Mistrovství Moravy & Slezska 2016

0001V tradiční destinaci v Koutech nad Desnou proběhne v termínu 25. - 30. října Mistrovství Moravy a Slezska 2016.

Nejen o tituly mistrů země moravskoslezské, ale i o postupová místa na březnové Mistrovství ČR budou v barvách Interchess bojovat pod vedením trenérky WFM Táni Bogatkové v kategorii v U 10 Tauš Zdeněk, Juračák David, Očko Nikolas a Filipová Vanesa, v kategorii U 12 Nguen Thai Dai Vinh, ve čtrnáctkách Demko Robert, Očko Dominik, Szotkowski David, Mikesch Dalibor, Micza Jan, Marková Kristýna a v šestnáctkách Ochmyt Jakub (Slavia Orlová). Doprovodný open si zahraje Berezjuk Rostislav.

Fandit budeme i svěřencům GM Vladimíra Tally: v U 12 Filipu Neumannovi, v U 14 Ladislavu Kopcovi a v U 16 Ludmile Kopcové.

Všem jmenovaným přejeme příjemný pobyt, pěkné počasí a hodně štěstí a sil v náročném turnaji.

Výsledkový servis, oficiální stránka organizátora, jídelní lístekfb icon 325x325

Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo

0001000200030004

 

 

 

 

 

 

15. října byl rozehrán letošní ročník Krajského přeboru mládeže v rapid šachu. V Krnově se prvního kola zúčastnilo i 12 hráčů Interchess, kteří zasedli k šachovnicím v kategoriích HD 10, HD 14 a HD 18.

Start do sezóny se našim hráčům vcelku vydařil. Naši nejmladší hráči předvedli, že se dovedou soustředit na hru a přineslo jim to zasloužené body. Nejlépe vyšel turnaj sedmiletému Zdeňku Taušovi, který ziskem 6,5 bodu ze 7 kategorii H 10 vyhrál.

V kategorii dívek do deseti let stříbro vybojovala osmiletá Vanesa Filipová.

V kategorii H 12 startoval našim trenérem Vladimírem Tallou trénovaný Filip Neumann (Slavia Orlová) a obsadil druhé místo.

Mezi čtrnáctiletými hochy bodově dělil 1. - 3. místo Dominik Očko, krásně rozehraný turnaj měl i Robert Demko, o medaili jej připravilo zaváhání v závěru turnaje a skončil tak na pěkném 4. místě. Na 5. místě se umístil další svěřenec Vladimíra Tally Láďa Kopec (TJ Ostrava), jeho sestra Ludmila vyhrála kategorii dívek do 18 let.

Turnaj se povedl i Davidu Juračákovi, Tondovi Zemkovi a Vikimu Vácovi, pochvalu zaslouží i naši nejméně zkušení hráči Šimon Stejskal, Nikolas Očko, Honza Micza nebo Tom Veverka.

Hráčům blahopřejeme k předvedeným výkonům i pěkným výsledkům, rodičům dětí děkujeme za spolupráci a pomoc s organizačním zajištění.

Konečné výsledky a umístění.

FIDE World Cadets Championship 2016

ms batumiV gruzínském Batumi se od 18. do 31. října 2016 odehrají boje o tituly mistrů světa šachistů věkových kategorií do 8., 10. a 12. let.

Ani na tomto světovém šampionátu nebude Interchess bez účasti. Reprezentaci České republiky povede trenér naší šachové školy GM Vladimír Talla, IM Sergej Berezjuk na mistrovství doprovází Annu Lhotskou (12) a Miroslava Krupu (10, SR). Oba mladí hráči jsou ve svých kategoriích v šesté desítce mezi nasazenými a čeká je tak těžká konkurence v náročném jedenáctikolovém turnaji.

Reprezentaci Slovenska povede náš spolupracovník Peter Paleček.

Startovní listiny mistrovství, na kterých je zapsáno přes padesát hráčů jen z Ruska nebo USA a další desítky z Číny, Indie, Arménie, Ázerbájdžánu a mnoho dalších, z celkem pětašedesáti zemí světa, svědčí o narůstající oblibě šachu mezi mládeží celého světa a o jeho stále větší podpoře ze strany nejen vyspělých států.

Nepočetné výpravě reprezentace ČR a především hráčům spjatým s Interchess budeme držet palce.

Web šampionátu, výsledkový servis.

ms kraj logo

Hráči Interchess v druhé lize

sscrV neděli 9. října odstartoval 1. kolem letošní ročník 2. ligy. V týmu Sokola Dobrá, stejně jako v loňském roce, kdy Dobré pomohli vybojovat postup z kraje, nastupují naši Dominik Kula a Ondřej Havelka.

Tým první ligové kolo odehrál v Ostravě a jen těsně podlehl favorizovanému Slavoji Poruba, když Ondra svou partii vyhrál.

Výsledkový servis 2. ligy.

tht Extraliga startuje

tht extraliga 1617 250x168O víkendu 8. a 9. října začíná prvním dvojkolem nejvyšší šachová soutěž družstev 2016/2017.

Interchess bude mít v nadcházejícím ročníku extraligy zastoupení v týmu ŠK města Lysá nad Labem, kde, stejně jako loni, bude nastupovat IM Nguyen Thai Dai Van a nově i v ŠK Rapid Pardubice, za který bude letošní ročník hrát IM Marek Matyáš. V týmu Labortech Ostrava bude v extralize nastupovat i náš trenér GM Talla Vladimír.

V prvním kole hraje Lysá v Porubě, ve druhém se utká právě s Tallovým Labortechem, který své první kolo sehraje s dalším týmem z Lysé nad Labem - Výstavištěm. Matyášovy Pardubice startují v sobotu doma proti Tatranu Litovel, v neděli se utkají s BŠŠ Frýdek≈Místek.

Reprezentantům Interchess v naší nejvyšší soutěži držíme palce.

Web extraligy, výsledky, on-line.

Matyáš Marek do extraligy!

marek 2015Šestnáctiletý člen naší šachové školy Matyáš Marek nastoupí v nadcházející sezóně v extraligovém týmu Pardubic. Protože technicky nelze jeho start v naší nejvyšší soutěži zabezpečit jinak, dohodla se Interchess se šachovým klubem z východních Čech na Matyášově přestupu.

Ten zůstává členem Interchess a bude i nadále využívat trenérsko-metodické zázemí a servis naší šachové školy a součástí dohody o přestupu je i Matyho návrat do našeho klubu v případě, že se Pardubice v extralize neudrží nebo se Matyáš v extraligovém klubu neuplatní.

Filozofií Interchess není investování lidského potenciálu, finančních prostředků a času do organizace a účasti Interchess v různých ligových soutěžích. Prioritou je rychlý, kvalitní a stabilní výkonnostní růst. Naši hráči si pak mohou, v případě zájmu, vybírat oddíly, družstva i země, za které chtějí nastoupit. Interchess jim v tom nejen nebude bránit, ale pokud je takový postup ku prospěchu šachového růstu hráče, plně jej podpoří, zcela v duchu motta FIDE: "Jsme jedna rodina". Matyáš tak bude mít možnost zahrát si po boku šachových hvězd, jakými jsou GM Movsesian Sergei (Arménie), GM Fier Alexsandr (Brazílie), GM Balogh Csaba (Maďarsko), GM Kempinsky Robert (Polsko) a další

Matyáši v jeho novém působišti přejeme mnoho zdaru a věříme, že jeho mise bude stejně úspěšná, jako loňské extraligové účinkování Nguyen Thai Dai Vana v Lysé nad Labem.

První liga družstev mládeže - skupina východ

team2016O víkendu 1. a 2. října odstartovala úvodními třemi koly 1. liga mládeže družstev sezóny 2016/2017.

Interchess byla ve složení Ondřej Havelka, Robert Demko, Dominik Očko, Kristýna Marková, Dalibor Mikesch a Radek Opěla ve všech třech kolech vítězná. V prvních dvou kolech porazila na domácí půdě SK Slavii Orlová "B" 5:1 a OŠŠ TJ Ostrava 3,5:2,5. V nedělním třetím kole si naši borci poradili s BŠŠ Frýdek-Místek "D" 5:1.

Všem našim hráčům děkujeme za seriózní přístup a kvalitně odvedenou práci.

1. liga ve výsledcích.

World Youth U14, U16, U18 Championships 2016

chessy2016-2Šestnáctiletý talent českého šachu Matyáš Marek vycestoval v doprovodu trenéra Sergeje Berezjuka do ruského Khanty-Mansyjsku, dějiště letošního Mistrovství světa mládeže, které proběhne v termínu 20. září - 4. října.

Matyáš, který bude startovat v kategorii do 18 let má před sebou těžký úkol, vylepšit loňské 4. - 6. místo z Řecka. Věříme, že se mu cíl podaří naplnit i přes výsledkovou stagnaci z poslední doby, potenciál k tomu určitě má.

Na šampionátu se představí i Ludmila Kopcová a Teodor Holtman, svěřenci našeho trenéra Vladimíra Tally, za slovenskou skupinu Interchess bude startovat současný mistr Slovenska do 16 let Igor Lintner, který bude mít jakožto nováček na soutěži takového významu hodně těžkou pozici.

Reprezentačním trenérem reprezentace SR bude náš externí spolupracovník Peter Paleček.

Dějiště šampionátu Khanty-Mansyjsk, dobře známý účastníkům světového poháru v biatlonu, bývá často označován za hlavní město světového šachu. Konala se zde v minulosti šachová olympiáda, světové šachové poháry a poslední kongres FIDE rozhodl, že se zde bude konat olympiáda i v roce 2020. Město prostě šachem žije a dá se očekávat, že tomu bude odpovídat i atmosféra mistrovství.

Našim reprezentantům přejeme příjemný pobyt a hodně šachových úspěchů.

Web pořadatele, nasazení a výsledky, on-line.

Mezinárodní šachová škola Interchess děkuje za podporu Moravskoslezskému kraji a městu Frenštát pod Radhoštěm.

frentt pod radhotm coa cz.svg

ms kraj logo

Novoborská šachová Corrida

van 2015kriebel 2014 ms 20Tak jako v minulých letech i letos uspořádá 1. Novoborský šachový klub mezinárodní utkání naší šachové jedničky Davida Navary s hráčem světové špičky. Sučástí akce bude i bohatý doprovodný program.
Novoborská šachová Corrida 2016 odstartuje 28. září simultánkami, dva zápasy budou rozehrány o den později.

Z pohledu Interchess bude zajímavý souboj českých šachových nadějí, mezinárodních mistrů, domácího Tadeáše Kriebela a Thai Dai Van Nguyena. Tadeáše dlouhodobě trénoval náš trenér Vladimír Talla ve spolupráci se Sergejem Berezjukem, Van šachově v Interchess vyrůstal a dodnes je naším členem.

Na hlavním stole se představí norský velmistr Jon Ludvig Hammer v duelu s velmistrem Davidem Navarou.

Na oficiálních stránkách akce naleznete časový harmonogram, rozhovory s hráči a mnoho dalších zajímavostí.

Krajský přebor mládeže v praktickém šachu

mkssOd 23. do 25. září proběhl ve Frýdku-Místku Krajský přebor mládeže v praktickém šachu pro rok 2016.
Interchess v něm měla hojné zastoupení a její hráči slavili nejeden úspěch.
V kategorii do 16 let získal stříbrnou medaili Ondřej Havelka, když uhrál 4,5 bodu ze 7 partií.

V kategorii do 20 let bral bronz za třetí místo Rostislav Berezjuk, který v 7 partiích uhrál 3,5 bodu a připsal si 38 bodů do ratingu FIDE.
Vítězem v kategorii do 12 let se stal dlouhodobý svěřenec našeho trenéra Vladimíra Tally Filip Neumann ze Slavie Orlová. Získal 6 bodů ze 7 partií!
V kategorii do 10 let obsadil Zdeněk Tauš s pěti body pěkné čtvrté místo, mezi osmiletými byl nejlepší.
Ostatní hráči podali bojovné výkony a nabrali mnoho cenných zkušeností do dalších šachových zápasů.
Kompletní výsledky naleznete zde.

Turnaj s delší časovou kontrolou splňuje hlavní účel šachu - naučit děti samostatně přemýšlet.

Celý šachový víkend proběhl v příjemné a klidné přátelské atmosféře.
Naše poděkování patří pořadatelům za kvalitní organizaci turnaje.

Krajský přebor MKŠS

mkssOd 23. do 25. září probíhá ve Frýdku≈Místku Krajský přebor MKŠS v praktickém šachu.

Interchess na něm reprezentují v kategorii U10 Tauš Zdeněk, Zemek Toník, Váca Viktor, Juračák David, Filipová Vanesa, v kategorii U12 Ivanov Alexandr (Duras Brno), v kategorii U14 Mikesch Dalibor, Micza Jan, Ivanov Miša (Duras Brno) a v kategorii U18-20 Havelka Ondřej a Berezjuk Rosťa.

Hráčům přejeme mnoho zdaru, jejich výsledky můžeme sledovat zde.

Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů

van 2015marek 2015Kongres Mezinárodní šachové federace FIDE, konaný v Baku, oficiálně potvrdil hráčům Mezinárodní šachové školy Interchess Frýdek-Místek, čtrnáctiletému Vanovi Nguyen Thai Dai a šestnáctiletému Matyáši Markovi titul „Mezinárodní mistr (IM)“. Magdaléně Miturové, dlouhodobě vedené trenéry naší šachové školy byl přiznán titul mezinárodní ženské mistryně (WIM).

Jmenovaným k udělení ceněného prestižního ocenění, které získali za mnohaletou poctivou práci, gratulujeme a přejeme mnoho zdaru při zdolávání mety nejvyšší – získání titulů GM (WGM).

Interchess si tak může připsat další z řady významných úspěchů na poli výchovy mladých šachových talentů. Poděkování a uznání tedy patří i týmů trenérů a spolupracovníků naší šachové školy, našim sponzorům, fandům a příznivcům.

List of titles.

Open Tatry 2016

0024Letošní ročník oblíbeného openu hraného pod tatranskými štíty na Štrbském Plese probíhá od 24. září do 1. října. Hraje se stejně jako v loňském roce v hotelu Sorea Trigan.

V důsledku termínové kolize s probíhajícím světovým šampionátem v ruském Khanty-Mansyjsku nebude účast hráčů Interchess tak početná, jako v minulých letech, naši šachovou školu bude reprezentovat Dominik Kula a David Szotkowski, hrát bude i jeho otec Jozef. Ze slovenské skupiny Interchess nastoupí Kubko Šošovička, WFM Anička Vrtiaková, FM Marek Karas, FM Martin Jablonický, Martin Očko a Lukáš Kostolanský - hráči, kteří využívají trenérský servis Interchess a také její slovenský místopředseda Rudolf Diviak.

Jmenovaným hráčum můžeme držet palce a sledovat jejich výkony na stránkách výsledků a nasazení. Web pořadatele naleznete zde.

On-line pro PC: 1. kolo, 2. kolo, 3. kolo, 4. kolo, 5. kolo, 6. kolo, 7. kolo, 8. kolo, 9. kolo.

On-line pro mobily a tablety: 1. kolo, 2. kolo, 3. kolo, 4. kolo, 5. kolo, 6. kolo, 7. kolo, 8. kolo, 9. kolo.

Školení trenérů

iV sobotu 10. září 2016 proběhlo v Krnově školeni učitelů a trenérů 4. a 3. třídy.
Akce se zúčastnilo 30 zájemců. Hlavním pořadatelem byl trenér Interchess GM Vladimír Talla, předseda TMK.
Jako lektoři na školení působili trenérka Interchess Mgr. Táňa Bogatková a naši blízcí spolupracovníci Ing. Rudolf Diviak ze slovenské skupiny Interchess a Mgr. Nikolaj Korolčuk z Opole, také náš dlouholetý spolupracovník.
Náplní školení bylo vedení tréninků nejmenších dětí a práce na školách.
Školení navštívil hlavní garant projektu Šachového svazu ČR “Šachy do škol” Miroslav Veselý.
V sobotu 17. září se v naší klubovně v Národním domě uskuteční druhý den školení a o měsíc později zde proběhnou závěrečné zkoušky.

Ohlédnutí za prázdninami 2016.

iNový školní rok už nabírá na tempu, přesto je na místě malé ohlédnutí za šachovými aktivitami našich členů během letošních letních prázdnin. Různých šachových akcí proběhlo značné množsví, my přinášíme jen letmý a stručný pohled na některé z nich.

Číst dál...

Další články...

 1. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 2. Interchess provádí nábor dětí
 3. Šachová Olympiáda 2016
 4. Open Havířov 2016
 5. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 6. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 7. Olomouc Chess Summer 2016
 8. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 9. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 10. FIDE Open Staré Město 2016
 11. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 12. Czech Open Pardubice 2016
 13. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 14. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 15. 7. Interchess Cup 2016
 16. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 17. V4 Youth camp Liptov 2016
 18. Mitropa Cup 2016
 19. Nabídka prázdninových akcí
 20. Šachové turnaje v Mostech
 21. Open Teplice 2016
 22. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 23. Ocenění našim členům
 24. Dětský pohár 2016
 25. Nový kandidát mistra
 26. Interchess dětský pohár 2016
 27. Orlová 2016
 28. European Individual Women's Chess Championship
 29. Hukvaldské šachování 2016
 30. Orlová & Zalakaros
 31. MČR hráčů do 8 let
 32. Ohlédnutí za koníkem
 33. Mistrovství České republiky do 8 let
 34. Ostravský koník 2016
 35. Ve zkratce
 36. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 37. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 38. Poděkování obci Tichá
 39. Mistrovství SR mládeže
 40. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 41. Extraliga SR
 42. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 43. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 44. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 45. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 46. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 47. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 48. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 49. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 50. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 51. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 52. Naši nejmladší nezahálejí!
 53. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 54. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 55. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 56. ECo-C Extraliga
 57. Krajský přebor
 58. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 59. Aeroflot Open 2016
 60. Interchess o posledním únorovém víkendu
 61. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 62. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 63. International Chess Open Graz 2016
 64. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 65. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 66. První únorový víkend ve znamení šachu
 67. Van a Matyáš bojují o IM
 68. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 69. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 70. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 71. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 72. Naši hráči v Krajském Přeboru
 73. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 74. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 75. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 76. Nominace našich talentů na sportovce roku
 77. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 78. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 79. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 80. 3. turnaj KP v rapid šachu
 81. Víkendové soutěže
 82. Open Praha 2016
 83. Interchess na přelomu roku
 84. I o Vánocích se hraje
 85. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 86. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 87. MČR v bleskovém šachu 2015
 88. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 89. Talent Cup 2015
 90. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 91. London Chess Classic 2015
 92. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 93. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 94. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 95. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 96. Šachista mimo šachovnici
 97. 2. turnaj KP v rapid šachu
 98. THT EXTRALIGA – listopad
 99. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 100. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 101. THT EXTRALIGA 2015/2016
 102. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 103. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 104. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 105. 1. turnaj KP v rapid šachu
 106. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 107. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 108. ME mládeže 2015 je za námi
 109. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 110. OPEN Tatry 2015
 111. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 112. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 113. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 114. MS juniorů do 20 let
 115. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 116. Členové Interchess na návštěvě ministra
 117. 6. Interchess Cup
 118. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 119. Open Havířov 2015
 120. Beskidy Cup
 121. MEU Kouty 2015
 122. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 123. Gens una sumus
 124. Olomouc Chess Summer 2015
 125. O putovní pohár města Jeseník
 126. Vienna Chess Open 2015
 127. FIDE OPEN Staré Město 2015
 128. Open Letní Praha 2015
 129. Senický letní šachový festival 2015
 130. Open Havířov 2015
 131. European Union Youth Chess Championship 2015
 132. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 133. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 134. LŠT Koník 2015
 135. MEU Mureck 2015
 136. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 137. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 138. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 139. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 140. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 141. European Youth Team Chess Championship 2015
 142. First Saturday GM July 2015
 143. Minsk Open 2015
 144. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 145. Štiavnický šachový festival 2015
 146. Přebor města Vsetína 2015
 147. Šachy prázdniny nemají
 148. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 149. LIPTOV 2015
 150. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 151. Šachový festival České Budějovice 2015
 152. Mistrovství Ruska 2015
 153. European School Championships 2015
 154. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 155. International Open Tournament Pula 2015
 156. MČR družstev mladších žáků 2015
 157. Interchess ve školkách
 158. GM Wesley So - GM David Navara
 159. Mitropacup 2015
 160. 9th International Open Tournament Pula 2015
 161. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 162. Píše se o nás
 163. World’s Youth Stars 2015
 164. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 165. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 166. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 167. Open Orlová 2015 – dohráno
 168. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 169. Open Čierne 2015
 170. Open Orlová 2015
 171. Mistrovské soutěže na Slovensku
 172. Krátké zprávy
 173. Mladé světové hvězdy
 174. Šachy mimo šachovnici
 175. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 176. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 177. Ostravský koník 2015
 178. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 179. 1. liga - napoprvé 4. místo
 180. O šachové království 2015
 181. O Frymíkův pohár
 182. Bohuslavice open 2015
 183. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 184. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 185. Poslední kolo 1. ligy
 186. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 187. 5. Interchess Cup
 188. Turnaje šachových nadějí 2015
 189. Samir Sahidi získal titul FM
 190. Ve zkratce
 191. Finále MČR škol
 192. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 193. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 194. Reykjavik Open
 195. Anička Lhotská v tisku
 196. O šachové království
 197. KP družstev mladších žáků
 198. Slovenská extraliga jde do finále
 199. Ohlédnutí za MČR 2015
 200. Reykjavik Open 2015
 201. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 202. Van na 1. šachovnici
 203. Grand prix mládeže 2014/2015
 204. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 205. Šachová Extraliga SK Commander
 206. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 207. International Chess Open Graz 2015
 208. Memoriál Tomáše Baštince
 209. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 210. Letný šachový tábor Koník 2015
 211. Senický jarný šachový festival 2015
 212. MČR mládeže 2015
 213. Ve zkratce
 214. 1. liga mládeže
 215. KP škol v šachu
 216. KP středních škol
 217. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 218. Open Mariánské Lázně 2015
 219. Šachová Extraliga SK Commander
 220. Pěkný vstup do nového roku
 221. Přebor Běloruska
 222. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 223. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 224. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 225. Memoriál Vladimíra Taranu
 226. I na přelomu roku se hraje
 227. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 228. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 229. MČR v bleskovém šachu 2014
 230. Talent Cup 2014
 231. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 232. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 233. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 234. Matyáš Marek v extralize dorostu
 235. 1. liga pokračuje dalším kolem
 236. Dvě domácí utkání 1. ligy
 237. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 238. OP středních škol v šachu 2014
 239. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 240. HD 14 Pražský přebor
 241. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 242. Ligové aktivity členů Interchess
 243. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 244. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 245. Souboj o titul mistra světa 2014
 246. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 247. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 248. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 249. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 250. Krajské soustředění mládeže
 251. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 252. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 253. European Youth Chess Championship 2014
 254. 1. liga dorostu
 255. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 256. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 257. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 258. Interchess na OPEN Tatry 2014
 259. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 260. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 261. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 262. Open Tatry 2014
 263. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 264. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 265. Šachové kurzy pro veřejnost
 266. Ve zkratce
 267. Open Havířov 2014
 268. Trenérské semináře léto 2014
 269. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 270. Letný šachový tábor Koník 2014
 271. Cracow International Chess Championships
 272. Chess Cup Frýdek-Místek
 273. Czech open Pardubice
 274. 41st Olympiad Tromsø 2014
 275. Robert Demko v Bezměrově třetí
 276. Táňa Bogatková získala titul WFM
 277. Letní aktivity hráčů Interchess
 278. Vítáme nového šachistu
 279. Karviná open 2014
 280. Prázdninové přání
 281. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 282. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 283. Mostecká věž 2014
 284. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 285. Suchy Bór FIDE open 2014
 286. Interchess v Polsku a na Slovensku
 287. Interchess v mateřské škole
 288. MČR družstev mladších žáků
 289. PULA OPEN 2014
 290. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 291. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 292. Nové šachové tituly členů Interchess
 293. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 294. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 295. Open Orlová 2014
 296. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 297. Mitropa Cup 2014
 298. Chess Cup 2014 - Orlová
 299. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 300. Chess Cup 2014
 301. Ohlédnutí za koníkem
 302. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 303. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 304. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 305. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 306. MSR mladších žáků v rapid šachu
 307. Ostravský koník 2014
 308. Martinik open 2014
 309. Turnaje šachových nadějí
 310. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 311. Mistrovství ČR školních týmů
 312. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 313. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 314. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 315. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 316. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 317. Vydařená příprava v Senici
 318. KP družstev mladších žáků 2014
 319. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 320. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 321. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 322. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 323. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 324. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 325. Aktuality leden 2014
 326. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 327. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 328. Interchess Cup 2014
 329. PF 2014
 330. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 331. Veselé Vánoce
 332. Vánoční kvíz
 333. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 334. Pohár hotelu Katowice 2013
 335. Mistrovství světa mládeže 2013
 336. Sněženky lepší machrů
 337. Dlouhodobé soutěže družstev
 338. 2. turnaj KP v rapid šachu
 339. Sněženky a machři 2013
 340. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 341. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 342. Polofinále MČR juniorů 2013
 343. Interchess aktuality
 344. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 345. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 346. Úspěšný říjen 2013
 347. Liberec FIDE open 2013
 348. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 349. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 350. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 351. Hukvaldské šachování 2013
 352. ME mládeže 2013 Černá Hora
 353. Novoborská šachová corrida 2013
 354. Interchess a Figurka
 355. Interchess v září 2013
 356. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 357. Interchess v nových prostorách
 358. MEU ve výsledcích
 359. Ohlédnutí za prázdninami
 360. Robert Demko členem Interchess
 361. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 362. Napsali o nás
 363. Open Jeseník
 364. Mezinárodní mistrovství Krakova
 365. FIDE open Staré Město
 366. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 367. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 368. Mistrovství Evropy žen 2013
 369. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 370. Naši šachisté ve zkratce
 371. Štiavnický šachový festival
 372. Se šachovou legendou na Slovensku
 373. Open Karviná 2013
 374. Česko-Slovenská extraliga žen
 375. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 376. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 377. Open Teplice 2013
 378. Mitropa cup 2013
 379. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 380. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 381. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 382. Mezinárodní soustředění
 383. Mistrovství České republiky mužů 2013
 384. FIDE open Orlová
 385. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 386. KP Orlová
 387. Přestupy
 388. Výsledky našich členů ve zkratce
 389. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 390. Ostravský koník 2013
 391. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 392. Letní šachový tábor
 393. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 394. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 395. Štiavnický šachový festival 2013
 396. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 397. Ostravský koník 2013
 398. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 399. Velikonoční šachy
 400. 2. Interchess cup je historií
 401. Matyáš Marek zlatý !
 402. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 403. 2. Interchess cup
 404. Malý diamant? Dávid Slivka!
 405. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 406. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 407. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 408. Krajské přebory rapidů
 409. Pozvánka na ples
 410. Rybnik Chess Classic 2013
 411. Open Nový Bor 2013
 412. Leden a únor 2013 ve zkratce
 413. 1. Interchess cup
 414. Open Praha 2013
 415. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 416. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 417. Talent Cup 2012
 418. Šachové aktuality
 419. Další fotky z Mariboru
 420. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 421. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 422. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 423. Hukvaldské šachování
 424. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 425. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 426. Šachový podzim ve zkratce
 427. Informace
 428. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 429. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 430. Soustředění říjen 2012
 431. Logo Interchess
 432. OPEN Tatry 2012
 433. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 434. MČR mládeže v rapidu 2012
 435. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 436. ME mládeže 2012 v Praze
 437. Soustředění srpen 2012
 438. Tréninky v červenci 2012
 439. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 440. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 441. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 442. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 443. Petrohrad 2012