
 169. Ve zkratce
 170. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 171. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 172. Poděkování obci Tichá
 173. Mistrovství SR mládeže
 174. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 175. Extraliga SR
 176. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 177. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 178. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 179. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 180. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 181. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 182. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 183. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 184. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 185. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 186. Naši nejmladší nezahálejí!
 187. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 188. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 189. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 190. ECo-C Extraliga
 191. Krajský přebor
 192. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 193. Aeroflot Open 2016
 194. Interchess o posledním únorovém víkendu
 195. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 196. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 197. International Chess Open Graz 2016
 198. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 199. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 200. První únorový víkend ve znamení šachu
 201. Van a Matyáš bojují o IM
 202. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 203. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 204. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 205. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 206. Naši hráči v Krajském Přeboru
 207. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 208. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 209. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 210. Nominace našich talentů na sportovce roku
 211. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 212. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 213. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 214. 3. turnaj KP v rapid šachu
 215. Víkendové soutěže
 216. Open Praha 2016
 217. Interchess na přelomu roku
 218. I o Vánocích se hraje
 219. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 220. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 221. MČR v bleskovém šachu 2015
 222. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 223. Talent Cup 2015
 224. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 225. London Chess Classic 2015
 226. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 227. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 228. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 229. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 230. Šachista mimo šachovnici
 231. 2. turnaj KP v rapid šachu
 232. THT EXTRALIGA – listopad
 233. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 234. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 235. THT EXTRALIGA 2015/2016
 236. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 237. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 238. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 239. 1. turnaj KP v rapid šachu
 240. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 241. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 242. ME mládeže 2015 je za námi
 243. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 244. OPEN Tatry 2015
 245. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 246. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 247. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 248. MS juniorů do 20 let
 249. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 250. Členové Interchess na návštěvě ministra
 251. 6. Interchess Cup
 252. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 253. Open Havířov 2015
 254. Beskidy Cup
 255. MEU Kouty 2015
 256. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 257. Gens una sumus
 258. Olomouc Chess Summer 2015
 259. O putovní pohár města Jeseník
 260. Vienna Chess Open 2015
 261. FIDE OPEN Staré Město 2015
 262. Open Letní Praha 2015
 263. Senický letní šachový festival 2015
 264. Open Havířov 2015
 265. European Union Youth Chess Championship 2015
 266. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 267. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 268. LŠT Koník 2015
 269. MEU Mureck 2015
 270. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 271. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 272. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 273. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 274. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 275. European Youth Team Chess Championship 2015
 276. First Saturday GM July 2015
 277. Minsk Open 2015
 278. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 279. Štiavnický šachový festival 2015
 280. Přebor města Vsetína 2015
 281. Šachy prázdniny nemají
 282. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 283. LIPTOV 2015
 284. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 285. Šachový festival České Budějovice 2015
 286. Mistrovství Ruska 2015
 287. European School Championships 2015
 288. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 289. International Open Tournament Pula 2015
 290. MČR družstev mladších žáků 2015
 291. Interchess ve školkách
 292. GM Wesley So - GM David Navara
 293. Mitropacup 2015
 294. 9th International Open Tournament Pula 2015
 295. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 296. Píše se o nás
 297. World’s Youth Stars 2015
 298. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 299. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 300. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 301. Open Orlová 2015 – dohráno
 302. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 303. Open Čierne 2015
 304. Open Orlová 2015
 305. Mistrovské soutěže na Slovensku
 306. Krátké zprávy
 307. Mladé světové hvězdy
 308. Šachy mimo šachovnici
 309. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 310. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 311. Ostravský koník 2015
 312. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 313. 1. liga - napoprvé 4. místo
 314. O šachové království 2015
 315. O Frymíkův pohár
 316. Bohuslavice open 2015
 317. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 318. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 319. Poslední kolo 1. ligy
 320. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 321. 5. Interchess Cup
 322. Turnaje šachových nadějí 2015
 323. Samir Sahidi získal titul FM
 324. Ve zkratce
 325. Finále MČR škol
 326. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 327. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 328. Reykjavik Open
 329. Anička Lhotská v tisku
 330. O šachové království
 331. KP družstev mladších žáků
 332. Slovenská extraliga jde do finále
 333. Ohlédnutí za MČR 2015
 334. Reykjavik Open 2015
 335. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 336. Van na 1. šachovnici
 337. Grand prix mládeže 2014/2015
 338. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 339. Šachová Extraliga SK Commander
 340. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 341. International Chess Open Graz 2015
 342. Memoriál Tomáše Baštince
 343. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 344. Letný šachový tábor Koník 2015
 345. Senický jarný šachový festival 2015
 346. MČR mládeže 2015
 347. Ve zkratce
 348. 1. liga mládeže
 349. KP škol v šachu
 350. KP středních škol
 351. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 352. Open Mariánské Lázně 2015
 353. Šachová Extraliga SK Commander
 354. Pěkný vstup do nového roku
 355. Přebor Běloruska
 356. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 357. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 358. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 359. Memoriál Vladimíra Taranu
 360. I na přelomu roku se hraje
 361. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 362. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 363. MČR v bleskovém šachu 2014
 364. Talent Cup 2014
 365. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 366. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 367. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 368. Matyáš Marek v extralize dorostu
 369. 1. liga pokračuje dalším kolem
 370. Dvě domácí utkání 1. ligy
 371. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 372. OP středních škol v šachu 2014
 373. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 374. HD 14 Pražský přebor
 375. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 376. Ligové aktivity členů Interchess
 377. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 378. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 379. Souboj o titul mistra světa 2014
 380. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 381. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 382. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 383. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 384. Krajské soustředění mládeže
 385. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 386. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 387. European Youth Chess Championship 2014
 388. 1. liga dorostu
 389. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 390. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 391. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 392. Interchess na OPEN Tatry 2014
 393. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 394. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 395. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 396. Open Tatry 2014
 397. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 398. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 399. Šachové kurzy pro veřejnost
 400. Ve zkratce
 401. Open Havířov 2014
 402. Trenérské semináře léto 2014
 403. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 404. Letný šachový tábor Koník 2014
 405. Cracow International Chess Championships
 406. Chess Cup Frýdek-Místek
 407. Czech open Pardubice
 408. 41st Olympiad Tromsø 2014
 409. Robert Demko v Bezměrově třetí
 410. Táňa Bogatková získala titul WFM
 411. Letní aktivity hráčů Interchess
 412. Vítáme nového šachistu
 413. Karviná open 2014
 414. Prázdninové přání
 415. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 416. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 417. Mostecká věž 2014
 418. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 419. Suchy Bór FIDE open 2014
 420. Interchess v Polsku a na Slovensku
 421. Interchess v mateřské škole
 422. MČR družstev mladších žáků
 423. PULA OPEN 2014
 424. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 425. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 426. Nové šachové tituly členů Interchess
 427. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 428. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 429. Open Orlová 2014
 430. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 431. Mitropa Cup 2014
 432. Chess Cup 2014 - Orlová
 433. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 434. Chess Cup 2014
 435. Ohlédnutí za koníkem
 436. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 437. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 438. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 439. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 440. MSR mladších žáků v rapid šachu
 441. Ostravský koník 2014
 442. Martinik open 2014
 443. Turnaje šachových nadějí
 444. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 445. Mistrovství ČR školních týmů
 446. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 447. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 448. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 449. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 450. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 451. Vydařená příprava v Senici
 452. KP družstev mladších žáků 2014
 453. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 454. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 455. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 456. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 457. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 458. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 459. Aktuality leden 2014
 460. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 461. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 462. Interchess Cup 2014
 463. PF 2014
 464. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 465. Veselé Vánoce
 466. Vánoční kvíz
 467. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 468. Pohár hotelu Katowice 2013
 469. Mistrovství světa mládeže 2013
 470. Sněženky lepší machrů
 471. Dlouhodobé soutěže družstev
 472. 2. turnaj KP v rapid šachu
 473. Sněženky a machři 2013
 474. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 475. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 476. Polofinále MČR juniorů 2013
 477. Interchess aktuality
 478. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 479. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 480. Úspěšný říjen 2013
 481. Liberec FIDE open 2013
 482. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 483. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 484. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 485. Hukvaldské šachování 2013
 486. ME mládeže 2013 Černá Hora
 487. Novoborská šachová corrida 2013
 488. Interchess a Figurka
 489. Interchess v září 2013
 490. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 491. Interchess v nových prostorách
 492. MEU ve výsledcích
 493. Ohlédnutí za prázdninami
 494. Robert Demko členem Interchess
 495. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 496. Napsali o nás
 497. Open Jeseník
 498. Mezinárodní mistrovství Krakova
 499. FIDE open Staré Město
 500. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 501. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 502. Mistrovství Evropy žen 2013
 503. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 504. Naši šachisté ve zkratce
 505. Štiavnický šachový festival
 506. Se šachovou legendou na Slovensku
 507. Open Karviná 2013
 508. Česko-Slovenská extraliga žen
 509. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 510. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 511. Open Teplice 2013
 512. Mitropa cup 2013
 513. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 514. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 515. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 516. Mezinárodní soustředění
 517. Mistrovství České republiky mužů 2013
 518. FIDE open Orlová
 519. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 520. KP Orlová
 521. Přestupy
 522. Výsledky našich členů ve zkratce
 523. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 524. Ostravský koník 2013
 525. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 526. Letní šachový tábor
 527. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 528. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 529. Štiavnický šachový festival 2013
 530. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 531. Ostravský koník 2013
 532. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 533. Velikonoční šachy
 534. 2. Interchess cup je historií
 535. Matyáš Marek zlatý !
 536. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 537. 2. Interchess cup
 538. Malý diamant? Dávid Slivka!
 539. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 540. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 541. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 542. Krajské přebory rapidů
 543. Pozvánka na ples
 544. Rybnik Chess Classic 2013
 545. Open Nový Bor 2013
 546. Leden a únor 2013 ve zkratce
 547. 1. Interchess cup
 548. Open Praha 2013
 549. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 550. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 551. Talent Cup 2012
 552. Šachové aktuality
 553. Další fotky z Mariboru
 554. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 555. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 556. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 557. Hukvaldské šachování
 558. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 559. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 560. Šachový podzim ve zkratce
 561. Informace
 562. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 563. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 564. Soustředění říjen 2012
 565. Logo Interchess
 566. OPEN Tatry 2012
 567. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 568. MČR mládeže v rapidu 2012
 569. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 570. ME mládeže 2012 v Praze
 571. Soustředění srpen 2012
 572. Tréninky v červenci 2012
 573. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 574. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 575. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 576. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 577. Petrohrad 2012