Interchess vítězem v Extraligy ČR

extrazenyVe Fatraparku v Hrabovské dolině na Liptově v krásném prostředí Chočských vrchů, Smrekovice a Velké Fatry proběhl od 10. do 14. září 9. ročník Československé extraligy žen.

Tým Interchess pod vedením Sergeje Berezjuka ve složení Magdalena Mičulková - Dvořáková, WCM Zuzana Gřesová, Anna Lhotská a Klára Zemková bohužel hned v prvním kole zaváhal s budoucím vítězem Krajským šachovým svazem Žilina, když ve vyhrané pozici Anička Lhotská dala za remízu a Zuzka Gřesová remízovou pozici prohrála. Přestože Interchess všechna další utkání vyhrála a dokonce měla největší počet bodů ze všech účastníků turnaje, stačilo to „jen“ na celkové druhé místo a vítězství mezi oddíly ČR.

Anna Lhotská si dále odvezla cenu za nejlepší výsledek v celém turnaji – 4,5 bodu z 5. Jako bonus si připisuje 75 bodů na Elo.

Magdaléna Mičulková-Dvořáková po dlouhé herní pauze dokázala, že šachu rozumí, hrála velice spolehlivě, neprohrála a s výsledkem 4 body z 5 partií dělila 1. - 2. místo na 3. šachovnici.

Zuzka Gřesová to na 1. šachovnici měla nejtěžší. Svou roli zvládla a v posledním zápase dokázala černými remizovat s WFM Monikou Motyčákovou, reprezentantkou Slovenska, která měla největší Elo v turnaji.

Holkám gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Interchess.

Děkujeme i sponzorovi týmu, firmě DOMINO MÓDA.

Poděkování patří i Slovenskému šachovému svazu a osobně hlavnímu rozhodčímu Karolovi Pekárovi za zdařilou organizaci turnaje.

Celkové výsledky, fotogalerie.

dominomoda

 

Československá extraliga žen 2018

liptovska sachova skolaOd 10. do 14. září probíhá ve slovenském Ružomberku 9. ročník Československé extraligy žen.

Pod trenérským vedením Sergeje Berezjuka nastupuje i družstvo Interchess, jehož barvy hájí Magdalena Mičulková - Dvořáková, WCM Zuzana Gřesová, Anna Lhotská a Klára Zemková.

Přejeme našemu týmu hodně úspěchu.

Nasazení a výsledky, stránky organizátora, on-line.

Sponzorem družstva Interchess je firma

 dominomoda

FIDE World Junior and Girls Under 20 Chess Championship 2018

ms do 20 2018V tureckém Gebze probíhá v termínu 4. - 16. září letošní Mistrovství světa juniorů do 20 let. Na vrcholové mládežnické akci reprezentuje naši šachovou akademii WFM Natálie Kaňáková, která do turnaje vstupuje jako 28. nasazená hráčka z celkových 100 účastnic.

Natálie už má zkušenosti z loňského šampionátu v italském Tarvisiu, odkud si po skvělém výkonu odvezla umístění v první desítce. Věříme, že naše talentovaná hráčka předvede podobný výkon i letos a své umístění přinejmenším zopakuje. Natálii přejeme mnoho šachového štěstí a pevnou ruku.

Nasazení a výsledky, web turnaje, on-line.

Ohlédnutí za letošním LŠT Koník

lst konikO letních prázdninách, na přelomu července a srpna, proběhl další, již 17. ročník Letního šachového tábora Koník, který se stává nejen mezi slovenskou šachovou mládeží opravdovým pojmem.

Tábor pořádaly KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské a MŠA Interchess a také v letošním roce se konal v malebném prostředí středoslovenského Kľačna. Účast táborníků byla letos rekordní a počet 124 dětí nebyl ještě vyšší jen proto, že kapacita tábora to prostě nedovoluje. I to svědčí o kvalitě a oblibě této akce, které se účastnilo i několik dětí z ČR.

O průběhu táborového dění, programu i atmosféře tábora vypovídá závěrečná zpráva zpracovaná našim kolegou Miroslavem Roháčkem, duchovním otcem tábora, podívat se můžete i na fotografie a videa.

Na stánkách tábora naleznete i další podrobnosti.

Za mimořádně zdařilou akci zaslouží poděkování všichni zúčastnění organizátoři, táboroví vedoucí, šachoví trenéři, zaměstnanci ubytovacího zařízení a v neposlední řadě i zúčastněné děti.

European Youth Chess Championship 2018

eycc 2018 20h-300x131V lotyšské Rize probíhá od 20. do 29. srpna letošní Mistrovství Evropy mládeže. Reprezentaci ČR ve složení Nguyen Thai Dai Van a Vi, Lucie a Marek Fizerovi  a Štěpán Hrbek vede náš trenér Sergej Berezjuk.

Van je největším favoritem kategorie do 18 let, ve které startuje jako 1. nasazený hráč, Štěpán Hrbek je osmým nasazeným hráčem kategorie do 12. let, Marek Fizer je dvacátým nasazeným v desítkách, jeho sestra Lucie startuje ze 41. pozice mezi dvanáctiletými dívkami.

Početná skupina členů naší slovenské skupiny startuje v i barvách slovenské reprezentace, kterou vede náš spolupracovník Peter Paleček.

Všem našim členům přejeme mnoho zdaru.

Web ME, nasazení a výsledky, on-line.

MČR žen 2018 České Budějovice

kanakovanatyOd 21. do 29. června proběhl v Českých Budějovicích uzavřený turnaj o titul letošní mistryně České republiky. Jako třetí nasazená nastoupila členka Šachové akademie Interchess WFM Natálie Kaňáková.

Natálie Kaňáková v letošním roce maturovala a proto měla pochopitelné tréninkové i herní manko. To se zákonitě muselo projevit, už na Mitropa Cupu počátkem června se herně trápila a také start do MČR jí nevyšel. Po šestém kole měla Natálie na svém kontě ani ne 50% bodů a třetí příčka od konce startovního pole vypadala hrozivě.

Natka ale přesto nehodila flintu do žita, herně i výsledkově se neuvěřitelně zvedla, poslední 3 kola přesvědčivě vyhrála a svou obdivuhodnou hrou v závěru turnaje uhrála nakonec 5,5 bodu a dělí 2. - 3. místo, díky horšímu pomocnému hodnocení nakonec bere pěkné třetí místo. Za zmínku stojí i to, že počtem pěti výher v turnaji se vyrovnala vítězce a tedy mistryni ČR WGM Olze Sikorové.

Kromě třetí příčky si Natálie uhrála i další normu potřebnou k zisku titulu WIM a tentokrát již nebude bránit FIDE nic k jeho udělení. Vylepšuje si samozřejmě i své Elo.

Natálie za poslední dobu, kdy trénuje s našimi trenéry, udělala neuvěřitelný výkonnostní skok a je docela možné, že pod profesionálním vedením a při své píli ještě zdaleka neřekla své poslední šachové slovo. Zvláště teď, kdy oficiálně do naší šachové akademie z BŠŠ přestoupila. K jejím úspěchům jí gratulujeme a vítáme ji v našich řadách.

Konečné pořadí. NŠS o MČR. Natálie V šachu.

Tréninky o prázdninách

logo interchess rgb Interchess nabízí během prázdnin skupinové a individuální tréninky,které povede GM Vladimir Talla.

Skupinové tréninky ve Frýdku-Místku jsou předběžně plánované od 13:00 do 16:00 hodin ve dnech:

Červenec: 2.7., 16.7., 19.7., 23.7., 26.7. a 30.7.2018,
srpen: 2.8., 6.8., 9.8., 13.8., 16.8., 20.8., 23.8., 27.8. a 30.8.2018.

Individuální tréninky po domluvě s trenérem.

V případě zájmu o skupinové tréninky je nutné se objednat u Vladimíra Tally e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 608 468 895.

Ve zkratce

blikajc iAni o prázdninách naši hráči nebudou zahálet. Přinášíme neúplný přehled některých akcí, kterých se šachisté Interchess zúčastní:

23. 6. - 30. 6. - International Open Tournament Pula 2018 - startuje WFM Anna Vrtiaková (SVK),

30. 6. - 8. 7. O pohár města Klatov - v turnaji "A" startuje Anna Lhotská,

30. 6. - 8. 7. - Karviná Open 2018 - startuje Dominik Kula,

4. 7. - 11. 7. - Přebor města Vsetína - v turnaji "A" startuje Ondřej Havelka,

12. 7. - 18. 7. - ME družstev do 18 a 12 let, Bad Blankenburg (SRN) - v kategorii do 12 let startuje Lucie Fizerová, v kategorii do 18 let FM Samir Sahidi a WFM Anna Vrtiaková (oba SVK). Výsledky, on-line,

7. 7. - 15. 7. - Štiavnický šachový festival - jako trenéři se zúčastní IM Sergej Berezjuk a GM Vladimír Talla, který nastoupí i jako hráč, hrát budou i WFM Natálie Kaňáková, WCM Zuzana Gřesová, Štěpán Hrbek, Marek Fizer, Matyáš Kaňák a samozřejmě i mnoho hráčů ze slovenské skupiny Interchess. Oblíbený turnaj v krásném prostředí, tradičně vysoká úroveň a kvalitní organizace,

20. - 29. 7. - Pardubice Czech Open 2018 - hrají bratři Van, Vinh a Vi Nguyenovi a Dominik Kula (on-line přenos),

27. 7. - 5. 8. - Letní šachový tábor Kľačno - zúčastní se David Juračák za ČR a množství dětí slovenské skupiny Interchess,

6. - 12. 8. - Riga Technical University Open 2018 - trenér Sergej Berezjuk na rižský open přiveze sestavu ve složení Štěpán Hrbek, Marek Fizer, Lucie Fizerová, Anna Krupnova (RUS) a Miroslav Krupa (SVK). Hráči projdou na turnaji ostrou přípravou před svým startem na ME, které se koná od 19. do 30. 8. právě v Rize.

11. - 18. 8. - Olomoucké šachové léto - nastupuje IM Matyáš Marek se sestrou Kristýnou a Dominik Kula - nasazení a výsledky, on-line, fotogalerie.

13. - 19. 8. - Soutředění v Jurmale (Lotyšsko) - v doprovodu trenéra Sergeje Berezjuka se v rámci přípravy na ME, které se koná od 19. do 30. 8.2018  v Rize, zúčastní Štěpán Hrbek, Marek Fizer, Lucie Fizerová, Anna Krupnova (RUS) a Miroslav Krupa (SVK).

Mistrovství České republiky družstev mladších žáků 2018 – Varnsdorf

shrbekAž v severočeském Varnsdorfu proběhlo od 15. do 17. 6. letošní finále MČR družstev mladších žáků. Tým Interchess, který si vybojoval právo účasti z 1. místa se turnaje z důvodu kolize termínů a dalších povinností našich hráčů nezúčastnil.

Přesto se Interchess jedním titulem z tohoto šampionátu může pyšnit. Náš hráč Štěpán Hrbek nastoupil jako host sestavy nakonec vítězných Pardubic a svým výkonem na první šachovnici východočechům k vítězství nemalou měrou pomohl.

Štěpánovi děkujeme za reprezentaci naší šachové akademie a samozřejmě srdečně blahopřejeme!

Výsledky.

Bílá věž – Soči

soci-bilavezV termínu 1. - 9. 6. vycestoval školní tým Šachy Štěpán Praha v sestavě s naším členem Štěpánem Hrbkem na první šachovnici do ruského Soči na 49. ročník Mistrovství Ruska školních týmů s mezinárodní účastí pod názvem Bílá věž. Jedná se o turnaj, který má v Rusku, v postsovětských i v dalších zemích obrovskou váhu a popularitu. Letos se ho účastnílo 99 týmů, z toho 20 je zahraničních. 79 ruských čtyřčlenných družstev si svou účast muselo vybojovat. Od začátku kvalifikačních bojů si zahrálo přes 50 000 dětí! To znamená, že se o finále pokoušelo více než 10 000 družstev.

Štěpán Hrbek předvedl vynikající výkon, z 9 kol soupeřům nechal jenom 2 remízy dělil 3. - 4. místo na 1. šachovnici. Pomocné hodnocení mu přidělilo 4. příčku, ale v takové konkurenci jde o skvělý výsledek.

Naše šachová akademie s šachisty ze ZŠ u sv. Štěpána (Praha) už dva roky těsně spolupracuje a servisu našich trenérů využívá nejen Štěpán jako člen Interchess, ale také další děti této školy. Tato spolupráce naplňuje v praxi filozofii ŠA Interches o spolupráci napříč šachovými kluby.

Výsledky ze Soči. Reportáž a fotografie.

World Cadets Rapid and Blitz Championships in Belarus 2018

logokadetnew2018V běloruském Minsku probíhá od 21. do 25. června světový šampionát kadetů v rapid a bleskovém šachu. I na tomto světovém mistrovství má Interchess své želízko v ohni. V kategorii dívek do 12 let na turnaji startuje jako 9. nasazená naše členka Anna Krupnova (RUS).

Aničce přejeme mnoho zdaru.

Web turnaje, výsledky, on-line.

V4 Youth camp Liptov

logo v4camp2018Trenéři Sergej Berezjuk, Táňa Bogatková a Klára Zemková vedou výpravu Interchess na letošním ročníku oblíbeného V4 Youth camp Liptov, který probíhá v termínu 22. - 27. 6. 2018 v Liptovském Mikuláši.

V celkem třech turnajích v barvách naší šachové akademie nastoupí kolem 40 dětí z české i slovenské skupiny, v turnaji družstev bude Interchess prezentovány týmy Interchess A, Interchess B a členem skupiny Interchess, týmem KŠN Bratislava.

Účastníkům přejeme hodně zdaru a příjemný pobyt.

Stránky festivalu, výsledkový servis, on-line.

MČR žen 2018

kanakovaOd 21. do 29. června probíhá v Českých Budějovicích uzavřený turnaj o titul letošní mistryně České republiky. Jako třetí nasazená nastupuje členka Šachové akademie Interchess WFM Natálie Kaňáková.

V nabitém startovním poli je celkem osm z deseti startujících hráček nositelkou některého z mezinárodních šachových titulů a o úrovni turnaje svědčí i průměrné ELO ve výši 2190.

Natálii držíme palce a přejeme hodně šachového štěstí.

Nasazení a výsledky, stránky pořadatele, on-line.

Mistrovství České republiky školních týmů 2018

zlin2018V kongresovém centru ve Zlíně se 19. a 20. června odehrálo letošní finále MČR školních týmů. Největší zastoupení měla Interchess v týmu Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek v kategorii středních škol. Družstvo ve složení Ondřej Havelka, Dominik Kula, WFM Natálie Kaňáková, WCM Zuzana Gřesová a Matěj Kuchař obsadilo po loňském titulu pěkné druhé místo.

V sestavě ZŠ ČSA Frýdek-Místek hrál na první šachovnici Antonín Zemek. Tým se umístil v polovině konečné tabulky.

Výsledky. Stránky pořadatele.

Kysucký pohár

demko kyspoharŠachový oddíl TJ Slávia Caissa Čadca uspořádal ve dnech 8. - 10. června v Domu kultury Čadca šachový turnaj Kysucký pohár 2018. Hrálo se tempem 2 x 60 min + 30 s/tah a nad šachovnicemi se sešlo téměř 50 hráčů z pěti zemí. Nechyběli mezi nimi ani hráči frýdeckomístecké Interchess a rozhodně byli vidět.

Mimořádně úspěšný víkend to byl především pro Roberta Demka, který jako 24. nasazený hráč uhrál 5,5 bodu ze 7 kol a dělil bodově konečné 1. - 3. místo! Všechna čtyři kritéria pomocných hodnocení měl Robert zcela shodná, jako CM Andreas Teuber (GER) a lepší než Peter Adamko (SVK), proto se finanční cena za 1. místo rozdělila rovným dílem mezi Roberta a Andrease. O tom, kdo si odveze pohár za 1. místo rozhodla dodatečná blesková partie, kterou Robert bohužel prohrál a oficiálně tedy skončil druhý. Na svůj rating si přidává 130 bodů a odvezl si i 1. cenu za nejlepšího juniora. Patří mu velká gratulace!

Pěkný výsledek zaznamenala i Zuzka Gřesová, která jako 16. nasazená vybojovala 4,5 bodu, skončila na devátém místě, získala 37 bodů na své Elo a odvezla si pohár a cenu za 1. místo mezi ženami.

Michal Gřes byl až 46. nasazeným hráčem, přesto vybojoval hezkou 13. příčku, 137 bodů na Elo a pohár a finanční cenu za nejlepšího hráče s Elo < 1600.

Výsledek Rosti Berezjuka ovlivnila zbytečná prohra už téměř vyhrané partie ve 3. kole. Rostík ztratil 15 bodů ze svého Ela, přesto obsadil 17. místo, čtyři příčky nad svým nasazením.

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci naší šachové akademie na mezinárodním poli, pořadatelům za pěkný turnaj a skvělou atmosféru.

Výsledkový servis, fotogalerie.

Další články...

 1. Malá šachovnička
 2. Vanesa Filipová mistryní EU
 3. Mitropa Cup
 4. European Union Youth Rapid Championship 2018
 5. Nominační turnaj
 6. Ostravský koník 2018
 7. MSR 2018 dětí a mládeže D20, D18, D16
 8. Hukvaldské šachování 2018
 9. Přebory základních škol
 10. Mistrovství České republiky do 8 let
 11. Extraliga mládeže 2018
 12. Finále Extraligy dorostu
 13. Bratři Nguyenové na Spring Festivalu v Budapešti
 14. Mistrovství Slovenska dětí a mládeže
 15. Mistrovství Ruska dětí a mládeže
 16. Nguyen Thai Dai Van oficiálně mezinárodním velmistrem !
 17. Krajský přebor mládeže v rapid šachu - GP 2017/2018
 18. Extraliga 2017 / 2018
 19. European Individual Chess Championship 2018
 20. Turnaj přátelství Olomouc
 21. TŠN a Pobeskydí open
 22. Karlrsruhe Grenke Chess Open 2018
 23. European Individual Women Chess Championship 2018 Slovakia
 24. Extraliga spěje k závěru
 25. Smutná zpráva
 26. Mistrovství České republiky mládeže 2018
 27. European Individual Chess Championship 2018
 28. MČR 2018 Kouty nad Desnou
 29. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků
 30. Šachový únor
 31. Od Moskvy po Londýn
 32. Ohlédnutí za rokem 2017
 33. 2. liga – skupina F
 34. Extraliga 7. a 8. kolo
 35. Extraliga 2017/2018
 36. Trenérské úspěchy Vjačeslava Dydyška
 37. Zimní olympiáda dětí a mládeže 2018
 38. Moscow Open 2018
 39. Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018
 40. 17. ročník Letného šachového tábora Koník
 41. Open Mariánské Lázně 2018
 42. Postup do finálové skupiny extraligy!
 43. Krajské přebory škol
 44. 3.turnaj série Grand Prix KP v rapid šachu mládeže
 45. Extraliga družstev
 46. Open Praha 2018
 47. Hráči Interchess v ČT
 48. Natálie a Van juniorskými mistry v bleskovém šachu
 49. Rilton Cup Stockholm
 50. Talent roku počtvrté v řadě ve znamení Interchess
 51. Motivační ceny šachového svazu
 52. Soustředění v Ústí nad Labem
 53. 2. liga
 54. Natálie Kaňáková druhá do 18 let na ME v rapidu
 55. TALENT CUP 2017
 56. Ve zkratce
 57. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním velmistrem!
 58. Natálie Kaňáková úspěšná na mistrovství světa!
 59. Extraliga mládeže
 60. Extraliga 2017/2018
 61. Anna Krupnova ve finále Mistrovství Ruska 2018
 62. Další WIM norma pro Natálku Kaňákovou
 63. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu
 64. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu mládeže 2017
 65. VII. Międzynarodowy turniej szachowy - Wodzisław Śląski
 66. Budapest First Saturday
 67. Mistrovství ČR D18/D20 a Polofinále Mistrovství ČR H18/H20
 68. FIDE World Junior and Girl Under 20 Chess Championship 2017
 69. Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 70. Open Tatry - Tatranská Lomnica 2017
 71. European Team Chess Championship 2017
 72. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 73. Krajský přebor mládeže v rapid šachu Grand-Prix 2017-2018 - 1. kolo - Krnov
 74. Začala ligová sezóna
 75. OPEN Tatry 2017
 76. Extraliga dorostu
 77. KP mládeže v praktickém šachu
 78. Mitropa Cup 2017
 79. World Youth U-14, 16, 18 Chess Championship 2017
 80. World Cadets Chess Championship 2017
 81. Ohlédnutí za letními prázdninami
 82. Mistrovský titul pro Interchess hned na startu sezóny!
 83. MČR mládeže v rapid šachu 2017
 84. Naši hráči úspěšní na Open Havířov 2017
 85. European Youth Chess Championship 2017
 86. Open Havířov 2017
 87. Další prázdninové aktivity hráčů Interchess
 88. Van Nguyen Thai Dai vítězí v Budapešti!
 89. Ohlédnutí za letošním šachovým táborem Koník
 90. CZECH OPEN 2017 - PARDUBICE OPEN
 91. Příměstský šachový tábor - Ostrava 2017
 92. Štiavnický šachový festival 2017
 93. Letní aktivity členů Interchess
 94. Gymnázium P. Bezruče F≈M první v republice!
 95. Dvě WIM normy pro Natálku Kaňákovou
 96. Nabídka letních prázdninových akcí
 97. International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017
 98. Teplice Open
 99. FIDE World Team Championships
 100. Dětský pohár 2017
 101. Ohlédnutí za MSR mládeže v šachu
 102. European Individual Chess Championship & 1st World Cadets Rapid&Blitz Chess Championships
 103. Hukvaldské šachování 2017
 104. OPEN Orlová 2017
 105. Mistrovství ČR dětí do 8 let
 106. Ostravský koník z pohledu Interchess
 107. Záhoracký šachový festival
 108. Ostravský koník 2017
 109. Interchess míří do extraligy!
 110. Mistrovství SR mládeže
 111. Šachové velikonoce Interchess
 112. Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 113. Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017
 114. GRENKE Chess Open 2017
 115. tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí
 116. O Frymíkův pohár
 117. Open Petřvald 2017
 118. Finále extraligy hostí Brno
 119. Budapest Spring Festival 2017
 120. Finále krajského přeboru v rapidu
 121. 2017 U.S. Championship
 122. Mistrovství ČR mládeže 2017
 123. Budapest Spring Festival 2017
 124. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 125. Chess Open Graz 2017
 126. Senický jarní šachový festival
 127. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 128. International Chess Open Graz 2017
 129. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 130. Memoriál Tomáše Baštince
 131. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 132. Mistrovství světa žen 2017
 133. Extraliga 5. a 6. kolo
 134. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 135. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 136. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 137. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 138. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 139. Talenti proti legendám nerozhodně
 140. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 141. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 142. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 143. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 144. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 145. OPEN PRAHA 2017
 146. Belarus Women Championship 2017
 147. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 148. Šachový prosinec
 149. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 150. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 151. Talent roku 2016
 152. Talent Cup 2016
 153. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 154. MS seniorů 50+ a 65+
 155. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 156. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 157. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 158. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 159. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 160. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 161. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 162. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 163. First Saturday GM Nov 2016
 164. MM&S 2016
 165. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 166. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 167. FIDE World Cadets Championship 2016
 168. Hráči Interchess v druhé lize
 169. tht Extraliga startuje
 170. Matyáš Marek do extraligy!
 171. První liga družstev mládeže - skupina východ
 172. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 173. Novoborská šachová Corrida
 174. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 175. Krajský přebor MKŠS
 176. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 177. Open Tatry 2016
 178. Školení trenérů
 179. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 180. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 181. Interchess provádí nábor dětí
 182. Šachová Olympiáda 2016
 183. Open Havířov 2016
 184. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 185. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 186. Olomouc Chess Summer 2016
 187. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 188. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 189. FIDE Open Staré Město 2016
 190. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 191. Czech Open Pardubice 2016
 192. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 193. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 194. 7. Interchess Cup 2016
 195. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 196. V4 Youth camp Liptov 2016
 197. Mitropa Cup 2016
 198. Nabídka prázdninových akcí
 199. Šachové turnaje v Mostech
 200. Open Teplice 2016
 201. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 202. Ocenění našim členům
 203. Dětský pohár 2016
 204. Nový kandidát mistra
 205. Interchess dětský pohár 2016
 206. Orlová 2016
 207. European Individual Women's Chess Championship
 208. Hukvaldské šachování 2016
 209. Orlová & Zalakaros
 210. MČR hráčů do 8 let
 211. Ohlédnutí za koníkem
 212. Mistrovství České republiky do 8 let
 213. Ostravský koník 2016
 214. Ve zkratce
 215. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 216. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 217. Poděkování obci Tichá
 218. Mistrovství SR mládeže
 219. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 220. Extraliga SR
 221. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 222. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 223. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 224. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 225. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 226. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 227. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 228. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 229. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 230. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 231. Naši nejmladší nezahálejí!
 232. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 233. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 234. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 235. ECo-C Extraliga
 236. Krajský přebor
 237. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 238. Aeroflot Open 2016
 239. Interchess o posledním únorovém víkendu
 240. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 241. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 242. International Chess Open Graz 2016
 243. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 244. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 245. První únorový víkend ve znamení šachu
 246. Van a Matyáš bojují o IM
 247. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 248. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 249. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 250. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 251. Naši hráči v Krajském Přeboru
 252. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 253. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 254. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 255. Nominace našich talentů na sportovce roku
 256. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 257. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 258. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 259. 3. turnaj KP v rapid šachu
 260. Víkendové soutěže
 261. Open Praha 2016
 262. Interchess na přelomu roku
 263. I o Vánocích se hraje
 264. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 265. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 266. MČR v bleskovém šachu 2015
 267. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 268. Talent Cup 2015
 269. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 270. London Chess Classic 2015
 271. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 272. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 273. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 274. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 275. Šachista mimo šachovnici
 276. 2. turnaj KP v rapid šachu
 277. THT EXTRALIGA – listopad
 278. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 279. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 280. THT EXTRALIGA 2015/2016
 281. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 282. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 283. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 284. 1. turnaj KP v rapid šachu
 285. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 286. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 287. ME mládeže 2015 je za námi
 288. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 289. OPEN Tatry 2015
 290. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 291. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 292. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 293. MS juniorů do 20 let
 294. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 295. Členové Interchess na návštěvě ministra
 296. 6. Interchess Cup
 297. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 298. Open Havířov 2015
 299. Beskidy Cup
 300. MEU Kouty 2015
 301. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 302. Gens una sumus
 303. Olomouc Chess Summer 2015
 304. O putovní pohár města Jeseník
 305. Vienna Chess Open 2015
 306. FIDE OPEN Staré Město 2015
 307. Open Letní Praha 2015
 308. Senický letní šachový festival 2015
 309. Open Havířov 2015
 310. European Union Youth Chess Championship 2015
 311. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 312. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 313. LŠT Koník 2015
 314. MEU Mureck 2015
 315. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 316. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 317. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 318. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 319. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 320. European Youth Team Chess Championship 2015
 321. First Saturday GM July 2015
 322. Minsk Open 2015
 323. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 324. Štiavnický šachový festival 2015
 325. Přebor města Vsetína 2015
 326. Šachy prázdniny nemají
 327. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 328. LIPTOV 2015
 329. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 330. Šachový festival České Budějovice 2015
 331. Mistrovství Ruska 2015
 332. European School Championships 2015
 333. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 334. International Open Tournament Pula 2015
 335. MČR družstev mladších žáků 2015
 336. Interchess ve školkách
 337. GM Wesley So - GM David Navara
 338. Mitropacup 2015
 339. 9th International Open Tournament Pula 2015
 340. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 341. Píše se o nás
 342. World’s Youth Stars 2015
 343. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 344. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 345. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 346. Open Orlová 2015 – dohráno
 347. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 348. Open Čierne 2015
 349. Open Orlová 2015
 350. Mistrovské soutěže na Slovensku
 351. Krátké zprávy
 352. Mladé světové hvězdy
 353. Šachy mimo šachovnici
 354. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 355. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 356. Ostravský koník 2015
 357. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 358. 1. liga - napoprvé 4. místo
 359. O šachové království 2015
 360. O Frymíkův pohár
 361. Bohuslavice open 2015
 362. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 363. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 364. Poslední kolo 1. ligy
 365. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 366. 5. Interchess Cup
 367. Turnaje šachových nadějí 2015
 368. Samir Sahidi získal titul FM
 369. Ve zkratce
 370. Finále MČR škol
 371. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 372. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 373. Reykjavik Open
 374. Anička Lhotská v tisku
 375. O šachové království
 376. KP družstev mladších žáků
 377. Slovenská extraliga jde do finále
 378. Ohlédnutí za MČR 2015
 379. Reykjavik Open 2015
 380. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 381. Van na 1. šachovnici
 382. Grand prix mládeže 2014/2015
 383. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 384. Šachová Extraliga SK Commander
 385. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 386. International Chess Open Graz 2015
 387. Memoriál Tomáše Baštince
 388. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 389. Letný šachový tábor Koník 2015
 390. Senický jarný šachový festival 2015
 391. MČR mládeže 2015
 392. Ve zkratce
 393. 1. liga mládeže
 394. KP škol v šachu
 395. KP středních škol
 396. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 397. Open Mariánské Lázně 2015
 398. Šachová Extraliga SK Commander
 399. Pěkný vstup do nového roku
 400. Přebor Běloruska
 401. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 402. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 403. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 404. Memoriál Vladimíra Taranu
 405. I na přelomu roku se hraje
 406. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 407. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 408. MČR v bleskovém šachu 2014
 409. Talent Cup 2014
 410. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 411. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 412. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 413. Matyáš Marek v extralize dorostu
 414. 1. liga pokračuje dalším kolem
 415. Dvě domácí utkání 1. ligy
 416. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 417. OP středních škol v šachu 2014
 418. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 419. HD 14 Pražský přebor
 420. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 421. Ligové aktivity členů Interchess
 422. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 423. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 424. Souboj o titul mistra světa 2014
 425. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 426. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 427. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 428. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 429. Krajské soustředění mládeže
 430. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 431. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 432. European Youth Chess Championship 2014
 433. 1. liga dorostu
 434. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 435. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 436. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 437. Interchess na OPEN Tatry 2014
 438. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 439. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 440. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 441. Open Tatry 2014
 442. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 443. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 444. Šachové kurzy pro veřejnost
 445. Ve zkratce
 446. Open Havířov 2014
 447. Trenérské semináře léto 2014
 448. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 449. Letný šachový tábor Koník 2014
 450. Cracow International Chess Championships
 451. Chess Cup Frýdek-Místek
 452. Czech open Pardubice
 453. 41st Olympiad Tromsø 2014
 454. Robert Demko v Bezměrově třetí
 455. Táňa Bogatková získala titul WFM
 456. Letní aktivity hráčů Interchess
 457. Vítáme nového šachistu
 458. Karviná open 2014
 459. Prázdninové přání
 460. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 461. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 462. Mostecká věž 2014
 463. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 464. Suchy Bór FIDE open 2014
 465. Interchess v Polsku a na Slovensku
 466. Interchess v mateřské škole
 467. MČR družstev mladších žáků
 468. PULA OPEN 2014
 469. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 470. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 471. Nové šachové tituly členů Interchess
 472. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 473. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 474. Open Orlová 2014
 475. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 476. Mitropa Cup 2014
 477. Chess Cup 2014 - Orlová
 478. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 479. Chess Cup 2014
 480. Ohlédnutí za koníkem
 481. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 482. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 483. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 484. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 485. MSR mladších žáků v rapid šachu
 486. Ostravský koník 2014
 487. Martinik open 2014
 488. Turnaje šachových nadějí
 489. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 490. Mistrovství ČR školních týmů
 491. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 492. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 493. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 494. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 495. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 496. Vydařená příprava v Senici
 497. KP družstev mladších žáků 2014
 498. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 499. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 500. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 501. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 502. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 503. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 504. Aktuality leden 2014
 505. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 506. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 507. Interchess Cup 2014
 508. PF 2014
 509. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 510. Veselé Vánoce
 511. Vánoční kvíz
 512. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 513. Pohár hotelu Katowice 2013
 514. Mistrovství světa mládeže 2013
 515. Sněženky lepší machrů
 516. Dlouhodobé soutěže družstev
 517. 2. turnaj KP v rapid šachu
 518. Sněženky a machři 2013
 519. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 520. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 521. Polofinále MČR juniorů 2013
 522. Interchess aktuality
 523. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 524. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 525. Úspěšný říjen 2013
 526. Liberec FIDE open 2013
 527. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 528. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 529. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 530. Hukvaldské šachování 2013
 531. ME mládeže 2013 Černá Hora
 532. Novoborská šachová corrida 2013
 533. Interchess a Figurka
 534. Interchess v září 2013
 535. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 536. Interchess v nových prostorách
 537. MEU ve výsledcích
 538. Ohlédnutí za prázdninami
 539. Robert Demko členem Interchess
 540. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 541. Napsali o nás
 542. Open Jeseník
 543. Mezinárodní mistrovství Krakova
 544. FIDE open Staré Město
 545. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 546. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 547. Mistrovství Evropy žen 2013
 548. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 549. Naši šachisté ve zkratce
 550. Štiavnický šachový festival
 551. Se šachovou legendou na Slovensku
 552. Open Karviná 2013
 553. Česko-Slovenská extraliga žen
 554. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 555. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 556. Open Teplice 2013
 557. Mitropa cup 2013
 558. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 559. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 560. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 561. Mezinárodní soustředění
 562. Mistrovství České republiky mužů 2013
 563. FIDE open Orlová
 564. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 565. KP Orlová
 566. Přestupy
 567. Výsledky našich členů ve zkratce
 568. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 569. Ostravský koník 2013
 570. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 571. Letní šachový tábor
 572. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 573. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 574. Štiavnický šachový festival 2013
 575. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 576. Ostravský koník 2013
 577. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 578. Velikonoční šachy
 579. 2. Interchess cup je historií
 580. Matyáš Marek zlatý !
 581. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 582. 2. Interchess cup
 583. Malý diamant? Dávid Slivka!
 584. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 585. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 586. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 587. Krajské přebory rapidů
 588. Pozvánka na ples
 589. Rybnik Chess Classic 2013
 590. Open Nový Bor 2013
 591. Leden a únor 2013 ve zkratce
 592. 1. Interchess cup
 593. Open Praha 2013
 594. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 595. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 596. Talent Cup 2012
 597. Šachové aktuality
 598. Další fotky z Mariboru
 599. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 600. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 601. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 602. Hukvaldské šachování
 603. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 604. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 605. Šachový podzim ve zkratce
 606. Informace
 607. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 608. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 609. Soustředění říjen 2012
 610. Logo Interchess
 611. OPEN Tatry 2012
 612. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 613. MČR mládeže v rapidu 2012
 614. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 615. ME mládeže 2012 v Praze
 616. Soustředění srpen 2012
 617. Tréninky v červenci 2012
 618. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 619. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 620. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 621. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 622. Petrohrad 2012