Členská schůze

blikajc i Členská schůze Interchess z.s.

se koná dne 30. 3. 2017 v 18:15 hod v prostorách školy v Národním domě ve Frýdku-Místku.

Pokud se v uvedenou hodinu nedostaví nadpoloviční většina členů, bude se náhradní členská chůze konat o čtvrt hodiny později. Členská schůze bude jednat o otázkách uvedených v programu a k hlasování  a platnosti usnesení stačí souhlas dvou třetin přítomných členů.LOGO INTERCHESS rgb

Program schůze

Mistrovství ČR mládeže 2017

final9final10final11V sobotu 18. března skončily boje o tituly mistrů republiky v mládežnických kategoriích. V prostorách Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou jsme mohli být svědky nejen zajímavých šachových partií, ale také úspěšného vystoupení svěřenců trenérů naší Interchess, kteří si odvážejí celkem 3 medaile! Zlato a titul Mistr ČR získal Štěpán Hrbek a Anna Lhotská v kategoriích do 12 let, bronz vybojoval Dominik Očko ve čtrnáctkách.

Anička Lhotská (SK OAZA Praha) nedala svým soupeřkám žádnou šanci, ztratila jediný bod za dvě remízy a svou největší soupeřku Martinu Šťastnou porazila v přímém souboji o zlato. Anička tak získala titul mistryně ČR už po čtvrté a předvádí obdivuhodně stabilní, špičkové výkony.

Štěpán Hrbek (Unichess) sice ve čtvrtém kole zaváhal, udělal hrubou chybu v zahájení a podlehl největšímu soupeři Richardu Stalmachovi, prokázal ale bojovný charakter, v posledních čtyřech kolech své partie vyhrál a mistrovský titul nakonec se 7,5 body získal s půlbodovým náskokem. Štěpán, který patří ve své kategorii k mladším hráčům a do dvanácti let bude nastupovat i v příští sezóně, si na své Elo připisuje 73 bodů.

Dokonce 78 bodů ke svému ratingu přidává Dominik Očko. Dominik prošel turnajem bez porážky, uhrál 6 bodů a získal právo reprezentovat ČR na Mistrovství EU! Dominikovo umístění je o to cennější, že mu nepřál los, poslední tři kola hrál s nejvýše nasazenými hráči, navíc obě poslední kola s černými. Přesto nakonec dělí 2.-3. místo s Jakubem Voříškem, kterého sice ve vzájemném souboji porazil, bohužel horší pomocné hodnocení Dominika připravilo o stříbro. Třetí místo je pro Dominika v každém případě výtečný výsledek, vždyť do turnaje nastupoval jako devátý nasazený.

Dohromady naši tři medailisté z 27 partií jen jedinou prohráli! Všem patří naše velká gratulace!

Dlouho vypadalo, že do bojů o medaile zasáhne i další z hráčů Interchess Nguyen Thai Dai Vinh v kategorii H12. Prohra ve vyhraném postavení v sedmém a remízy ve dvou posledních kolech jej ale odsunuly až na šesté místo. Od Vinha se čekalo víc. Filip Neumann dal v 7. kole zbytečnou remízu s pěšcem navíc v partii se Stalmachem a tím asi rozzlobil šachovou bohyni Caissu, poslední dvě partie prohrál a konečné 13. místo určitě neodpovídá jeho šachovému potenciálu.

Ve čtrnáctkách nastupující David Szotkowski vstoupil do turnaje vlažně a to jej stálo možnost bojovat o nejvyšší příčky. Nic na tom nezměnil ani skvělý finiš, přesto jeho konečné umístění na šestém místě není vůbec špatné. Robert Demko, taktéž v kategorii H14 start do turnaje pokazil, po čtvrtém kole měl jediný bod za dvě remízy. Robert se ale dokázal zvednout, další tři partie vyhrál, ale smolná prohra v 8. kole jej nakonec připravila o lepší umístění, než konečné 11. místo, když bodově dělil 7.-11. příčku. Šachově má Robert určitě na víc. Vůbec se turnaj nepovedl Ladislavu Kopcovi (TJ Ostrava). I takové výpadky občas hráče mohou potkat, věříme, že nezdar Láďu nakopne.

Kristýna Marková startovala mezi čtrnáctiletými dívkami jako 6. nasazená, skončila s 5 body na 5. místě. Výsledek je to solidní a kdyby Týnka občas zbytečně neztrácela body, mohl být ještě lepší.

Ludmila Kopcová (TJ Ostrava) startovala v šestnáctkách jako turnajová trojka a dala se od ní čekat medaile. Bohužel nedotáhla v časové tísni k vítězství několik dobře rozehraných partií a tak se musela spokojit s 5. místem. Lídě chybí herní praxe, její soupeřky startují častěji na turnajích a jsou tak herně zkušenější.

V nejmladší kategorii desetiletých dětí měla naše Interchess zastoupení v teprve sedmiletém Zdeňku Taušovi, který startoval na divokou kartu a s mnohem ostřílenějšími soupeři si měl pouze získávat turnajové ostruhy. Z počátku to tak i vypadalo, ale Zdeněk se rozkoukal a nakonec v turnaji nebyl jen do počtu a ve finiši uhrál pěkných 3,5 bodů. Vůbec nepochybujeme o tom, že jeho velké chvíle ještě přijdou.

Pěkných 5 bodů si v kategorii desetiletých dívek uhrála Vaneska Filipová. Dobře turnaj rozehrála, ale nedostatek zkušeností a únava z partií s dlouhým tempem sehrály svou roli a stály Vanesku ještě lepší výsledek.

V doprovodném openu si Jakub Šošovička (SVK) připisuje za uhraných 5,5 bodů 34 bodů na Elo. Patřil ve svých dvanácti letech k nejmladším účastníkům turnaje, přesto předvedl vysokou herní kvalitu. Rostislav Berezjuk první tři kola, která odehrál zdravotně indisponován s horečkami, prohrál, ale oklepal se a turnaj dohrál už bez porážky se ziskem 5 bodů a jako 27. nasazený skončil na 19. příčce.

V součtu se výsledek Interchess dá jednoznačně hodnotit jako bezesporu výborný. Dva mistrovské tituly, jedno třetí místo a množství umístění v prvních desítkách, to vše bez účasti našich dvou nejlepších hráčů IM Nguyen Thai Dai Vana a IM Matyáše Marka, se kterými by medailové žně byly s největší pravděpodobností ještě bohatší, řadí naši šachovou akademii mezi republikovou špičku.

Trenéři Interchess děkují svým svěřencům za skvělou spolupráci v průběhu turnaje a za vzornou reprezentaci Interchess. Poděkování patří i rodičům a fanouškům za podporu, pomoc a spolupráci. Za pomoc s přípravami na partie děkujeme i FM Lukáši Vlasákovi a FM Jakubovi Szotkowskému.

Konečné výsledky. Obrázky z turnaje v naší fotogalerii.

fb icon 325x325

Budapest Spring Festival 2017

budapestOd 18. do 26. března probíhá v Budapešti velice silně obsazený open turnaj (průměrný rating účastníků Elo 2337). O kvalitě turnaje napovídá, že náš hráč IM Nguyen Thai Dai Van je nasazen až v páté desítce. Van má před sebou jasný cíl – zisk další GM normy.

Na turnaji startuje i náš externí spolupracovník GM Andrej Kovalev.

Oběma přejeme hodně zdaru!

Nasazení a výsledky, on-line.

MČR 2017 Kouty nad Desnou

1940hoteldlouhestraneloucnanaddesnoukoutynaddesnouV tradičním dějišti v podhůří Jeseníků se v sobotu 11. března rozhoří boje o titul mistra ČR v mládežnických kategoriích.

Naši trenéři IM Sergej Berezjuk, GM Vladimír Talla a WFM Táňa Bogatková přivedou k šachovnicím vrcholné mládežnické akce domácí šachové sezóny celkem14 hráčů:

V kategorii do 10 let nastoupí sedmiletý Zdeněk Tauš a osmiletá Vanesa Filipová, mezi dvanáctiletými budou bojovat jeden z favoritů kategorie, druhý nasazený Nguyen Thai Dai Vinh, Filip Neumann (SK Slavia Orlová), Štěpán Hrbek (Unichess Praha) a Anna Lhotská (SK OAZA Praha), která bude obhajovat loňské zlato, ve čtrnáctkách si zahrají Robert Demko, Dominik Očko, David Szotkowski, Ladislav Kopec (TJ Ostrava) a Kristýna Marková a v šestnáctkách Ludmila Kopcová (TJ Ostrava). V doprovodném FIDE openu nastoupí Rosťa Berezjuk a Jakub Šošovička (SVK).

Bez naši účasti letos bohužel budou juniorské kategorie do 18 a 20 let. Ze zdravotních důvadů nemůže nastoupit IM Matyáš Marek, úspěšný reprezentant ČR, talent roku 2014 a 2015 a stříbrný medailista z loňského mistrovství, který by patřil k horkým favoritům obou juniorských kategorií. IM Nguyen Thai Dai Van, mnohonásobný mistr ČR, talent roku 2016, který by nastoupil jako první nasazený v kterékoliv z kategorií do 16, 18 i 20 let v poslední době už na domácích mládežnických soutěžích nepůsobí a má jiné výkonnostní priority.

Všem našim účastníkům přejeme do bojů s domácí šachovou špičkou hodně šachového štěstí a pevnou ruku.

Nasazení a výsledky, web pořadatele.

Chess Open Graz 2017

chessgraz-2017-logoV pěkném prostředí rakouského Štýrského Hradce proběhl od 20. do 26. února solidně obsazený mezinárodní FIDE open.

V "A" turnaji nastoupil IM Nguyen Thai Dai Van a po výhrách v prvních dvou kolech to vypadalo na boj o další GM normu. Bohužel pak přišla série remíz a ani zlepšený závěr už na zisk normy nestačil. Van podal solidní výkon, ani jednu partii neprohrál, ale na zisk normy ještě musí počkat.

Jeho bratr Vinh měl původně nastoupit v "B" turnaji, ale silného áčka se nezalekl a sbíral zkušenosti mezi nejlepšími, kde nakonec vybojoval 2,5 bodu v devítikolovém turnaji a věříme, že nabyté zkušenosti prodá na mistrovství ČR v Koutech.

WFM Anna Vrtiaková (SVK) měla slabší start do turnaje a ten se projevil na celkovém výsledku. 3,5 bodu není pro Aničku výsledek špatný, ale určitě má na víc.

Pěkný turnaj v Grazu odehrál David Szotkowski, který v béčku uhrál 5 bodů a připisuje si na své Elo 132 bodů! Jeho výsledek mohl být dokonce ještě výraznější, nebýt proher v posledních dvou kolech. Ve stejné skupině si zahrál i Davidův otec a sponzor naší Interchess Jozef Szotkowski. Bojoval srdnatě, uhrál 3,5 bodu a zlepšil tak své Elo o 24 bodů.

Devítiletý Nguyen Thai Dang Vi, vybojoval v turnaji "C" rovněž pěkných 5 bodů a jedná se o velice slušný výsledek.

Web turnaje, konečné výsledky.

Senický jarní šachový festival

diviak rastislavMezinárodní šachová akademie Interchess uspořádala v západoslovenské Senici ve dnech 20. - 25. února 2017 Senický jarní šachový festival. Zhodnocení akce přináší náš spolupracovník Rastislav Diviak ze slovenské skupiny Interchess.

FIDE turnaje se z hráču české části Interchess zúčastnili Dominik Očko, Kristýna Marková a náš nový člen Štěpán Hrbek (Unichess Praha), pro které byl festival poslední ostrou přípravou před nadcházejícím MČR. Dominik vybojoval pěkné páté místo a získal 30 bodů na rating Elo. Výsledek by mohl být ještě lepší, nebýt zbytečných ztrát.

Týnka bohužel musela s rodinných důvodů turnaj po 5. kole opustit, přesto si připisuje 20 bodů Elo, když v pěti odehraných kolech nasbírala pěkné 3 body.

Štěpán bojoval celý turnaj o první místo, bohužel nevyhrál poslední partii, ve které stál lépe. Nakonec tedy tento jedenáctiletý hráč obsadil krásné druhé místo a připsal si na své Elo 22 bodů.

Festival se konal v pěkném prostředí, na vysoké úrovni proběhl nejen turnaj, ale kvalitní bylo i zajištěné ubytování a strava, naši hráči měli pořadateli zajištěn i transfer z ČR.

Poděkování náleží rodinnému tandemu pořadatelů Rudovi a Rasťovi Diviakovi.

Výsledky FIDE Open, národní Open, fotogalerie turnaje.

Článek Rastislava Diviaka

Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017

a tym ichssb tym ichssV sobotu 18. února ve Frýdku≈Místku proběhl krajský přebor družstev mladších žáků. Interchess se prezentovala dvěma družstvy našich nejmladších nadějí.

Družstvo Interchess A ve složení Zdeněk Tauš, David Juračák, Antonín Zemek, Vanesa Filipová, Vojtěch Veverka a Štěpán Morys bylo nasazeno jako deváté, jako patnácté nasazené bylo naše družstvo "B" v sestavě Adam Jurtík, Nikolas Očko, Marie Morysová, Ondřej Chromiák, Daniela Kožušníková a Jakub Záveský. Pro Ondru, Danielku a Kubu byl sobotní start vůbec prvním oficiálním turnajem v jejich začínající šachové kariéře.

Na turnaji startovalo celkem 16 družstev a hrálo se 7 kol tempem 15 min + 5 sekund na partii.

Průměrný věk našich hráčů byl neuvěřitelně nízký, přibližně 8 let a v prakticky stejné sestavě tak naše družstva mohou tuto soutěž hrát ještě další 4 roky!

Přesto se dětem turnaj vydařil, hráči projevili týmového ducha, příkladně bojovali a některé partie působily velice zralým dojmem. Pokud se něco nepovedlo, dá se to připočíst na vrub zbytečně rychlé hře, což je u takto mladých hráčů obecný, ale pochopitelný nešvar.

Náš tým Interchess A se nakonec umístil na parádním 5. místě. Nejvíce bodů, 5 ze 7 možných, družstvu přinesli David Juračák a Toník Zemek. Velmi pěkné 4 body uhrál na horké 1. šachovnici Zdenek Tauš, Vaneska Filipová, Vojta Veverka, Štěpán Morys přispěli ziskem kolem 50 % bodů.

Interchess B skončila podle svého nasazení do turnaje. Potěšitelné bylo především to, že žádný hráč nevyšel bodově naprázdno a všichni přispěli do bodové pokladničky týmu. Nejvíce se dařilo Nikolasi Očkovi se 3 body na 2. šachovnici.

Kapitánky družstev Táňa Bogatková a Klára Zemková děkuji všem účastníkům za velice slušnou prezentaci naší šachové školy.

Velké poděkování patří členům fanklubu Interchess za citelnou podporu.

Konečné výsledky.

International Chess Open Graz 2017

chessgraz-2017-logoV rakouském Štýrském Hradci probíhá od 20. do 26. února mezinárodní FIDE open. Jako již tradičně, i letos bude na tomto turnaji zastoupená i Interchess.

V turnaji „A“ nastoupí IM Nguyen Thai Dai Van a WFM Anna Vrtiaková (SVK), v turnaji „B“ k šachovnicím zasednou naši členové Nguyen Thai Dai Vinh a David Szotkowski. Sourozenecký triumvirát doplní v „C skupině“ turnaje Nguyen Thai Dang Vi.

Všem jmenovaným přejeme hodně šachového štěstí.

Web turnaje, nasazení a výsledky, on-line, chessbomb.

IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016

sportovec prahy 5 obr116. února 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení ankety "Sportovec roku Městské části Praha 5 pro rok 2016".

V nejsilněji obsazené kategorii juniorů byl vyhlášen vítězem patnáctiletý člen Interchess Frýdek≈Místek, mezinárodní mistr Thai Dai Van NGUYEN, který tak mimo dosažení šachového titulu IM a titulu Šachového svazu ČR "Talent roku 2016" obdržel další významné ocenění.

Interchess se připojuje ke gratulantům.

Web ŠSČR.

Memoriál Tomáše Baštince

000100020003Populární víkendový šachový festival Memoriál Tomáše Baštince se odehrál 10. a 11. února v Bezměrově.

Početná výprava hráčů Interchess zasáhla do bojů ve všech třech hraných turnajích – A FIDE, B FIDE i národního openu.

Ve FIDE turnaji A startovalo 6 hráčů Interchess. Nejlépe z nich se turnaj vydařil Klárce Zemkové . Celkové 10. místo a zlato v kategorii žen je velmi pěkným výsledkem. Slušného výsledku dosáhli i Dávid Slivka (Čadca) a David Szotkowski. Kluci si připsali i pěknou porci bodů na elo. Pro ostatní byl turnaj kvalitním tréninkem před blížícím se MČR mládeže 2017. Turnaj odhalil některé slabiny, na vyladění formy mají hráči ještě měsíc.

FIDE B turnaj si zahráli tři hráči Interchess. Dalibor Mikesch obsadil pěkné 12. místo, pro Lucku Fizerovou a Marka Fizera (oba BŠŠ) byl turnaj generálkou před mistrovstvím republiky. Lucka ziskem 3,5 bodu z 5 možných vybojovala stříbro v kategorii žen, osmiletý Marek uhrál v těžkém turnaji 2 body.

V národním  turnaji C nastoupili naši nejmladší. Výborný výsledek předvedl sedmiletý Zdeněk Tauš. Zdeněk získal 5 bodů ze 7 a celkové 6.místo. David Juračák, Toník Zemek, Adam Jurtík a Nikolas Očko předvedli na svůj věk pěkné šachy a rádi musíme konstatovat, že se ve hře stále zlepšují.

Osmiletá Vaneska Filipová obsadila 1. místo v kategorii žen !

Medailistům gratulujeme. Všem hráčům děkujeme za prezentaci Interchess.

Rodičům patří veliké poděkování za pomoc s dopravou.

Výsledkový servis, web pořadatele.

4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu

mkss4. turnaj krajského přeboru v rapid šachu se hrál v sobotu 4. února v Havířově. Protože se chřipková epidemie nevyhnula ani našim trenérům, museli naši hráči nastoupit bez trenérské podpory, pouze za doprovodu rodičů. Přesto srdnatě bojovali a také tentokrát uhráli několik pěkných výsledků.

V kategorii nejmladších hráčů do 8 let nás reprezentovali Zdeněk Tauš, Antonín Zemek a Nikolas Očko. Toník Zemek ziskem 4,5 bodu obsadil pěkné 3. místo, hned za ním na 4. místě skončil Zdeněk Tauš.

V kategorii do 10 let nastoupili naši osmiletí David Juračák a Vanesa Filipová a rozhodně se neztratili. David skončil na celkovém 10. místě a Vanesa byla mezi dívkami dokonce druhá.

I v kategorii do 14 let jsme měli medailistu, přestože v ní nastoupili jen dva naši hráči. Robert Demko bral stříbro za druhé místo, Dominik Očko skončil na pěkném 5. místě.

Všem účastníkům blahopřejeme k dobrému výkonu, medailistům gratulujeme a rodičům za podporu a dopravu děkujeme.

Výsledky U 8+10, U 14.

Mistrovství světa žen 2017

nastassia ziaziulkina proweb000110. února bude v íránském Teheránu zahájeno kontroverzní mistrovství světa žen.

Mezi 64 šachistkami, které v povinných hidžábech (!) nastoupí, bude figurovat i členka Interchess IM Nastassia Ziaziulkina (BLR), která se hned v prvním kole utká s jednou z velkých favoritek, exmistryní světa GM Annou Usheninou (UKR). Nastassji a jejímu osobnímu trenérovi, našemu externímu spolupracovníku GM Vjačeslavu Dydyškoví budeme nejen v prvním kole, ale v celém průběhu šampionátu přát hodně štěstí.

To se bude hodit i reprezentantce USA a bývalé dlouholeté svěřenkyni našeho trenéra Sergeje Berezjuka WGM Kateřině Němcové, která pod Sergejovým vedením získala stříbro na mistrovství světa a zlato na mistrovství Evropy do 18 let a několik titulů mistryně ČR žen, a byla mnohonásobnou reprezentantkou ČR na evropských i světových šampionátech mládeže a šachových olympiádách a která v prvním kole letošního mistrovství světa narazí na další z favoritek, legendární GM Piu Cramling (SWE), hráčku, jež opakovaně figurovala na prvním místě ženského FIDE ratingu. Obě soupeřky hráček spjatých s Interchess patří mezi nemnoho šachistek pyšnících se „mužským“ titulem GM.

Web šampionátu.

Extraliga 5. a 6. kolo

tht extraliga 1617 250x168Poslední lednový víkend proběhl ve znamení extraligových soubojů.

Labortech Ostrava našeho Vladimíra Tally získal výhru a remízu, když Vladimír v obou kolech remizoval a tým se tak dostal do horní poloviny tabulky na průběžné 5. místo.

Ještě o příčku výše figuruje ŠK Rapid Pardubice, za který nastupuje náš hráč Matyáš Marek. Tým se v dvoukole utkal s oběma družstvy z Lysé, zaznamenal 50% úspěšnost a půlbodem za jednu remízu pardubickým přispěl i Matyáš. Na třetí příčku tabulky ztrácí Východočeši jediný bod a boj o medaile bude ještě zajímavý.

Aby Nguyen Thai Dai Van svému týmu ŠK města Lysá nad Labem v extralize nechyběl, poslední kolo GM turnaje v Mariánských Lázních předehrál a v sobotu tak mohl nastoupit. Nebyl v záviděníhodné situaci, vždyť ve svých patnácti letech odehrál v lednu během 13 dní 15 partií, z toho jeho 9 soupeřů se pyšní titulem GM!

V sobotním kole nastoupil proti aktuálnímu mistru Ukrajiny GM Mykhaylovi Oleksiyenkovi (Elo 2638) na první šachovnici a přestože v této partii prohrál, družstvo těsně porazilo favorizovaný Jičín a udělalo velký krok v boji o záchranu. V neděli Van bez problému remizoval s hráčem z první světové padesátky GM Maximem Rodshteinem (Elo 2693).

Ze zmiňovaných 13 partií tak má Van pozitivní bilanci 8 bodů, což je bez pochyb velice pěkný výsledek.

tht Extraliga ČR

Mariánské Lázně 2017 - dohráno

van 2015Od 21. do 28. ledna se hrál v Mariánských Lázních další z podniků seriálu Czech Tour – Open Mariánské Lázně, v jehož rámci se uskutečnily i dva uzavřené GM turnaje. V jednom z nich bojoval o GM normu i náš člen IM Nguyen Thai Dai Van.

Start do turnaje Vanovi nevyšel a hodně se trápil. Po 4. kole měl na kontě jen 3 remízy a porážku s GM Eldarem Gasanovym v partii, kde Van odmítnul remízu a v dramatické partii nakonec podlehl.

Druhou polovinu turnaje naopak Van odehrál výborně, už neprohrál a ze třech partií odešel jako vítěz. Celkové 4. místo za 5,5 bodu je jistě pěkné, ale na další normu GM nestačilo. Malou náplastí Vanovi může být zisk 10 bodů na Elo.

Web Czech Tour, konečné výsledky.

16. ročník Letního šachového tábora Koník

Na přelomu dvou prázdninových měsíců proběhne v rekreačním zařízení GO Kľačno v regionu Horní Nitra na Slovensku tradiční letní tábor určený pro šachovou mládež do 15 let.

Pro děti se připravuje bohatý program. Proběhnou tréninky ve skupinách, analýzy, šachový turnaj, turnaj v bleskovém šachu, soutěž v řešení diagramů, soutěž družstev, ale i množství mimošachových aktivit.

Spolupořadatelem tábora je kromě KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské také MŠA Interchess, proto je zde možnost účasti i našich členů. Kapacita tábora je ovšem omezená a zájem bývá každoročně veliký, proto není radno s přihláškami otálet.

Bližší informace ohledně tábora získáte u svých trenérů, z propozic nebo táborového webu.

Další články...

 1. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 2. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 3. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 4. Talenti proti legendám nerozhodně
 5. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 6. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 7. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 8. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 9. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 10. OPEN PRAHA 2017
 11. Belarus Women Championship 2017
 12. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 13. Šachový prosinec
 14. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 15. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 16. Talent roku 2016
 17. Talent Cup 2016
 18. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 19. MS seniorů 50+ a 65+
 20. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 21. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 22. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 23. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 24. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 25. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 26. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 27. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 28. First Saturday GM Nov 2016
 29. MM&S 2016
 30. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 31. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 32. FIDE World Cadets Championship 2016
 33. Hráči Interchess v druhé lize
 34. tht Extraliga startuje
 35. Matyáš Marek do extraligy!
 36. První liga družstev mládeže - skupina východ
 37. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 38. Novoborská šachová Corrida
 39. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 40. Krajský přebor MKŠS
 41. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 42. Open Tatry 2016
 43. Školení trenérů
 44. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 45. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 46. Interchess provádí nábor dětí
 47. Šachová Olympiáda 2016
 48. Open Havířov 2016
 49. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 50. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 51. Olomouc Chess Summer 2016
 52. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 53. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 54. FIDE Open Staré Město 2016
 55. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 56. Czech Open Pardubice 2016
 57. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 58. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 59. 7. Interchess Cup 2016
 60. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 61. V4 Youth camp Liptov 2016
 62. Mitropa Cup 2016
 63. Nabídka prázdninových akcí
 64. Šachové turnaje v Mostech
 65. Open Teplice 2016
 66. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 67. Ocenění našim členům
 68. Dětský pohár 2016
 69. Nový kandidát mistra
 70. Interchess dětský pohár 2016
 71. Orlová 2016
 72. European Individual Women's Chess Championship
 73. Hukvaldské šachování 2016
 74. Orlová & Zalakaros
 75. MČR hráčů do 8 let
 76. Ohlédnutí za koníkem
 77. Mistrovství České republiky do 8 let
 78. Ostravský koník 2016
 79. Ve zkratce
 80. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 81. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 82. Poděkování obci Tichá
 83. Mistrovství SR mládeže
 84. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 85. Extraliga SR
 86. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 87. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 88. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 89. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 90. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 91. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 92. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 93. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 94. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 95. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 96. Naši nejmladší nezahálejí!
 97. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 98. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 99. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 100. ECo-C Extraliga
 101. Krajský přebor
 102. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 103. Aeroflot Open 2016
 104. Interchess o posledním únorovém víkendu
 105. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 106. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 107. International Chess Open Graz 2016
 108. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 109. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 110. První únorový víkend ve znamení šachu
 111. Van a Matyáš bojují o IM
 112. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 113. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 114. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 115. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 116. Naši hráči v Krajském Přeboru
 117. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 118. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 119. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 120. Nominace našich talentů na sportovce roku
 121. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 122. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 123. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 124. 3. turnaj KP v rapid šachu
 125. Víkendové soutěže
 126. Open Praha 2016
 127. Interchess na přelomu roku
 128. I o Vánocích se hraje
 129. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 130. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 131. MČR v bleskovém šachu 2015
 132. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 133. Talent Cup 2015
 134. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 135. London Chess Classic 2015
 136. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 137. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 138. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 139. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 140. Šachista mimo šachovnici
 141. 2. turnaj KP v rapid šachu
 142. THT EXTRALIGA – listopad
 143. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 144. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 145. THT EXTRALIGA 2015/2016
 146. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 147. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 148. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 149. 1. turnaj KP v rapid šachu
 150. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 151. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 152. ME mládeže 2015 je za námi
 153. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 154. OPEN Tatry 2015
 155. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 156. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 157. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 158. MS juniorů do 20 let
 159. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 160. Členové Interchess na návštěvě ministra
 161. 6. Interchess Cup
 162. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 163. Open Havířov 2015
 164. Beskidy Cup
 165. MEU Kouty 2015
 166. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 167. Gens una sumus
 168. Olomouc Chess Summer 2015
 169. O putovní pohár města Jeseník
 170. Vienna Chess Open 2015
 171. FIDE OPEN Staré Město 2015
 172. Open Letní Praha 2015
 173. Senický letní šachový festival 2015
 174. Open Havířov 2015
 175. European Union Youth Chess Championship 2015
 176. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 177. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 178. LŠT Koník 2015
 179. MEU Mureck 2015
 180. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 181. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 182. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 183. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 184. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 185. European Youth Team Chess Championship 2015
 186. First Saturday GM July 2015
 187. Minsk Open 2015
 188. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 189. Štiavnický šachový festival 2015
 190. Přebor města Vsetína 2015
 191. Šachy prázdniny nemají
 192. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 193. LIPTOV 2015
 194. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 195. Šachový festival České Budějovice 2015
 196. Mistrovství Ruska 2015
 197. European School Championships 2015
 198. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 199. International Open Tournament Pula 2015
 200. MČR družstev mladších žáků 2015
 201. Interchess ve školkách
 202. GM Wesley So - GM David Navara
 203. Mitropacup 2015
 204. 9th International Open Tournament Pula 2015
 205. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 206. Píše se o nás
 207. World’s Youth Stars 2015
 208. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 209. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 210. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 211. Open Orlová 2015 – dohráno
 212. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 213. Open Čierne 2015
 214. Open Orlová 2015
 215. Mistrovské soutěže na Slovensku
 216. Krátké zprávy
 217. Mladé světové hvězdy
 218. Šachy mimo šachovnici
 219. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 220. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 221. Ostravský koník 2015
 222. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 223. 1. liga - napoprvé 4. místo
 224. O šachové království 2015
 225. O Frymíkův pohár
 226. Bohuslavice open 2015
 227. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 228. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 229. Poslední kolo 1. ligy
 230. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 231. 5. Interchess Cup
 232. Turnaje šachových nadějí 2015
 233. Samir Sahidi získal titul FM
 234. Ve zkratce
 235. Finále MČR škol
 236. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 237. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 238. Reykjavik Open
 239. Anička Lhotská v tisku
 240. O šachové království
 241. KP družstev mladších žáků
 242. Slovenská extraliga jde do finále
 243. Ohlédnutí za MČR 2015
 244. Reykjavik Open 2015
 245. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 246. Van na 1. šachovnici
 247. Grand prix mládeže 2014/2015
 248. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 249. Šachová Extraliga SK Commander
 250. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 251. International Chess Open Graz 2015
 252. Memoriál Tomáše Baštince
 253. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 254. Letný šachový tábor Koník 2015
 255. Senický jarný šachový festival 2015
 256. MČR mládeže 2015
 257. Ve zkratce
 258. 1. liga mládeže
 259. KP škol v šachu
 260. KP středních škol
 261. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 262. Open Mariánské Lázně 2015
 263. Šachová Extraliga SK Commander
 264. Pěkný vstup do nového roku
 265. Přebor Běloruska
 266. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 267. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 268. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 269. Memoriál Vladimíra Taranu
 270. I na přelomu roku se hraje
 271. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 272. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 273. MČR v bleskovém šachu 2014
 274. Talent Cup 2014
 275. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 276. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 277. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 278. Matyáš Marek v extralize dorostu
 279. 1. liga pokračuje dalším kolem
 280. Dvě domácí utkání 1. ligy
 281. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 282. OP středních škol v šachu 2014
 283. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 284. HD 14 Pražský přebor
 285. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 286. Ligové aktivity členů Interchess
 287. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 288. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 289. Souboj o titul mistra světa 2014
 290. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 291. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 292. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 293. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 294. Krajské soustředění mládeže
 295. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 296. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 297. European Youth Chess Championship 2014
 298. 1. liga dorostu
 299. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 300. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 301. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 302. Interchess na OPEN Tatry 2014
 303. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 304. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 305. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 306. Open Tatry 2014
 307. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 308. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 309. Šachové kurzy pro veřejnost
 310. Ve zkratce
 311. Open Havířov 2014
 312. Trenérské semináře léto 2014
 313. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 314. Letný šachový tábor Koník 2014
 315. Cracow International Chess Championships
 316. Chess Cup Frýdek-Místek
 317. Czech open Pardubice
 318. 41st Olympiad Tromsø 2014
 319. Robert Demko v Bezměrově třetí
 320. Táňa Bogatková získala titul WFM
 321. Letní aktivity hráčů Interchess
 322. Vítáme nového šachistu
 323. Karviná open 2014
 324. Prázdninové přání
 325. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 326. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 327. Mostecká věž 2014
 328. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 329. Suchy Bór FIDE open 2014
 330. Interchess v Polsku a na Slovensku
 331. Interchess v mateřské škole
 332. MČR družstev mladších žáků
 333. PULA OPEN 2014
 334. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 335. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 336. Nové šachové tituly členů Interchess
 337. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 338. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 339. Open Orlová 2014
 340. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 341. Mitropa Cup 2014
 342. Chess Cup 2014 - Orlová
 343. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 344. Chess Cup 2014
 345. Ohlédnutí za koníkem
 346. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 347. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 348. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 349. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 350. MSR mladších žáků v rapid šachu
 351. Ostravský koník 2014
 352. Martinik open 2014
 353. Turnaje šachových nadějí
 354. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 355. Mistrovství ČR školních týmů
 356. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 357. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 358. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 359. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 360. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 361. Vydařená příprava v Senici
 362. KP družstev mladších žáků 2014
 363. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 364. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 365. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 366. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 367. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 368. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 369. Aktuality leden 2014
 370. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 371. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 372. Interchess Cup 2014
 373. PF 2014
 374. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 375. Veselé Vánoce
 376. Vánoční kvíz
 377. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 378. Pohár hotelu Katowice 2013
 379. Mistrovství světa mládeže 2013
 380. Sněženky lepší machrů
 381. Dlouhodobé soutěže družstev
 382. 2. turnaj KP v rapid šachu
 383. Sněženky a machři 2013
 384. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 385. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 386. Polofinále MČR juniorů 2013
 387. Interchess aktuality
 388. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 389. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 390. Úspěšný říjen 2013
 391. Liberec FIDE open 2013
 392. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 393. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 394. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 395. Hukvaldské šachování 2013
 396. ME mládeže 2013 Černá Hora
 397. Novoborská šachová corrida 2013
 398. Interchess a Figurka
 399. Interchess v září 2013
 400. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 401. Interchess v nových prostorách
 402. MEU ve výsledcích
 403. Ohlédnutí za prázdninami
 404. Robert Demko členem Interchess
 405. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 406. Napsali o nás
 407. Open Jeseník
 408. Mezinárodní mistrovství Krakova
 409. FIDE open Staré Město
 410. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 411. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 412. Mistrovství Evropy žen 2013
 413. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 414. Naši šachisté ve zkratce
 415. Štiavnický šachový festival
 416. Se šachovou legendou na Slovensku
 417. Open Karviná 2013
 418. Česko-Slovenská extraliga žen
 419. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 420. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 421. Open Teplice 2013
 422. Mitropa cup 2013
 423. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 424. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 425. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 426. Mezinárodní soustředění
 427. Mistrovství České republiky mužů 2013
 428. FIDE open Orlová
 429. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 430. KP Orlová
 431. Přestupy
 432. Výsledky našich členů ve zkratce
 433. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 434. Ostravský koník 2013
 435. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 436. Letní šachový tábor
 437. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 438. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 439. Štiavnický šachový festival 2013
 440. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 441. Ostravský koník 2013
 442. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 443. Velikonoční šachy
 444. 2. Interchess cup je historií
 445. Matyáš Marek zlatý !
 446. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 447. 2. Interchess cup
 448. Malý diamant? Dávid Slivka!
 449. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 450. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 451. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 452. Krajské přebory rapidů
 453. Pozvánka na ples
 454. Rybnik Chess Classic 2013
 455. Open Nový Bor 2013
 456. Leden a únor 2013 ve zkratce
 457. 1. Interchess cup
 458. Open Praha 2013
 459. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 460. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 461. Talent Cup 2012
 462. Šachové aktuality
 463. Další fotky z Mariboru
 464. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 465. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 466. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 467. Hukvaldské šachování
 468. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 469. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 470. Šachový podzim ve zkratce
 471. Informace
 472. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 473. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 474. Soustředění říjen 2012
 475. Logo Interchess
 476. OPEN Tatry 2012
 477. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 478. MČR mládeže v rapidu 2012
 479. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 480. ME mládeže 2012 v Praze
 481. Soustředění srpen 2012
 482. Tréninky v červenci 2012
 483. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 484. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 485. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 486. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 487. Petrohrad 2012