Gymnázium P. Bezruče F≈M první v republice!

mcr skol 2017Mistrovství České republiky středních škol v šachu proběhlo ve Zlíně 20. - 21. června. V konkurenci 28 škol, které se na mistrovský turnaj kvalifikovaly, získalo první místo frýdeckomístecké gymnázium Petra Bezruče.

Tři hráči ze čtyřčlenného týmu jsou členy naší šachové akademie: Na první šachovnici hrál Dominik Kula, na druhé WFM Natálka Kaňáková a čtvrtou desku obsadil Ondra Havelka. Na třetí šachovnici naše členy doplnil Matěj Kuchař.

K zisku zlatých medailí hráčům i škole gratulujeme.

V barvách SPŠOAJŠ Frýdek≈Místek nastoupila naše členka Vendula Bohanesová, v kategorii starších žáků základních škol pomohl 6. ZŠ Frýdek≈Místek druhé místo vybojovat na první šachovnici hrající Tomáš Filip, v týmu starších žáků Gymnázia Petra Bezruče F≈M figuroval Robert Demko (pěkných 7 bodů z 9) a Tomáš Veverka.

V kategorii žáků 1. - 5. tříd reprezentovali na prvních dvou šachovnicích 4. ZŠ F≈M sourozenci Marek a Lucka Fizerovi.

Všem jmenovaným děkujeme za reprezentaci Interchess.

Konečné výsledky.

Dvě WIM normy pro Natálku Kaňákovou

0000V běloruském Minsku jsme na přelomu května a června byli svědky souběhu dvou významných šachových akcí. Proběhlo zde Mistrovství Evropy a zároveň i první světový šampionát mládeže v rapidu a bleskovém šachu.

Celý článek

Nabídka letních prázdninových akcí

blikajc iVážení rodiče,

blíží se letní prázdniny a jako každoročně jsme na ně pro Vaše děti připravili intenzivní šachový program. Jedná se tréninkové a turnajové aktivity jejichž stručný přehled najdete v tabulce.

Odkazy na stránky organizátorů naleznete na našich stránkách v sekci plánované akce.

V průběhu prázdnin plánujeme i skupinové a individuální tréninky. Skupinové tréninky budou probíhat v klubovně v Národní domě ve Frýdku-Místku v následujících termínech:

po

po

čt

po

čt

po

čt

po

po

čt

3.7.

17.7.

20.7.

24.7.

27.7.

31.7.

3.8.

7.8.

21.8

24.8.

 Trénink mladších dětí bude probíhat od 9:00 do 10:30, skupinka starších bude trénovat od 10:30 do 13:30. Trénink proběhne, pokud se přihlásí alespoň 4 účastníci. V případě menšího počtu se trénink bude řešit individuálně. Na skupinové tréninky je třeba se přihlásit nejpozději do soboty 1.7. !

Individuální tréninky je potřeba si dohodnout s příslušným trenérem.

Se šachovým pozdravem

tým trenérů Interchess

International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017

v421. června startuje a do 25. 6 bude probíhat tradiční Dětský šachový camp V4 Liptov 2017. Akce se účastní šachové naděje domácího Slovenska a jako obvykle i děti z Maďarska, Polska, Ruska a ČR.

Děti z České republiky v Liptovském Mikuláši povedou naši trenéři Sergej Berezjuk a Klára Zemková a nad šachovnice zasednou David Juračák, Adam Jurtík, Antonín Zemek, Marie Morysová, Štěpán Morys, Mikhail a Alexandr Ivanovovi (Duras Brno) v turnajích B a C FIDE Open (do 15 a 11 let), v A turnaji družstev nás budou reprezentovat David Szotkowski, Robert Demko, Jakub Ochmyt a Zuzka Gřesová (BŠŠ).

Týmu hráčů, trenérů a rodičů přejeme příjemný pobyt v malebném prostředí Liptova, hráčům pak mnoho šachového štěstí.

Web campu, nasazení a výsledky, on-line.

Teplice Open

0001GM Vladimír Talla se už podvanácté zúčastnil jednoho z nejvýznamnějších turnajů České republiky, Teplice Open 2017, jehož dvanáctý ročník skončil v neděli 18. 6.

Vladimír první dva ročníky odehrál jako hráč, dalších deset už řídil z pozice hlavního rozhodčího. Turnaje se letos zúčastnil i Vladimírův svěřenec Filip Neumann a měl tak možnost sbírat cenné zkušenosti z velké šachové akce.

Jak turnaj letos probíhal se můžete dovědět na turnajovém webu nebo na stránkách ChessBomb. Konečné výsledky.

FIDE World Team Championships

katkanemcova2017Mistrovství světa týmů v ruském Khanty-Mansijsku probíhá od 16. do 27. června. Šampionát je rozdělen na turnaj mužů a žen a v obou kategoriích startuje 10 nejlepších týmů všech kontinentů.

Naši šachovou akademii může těšit, že členkou reprezentačního výběru USA je na tomto světovém šampionátu i WGM Katka Němcová, která nyní žije a studuje v USA a která šachově vyrůstala mimo jiné pod vedením našeho trenéra Sergeje Berezjuka a získala s ním stříbro na mistrovství světa a zlato na mistrovství Evropy do 18 let, několik titulů mistryně ČR žen, a byla mnohonásobnou reprezentantkou ČR na evropských i světových šampionátech mládeže a šachových olympiádách a které trenérský servis na mistrovství zajišťuje Sergej i tentokrát.

Katce držíme palce, turnaj můžeme sledovat na oficiálních stránkách, ve výsledcích nebo on-line.

Dětský pohár 2017

0000U příležitosti Dne dětí uspořádala Interchess 3. června v Národním domě ve Frýdku≈Místku turnaj pro nejmenší děti, trénující pod vedením našich trenérů. V přátelském miniturnaji hraném na 5 kol si zahrálo celkem 26 dětí ve třech kategoriích. Společně spolu hrály kategorie Interchess a kategorie dětí základních škol tempem 2 x 15 minut, děti z mateřských škol hrály mezi sebou zvlášť bez hodin.

V kategorii hráčů Interchess zvítězil Zdeněk Tauš s plným počtem 5 bodů. Druhé místo obsadil David Juračák se 4 body, třetí skončil Antonín Zemek, rovněž se 4 body.

V kategorii základních škol obsadil 1. místo František Galia ze ZŠ Trojanovice, 2. skončil David Smolík z MŠ Frýdlant a na 3. místě se umístil Ondřej Chromiák ze ZŠ Baška.

Mezi dětmi z mateřských škol si nejlépe vedl Martin Fojtík, 2. místo obsadil Alex Christodulu (oba MŠ Trojanovice), 3. místo vybojoval Jakub Záveský (MŠ Nošovice) .

Za účast, přátelskou, ale přesto bojovnou atmosféru a za chuť do hry si pochvalu a poděkování zaslouží nejen medailisté, ale všichni účastníci turnaje.

Za rok se na všechny opět na půdě Interchess budeme těšit!

Konečné výsledky kategorie Interchess + ZŠ, kategorie MŠ.

Fotogalerie.

Ohlédnutí za MSR mládeže v šachu

0001000200030004

 

 

 

 

 

V kongresovém centru hotelu Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši proběhlo od 22. do 28. dubna Mistrovství SR mládeže U08 až U20.

Pohled na výsledkovou listinu jednoznačně vypovídá o tom, že nejvíce úspěchů na šampionátu slavili hráči sdružení v šachové akademii Interchess, když posbírali více než polovinu všech medailí.

Celý článek

European Individual Chess Championship & 1st World Cadets Rapid&Blitz Chess Championships

3916ms 2017 kadetuV termínu 29. května – 11. června 2017 se v běloruském Minsku odehraje nejlépe obsazený evropský šachový šampionát posledních let. Spolupořadatelem této významné události je i Interchess, která se podílí i na pořádání MS kadetů, které proběhne v Minsku od 1. do 5. června.

Mezi rozhodčími na šampionátech budou figurovat naší členové IA Martin Dobrotka, IA Rastislav Diviak, IA Rastislav Bury, FA Peter Paleček a FA Zdeněk Fiala. Interchess také zajišťuje veškeré on-line přenosy z turnajů.

Díky této spolupráci s organizátory turnajů mají zúčastnění hráči Interchess na ME i MS kadetů zvýhodněné podmínky účasti. Této výhody využijí WFM Natálie Kaňáková, Štěpán Hrbek a Dominik Očko a ze slovenské skupiny Interchess budou sbírat zkušenosti v bojích s evropskou šachovou elitou FM Filip Haring a Jakub Šošovička.

Jedenáctikolového turnaje se účastní téměř 400 hráčů, 313 z nich se pyšní mezinárodními tituly, 178 z nich je GM! Průměrné ELO turnaje činí 2383 a zúčastní se 38 národních federací.

O kvalitě turnaje svědčí i fakt, že náš nejvýše nasazený hráč IM Nguyen Thai Dai Van, člen oficiálního reprezentačního výběru ČR, figuruje až ve druhé polovině startovního pole.

Šampionát můžeme sledovat na webu pořadatelského šachového svazu. Nasazení a výsledky zde, on-line.

Interchess nebude chybět ani na historicky 1. světovém šampionátu kadetů (věkové kategorie do 8, 10 a 12 let). Tohoto turnaje se zúčastní více než neuvěřitelných 600 hráčů a pro Lucku Fizerovou (G 12), Marka Fizera (B 10) a Matyáše Kaňáka (BŠŠ, B 10) se bude jednat o obrovskou zkušenost. Ve svém volném dni na ME si blitz turnaj na MS kadetů stihnou zahrát i Štěpán Hrbek a Jakub Šošovička.

Trenérský doprovod zajišťuje nejen pro členy Interchess náš trenér Sergej Berezjuk a Peter Paleček, náš spolupracovník pro slovenskou skupinu Interchess.

Vrcholný mistrovský turnaj bude pro naše hráče skvělou zkušeností nejen pro konfrontaci s evropskou, potažmo světovou špičkou, ale i potřebnou zkušeností s hrou pod velkým turnajovým tlakem, kterou hráči mohou uplatnit na blížících se mládežnických ME, MEU i MS. Pro Vana jde o další příležitost k zisku normy GM.

Výprava Interchess samozřejmě sestává i z početného doprovodu, převážně rodinných příslušníků hráčů, který pomáhá se zajištěním dopravy a komfortu šachistů, za což jim náleží poděkování.

Celé výpravě přejeme příjemný pobyt a hráčům mnoho úspěšných tahů, dobrých výsledků a především radosti ze hry.

Sledovat můžeme na stránkách běloruského svazu, nasazení a výsledky blitz, rapid. Stránky turnaje.

Hukvaldské šachování 2017

img-20170520-wa004120. května se uskutečnilo již tradiční Hukvaldské šachování. Pod zříceninou nejrozsáhlejšího moravského hradu si v kategorii do 9 let zahrály 4 děti z naší Interchess.

David Juračák a Vanesa Filipová si turnaj zahráli už podruhé a své zkušenosti dokázali prodat: David obsadil druhou příčku, když o zlato jej připravila až prohra v posledním kole, Vaneska skončila celkově sedmá, mezi dívkami ve své kategorii byla druhá.

Svou hukvaldskou premiéru absolvovali Matěj Kotrba a Juditka Juračáková. Oba uhráli solidní 2 body. Všem k předvedenému výkonu a pěknému výsledku blahopřejeme.

Výsledkový servis. Fotogalerie.

OPEN Orlová 2017

sk slavia orlovOd 20. do 28. května probíhá již 14. ročník turnaje OPEN Orlová 2017 za účastí našich mladých talentů Zdeňka Tauše a Davida Juračáka, startuje i David Szotkowski. Chlapcům přejeme hodně zdaru.

Podrobnosti o turnaji naleznete na webu pořadatelského SK Slavia Orlová. Nasazení a výsledky, on-line.

Mistrovství ČR dětí do 8 let

0008Další republikový šampionát, tentokrát těch nejmladších šachových nadějí, se uskutečnil o víkendu 13. - 14. května 2017 v Malenovicích. Celkem 127 dětí mladších osmi let rozehrálo šachové bitvy o titul mistra republiky přímo na úbočí nejvyšší hory Beskyd.

Interchess reprezentovalo 5 hráčů. Zdeněk Tauš, Toník Zemek, Nikolas Očko, Adam Jurtík a David Smolík. Z turnaje se bohužel musel ze zdravotních důvodů odhlásit Viktor Váca.

Naši trenéři měli jistotu v tom, že kluci půjdou do turnaje naplno a to se beze zbytku splnilo. Po dvoudenních ostrých bojích s těmi nejlepšími hráči republiky všichni naši hráči nasbírali více, než polovinu možných bodů.

V závěrečné tabulce se nakonec nejlépe z našich umístil Zdeněk Tauš. Velký bojovník se skutečně sportovním charakterem dělil bodově 3. - 7. místo, pomocné hodnocení rozhodlo o jeho 5. místě. Zdeněk podával stabilní výkony v průběhu celé sezóny a nezklamal ani na turnaji, kterým sezóna vyvrcholila.

Antonín Zemek si odnesl velmi pěknou 8. příčku, když vybojoval 6,5 bodu. V posledním kole bojoval dokonce o medaili, přičemž turnaj byl jeho vůbec prvním mistrovstvím republiky! Toník je velice vyrovnaný, pracovitý a skromný, trenéři si spolupráci s ním opravdu pochvalují a těší se na její pokračování v trénincích i na dalších turnajích.

Nikolas Očko, Adam Jurtík a David Smolík získali svorně po 5 bodech. Všichni se umístili v první polovině závěrečné tabulky. Nikolas na 32., David na 42. a Adam na 46. místě.

Nikolas Očko se v této sezóně výrazně zlepšil a je zřejmé, že na sobě bude pracovat i dále. Je na něm vidět, že ho šachy baví a bere je na svůj vek obdivuhodně zodpovědně. Aktivně se účastní tréninků i turnajů.

David Smolík je velkým a příjemným překvapením turnaje. Seriózní, koncentrovaný a rozvážný. Při svém nízkém věku může hrát stejnou věkovou kategorii mistrovství i příští rok a pokud u něj v průběhu příští sezóny budou šachy na prvním místě, má jeho výkonnost velký růstový potenciál.

Adamovi Jurtíkovi se nepovedl první den turnaje, ale energickým finišem (3 body z 3 posledních kol !) všechno napravil. Adam je neskutečný kliďas a pohodář. Rád na šachovnici tvoří. Těšíme se na aktivnější Adamovou účast v turnajích, aby získal větší herní jistotu a zkušenost.

Všem chlapcům děkujeme za předvedenou hru i vzornou reprezentaci Interchess i za radost, kterou tím udělali svým trenérům.

Rodičům patří velké poděkování za spolupráci, organizátorům děkujeme za vcelku povedený turnaj, udělali pro jeho zdárný průběh asi vše, co v daných podmínkách udělat šlo.

Jediná malá výtka - na MČR, a obzvlášť u tak malých dětí, by bylo vhodné udělit pohár prvním třem hráčům v každé kategorii.

Konečné pořadí chlapci, dívky. Fotogalerie.

Ostravský koník z pohledu Interchess

konik2017Letošní ročník oblíbeného šachového festivalu Ostravský koník přinesl tradičně spoustu zajímavé šachové podívané. V rámci mistrovského turnaje jsme mohli ve hře sledovat českou šachovou špičku a být svědky obhajoby titulu mistra ČR GM Davida Navary, který ale musel o první místo bojovat až do posledního kola.

Tradičně skvělá byla úroveň organizace festivalu, velice zajímavý byl i cenový fond, jako obvykle se hrálo v pěkném prostředí.

Interchess měla zastoupení ve všech hlavních turnajích. V turnaji o mistra ČR se velice dobře prezentoval IM Nguyen Thai Dai Van, který po pěkné výhře v 8 kole nad GM Honzou Krejčím dělil 3. - 6. místo a v posledním kole hrál o medaili s GM Petrem Veličkou. Přesto, že hrál černými, měl Van celou partii iniciativu i lepší čas, ale nakonec nedokázal partii dotáhnout k vítězství a ta nakonec skončila plichtou. Van tak jako 16. nasazený skončil na výborném 5. místě, v tabulce za sebou nechal spoustu velkých jmen a byl blízko i další normě GM.

WFM Natálie Kaňáková, svěřenkyně trenéra Sergeje Berezjuka měla slabší start, dlouho se trápila a často kazila dobře rozehrané partie. Přesto se v závěru dokázala zvednout, v posledních třech kolech ztratila jen půl bodu, celkem získala 4 a skončila nad svým nasazením se ziskem 24 bodů na Elo.

V A turnaji podal dobrý výkon Dominik Kula, který jako 19. nasazený skončil na 4. místě a mohl dopadnout ještě lépe, kdyby v posledním kole, kde bojoval o 2. místo, neprohrál. Přesto se jedná o pěkný výsledek, zisk 42 bodů na Elo a povzbuzení v podobě finanční ceny.

Ondřej Havelka uhrál 4,5 bodu a získal 56 Elo bodů na mezinárodní FIDE rating. Byl nasazený jako číslo 44 a skončil na pěkném 28. místě.

David Szotkowski měl slabší závěr turnaje, přesto skončil nad svým nasazením, zisk na Elo činí 82 bodů a podobně uspěl i Nguyen Thai Dai Vinh, který si na Elo připsal 65 bodů.

Dominik Očko se turnajem protrápil, na svém Elo ratingu mírně ztratil a na turnaji sbíral zkušenosti, které jistě uplatní v další šachové kariéře.

Lída Kopcová, svěřenkyně našeho Vladimíra Tally, vybojovala 4 body a připsala si 104 Elo bodů na mezinárodní FIDE rating. Byla nasazena na 57. místě a skončila na pěkné 36. příčce.

Vladimír připravuje i Filipa Neumanna, který startoval z posledního místa, z odehraných osmi partií získal 50% bodů a vyšplhal se na velmi pěkné 39. místo.

Klára Zemková se v B turnaji zpočátku trápila, projevil se nedostatek herní praxe, a přes zlepšení v závěru už ztrátu úplně nesmazala a mírně si zhoršila svůj Elo rating.

Ladislav Kopec, další ze svěřenců Vladimíra Tally, byl nasazený na 87. místě a skončil na výborné 38. příčce se ziskem 108 bodů na Elo.

V turnaji C se nejlépe vedlo Vendule Bohanesové, která podala solidní, stabilní výkon a odnesla si cenu pro nejlepší ženu v turnaji.

Radka Opělu stála lepší umístění nešťastná porážka v předposledním kole, přesto je 14. místo pro 30. nasazeného hráče pěkným výsledkem a potěší jej jistě i zisk 76 bodů na svůj rating.

Velice pěkně se vzhledem ke svému věku umístil svěřenec Jana Macíčka Marek Fizer (ročník 2008). Marek, přestože jedno kolo musel vynechat, skončil 15. a získal 148 bodů na Elo. Body si připisují i Lucka Fizerová, Dalibor Mikesch, Zdeněk Tauš a Toník Zemek, David Juračák zatím FIDE Elo nemá, ale výkonem na Elo 1408 bude na listinu FIDE jistě zařazen. Své první FIDE Elo si vybojovali další hráči trénovaní Vladimírem Tallou Michal a Petr Kubiczkovi.

Dá se konstatovat, že naši hráči turnaj absolvovali se ctí. Přípravy před partiemi i rozbory partií probíhaly zodpovědně, stejně jako výkony při partiích, byť ne vždy se vyhrálo. Trenéři vyjádřili svou spokojenost. Hráčům patří za reprezentaci Interchess naše poděkování, poděkování patří i rodičům za pomoc s dopravou.

Výsledkový servis, fotogalerie.

Záhoracký šachový festival

iV západoslovenské Senici pořádá Interchess GM a IM turnaje, které probíhají od 8. do 14. května a na kterých startuje náš trenér GM Vladimír Talla společně s mladými talenty Interchess.

Turnaj můžeme sledovat on-line, výsledky a nasazení zde.

On-line i na ChessBomb: GM, IM.

Ostravský koník 2017

konik2017Populární mezinárodní šachový festival Ostravský koník 2017 začíná 29. dubna v Domě kultury města Ostravy a šachové bitvy budou probíhat až do 7. května.

V rámci koníka se letos uskuteční tyto turnaje: Mistrovství ČR mužů a žen, FIDE Open „A", „B“, „C“, Bleskový turnaj, a Turnaj v holanďanech.

Z hráčů Interchess nastoupí v turnaji o mistra ČR IM Nguyen Thai Dai Van a Natálie Kaňáková (BŠŠ) a bude zajímavé sledovat, jak si oba mezi nejlepšími hráči ČR povedou, v openu A bude hrát Dominik Kula, Ondřej Havelka, Dominik Očko, David Szotkowski a Nguyen Thai Dai Vinh, v openu B Klára Zemková a Radek Opěla, v openu C Vendula Bohanesová, Dalibor Mikesch, Zdeněk Tauš, Antonín Zemek, Vanesa Filipová, Lucie Fizerová, Marek Fizer, David Juračák, Jan Micza, Nikolas Očko.

Zahrají si i svěřenci našich trenérů z jiných domovských oddílů: Ludmila Kopcová, Ladislav Kopec a Filip Neumann.

Je velká škoda, že ze zdravotních důvodů nemůže nastoupit IM Matyáš Marek, přejeme mu brzké uzdravení.

Po dobu konání turnaje zajišťují našim hráčům tradičně trenéři přípravy i rozbory partií, s dopravou pomohou, jako každoročně, rodiče hráčů.

Všem členům Interchess přejeme šťastnou ruku a mnoho úspěchů na velkém turnaji.

Web turnaje, nasazení, výsledky, on-line MČR (1-8), MČR (9-29). A (1-3).

Další články...

 1. Interchess míří do extraligy!
 2. Mistrovství SR mládeže
 3. Šachové velikonoce Interchess
 4. Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 5. Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017
 6. GRENKE Chess Open 2017
 7. tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí
 8. O Frymíkův pohár
 9. Open Petřvald 2017
 10. Finále extraligy hostí Brno
 11. Budapest Spring Festival 2017
 12. Finále krajského přeboru v rapidu
 13. 2017 U.S. Championship
 14. Mistrovství ČR mládeže 2017
 15. Budapest Spring Festival 2017
 16. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 17. Chess Open Graz 2017
 18. Senický jarní šachový festival
 19. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 20. International Chess Open Graz 2017
 21. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 22. Memoriál Tomáše Baštince
 23. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 24. Mistrovství světa žen 2017
 25. Extraliga 5. a 6. kolo
 26. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 27. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 28. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 29. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 30. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 31. Talenti proti legendám nerozhodně
 32. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 33. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 34. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 35. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 36. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 37. OPEN PRAHA 2017
 38. Belarus Women Championship 2017
 39. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 40. Šachový prosinec
 41. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 42. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 43. Talent roku 2016
 44. Talent Cup 2016
 45. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 46. MS seniorů 50+ a 65+
 47. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 48. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 49. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 50. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 51. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 52. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 53. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 54. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 55. First Saturday GM Nov 2016
 56. MM&S 2016
 57. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 58. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 59. FIDE World Cadets Championship 2016
 60. Hráči Interchess v druhé lize
 61. tht Extraliga startuje
 62. Matyáš Marek do extraligy!
 63. První liga družstev mládeže - skupina východ
 64. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 65. Novoborská šachová Corrida
 66. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 67. Krajský přebor MKŠS
 68. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 69. Open Tatry 2016
 70. Školení trenérů
 71. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 72. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 73. Interchess provádí nábor dětí
 74. Šachová Olympiáda 2016
 75. Open Havířov 2016
 76. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 77. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 78. Olomouc Chess Summer 2016
 79. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 80. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 81. FIDE Open Staré Město 2016
 82. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 83. Czech Open Pardubice 2016
 84. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 85. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 86. 7. Interchess Cup 2016
 87. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 88. V4 Youth camp Liptov 2016
 89. Mitropa Cup 2016
 90. Nabídka prázdninových akcí
 91. Šachové turnaje v Mostech
 92. Open Teplice 2016
 93. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 94. Ocenění našim členům
 95. Dětský pohár 2016
 96. Nový kandidát mistra
 97. Interchess dětský pohár 2016
 98. Orlová 2016
 99. European Individual Women's Chess Championship
 100. Hukvaldské šachování 2016
 101. Orlová & Zalakaros
 102. MČR hráčů do 8 let
 103. Ohlédnutí za koníkem
 104. Mistrovství České republiky do 8 let
 105. Ostravský koník 2016
 106. Ve zkratce
 107. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 108. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 109. Poděkování obci Tichá
 110. Mistrovství SR mládeže
 111. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 112. Extraliga SR
 113. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 114. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 115. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 116. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 117. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 118. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 119. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 120. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 121. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 122. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 123. Naši nejmladší nezahálejí!
 124. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 125. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 126. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 127. ECo-C Extraliga
 128. Krajský přebor
 129. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 130. Aeroflot Open 2016
 131. Interchess o posledním únorovém víkendu
 132. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 133. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 134. International Chess Open Graz 2016
 135. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 136. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 137. První únorový víkend ve znamení šachu
 138. Van a Matyáš bojují o IM
 139. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 140. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 141. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 142. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 143. Naši hráči v Krajském Přeboru
 144. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 145. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 146. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 147. Nominace našich talentů na sportovce roku
 148. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 149. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 150. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 151. 3. turnaj KP v rapid šachu
 152. Víkendové soutěže
 153. Open Praha 2016
 154. Interchess na přelomu roku
 155. I o Vánocích se hraje
 156. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 157. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 158. MČR v bleskovém šachu 2015
 159. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 160. Talent Cup 2015
 161. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 162. London Chess Classic 2015
 163. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 164. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 165. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 166. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 167. Šachista mimo šachovnici
 168. 2. turnaj KP v rapid šachu
 169. THT EXTRALIGA – listopad
 170. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 171. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 172. THT EXTRALIGA 2015/2016
 173. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 174. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 175. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 176. 1. turnaj KP v rapid šachu
 177. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 178. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 179. ME mládeže 2015 je za námi
 180. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 181. OPEN Tatry 2015
 182. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 183. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 184. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 185. MS juniorů do 20 let
 186. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 187. Členové Interchess na návštěvě ministra
 188. 6. Interchess Cup
 189. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 190. Open Havířov 2015
 191. Beskidy Cup
 192. MEU Kouty 2015
 193. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 194. Gens una sumus
 195. Olomouc Chess Summer 2015
 196. O putovní pohár města Jeseník
 197. Vienna Chess Open 2015
 198. FIDE OPEN Staré Město 2015
 199. Open Letní Praha 2015
 200. Senický letní šachový festival 2015
 201. Open Havířov 2015
 202. European Union Youth Chess Championship 2015
 203. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 204. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 205. LŠT Koník 2015
 206. MEU Mureck 2015
 207. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 208. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 209. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 210. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 211. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 212. European Youth Team Chess Championship 2015
 213. First Saturday GM July 2015
 214. Minsk Open 2015
 215. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 216. Štiavnický šachový festival 2015
 217. Přebor města Vsetína 2015
 218. Šachy prázdniny nemají
 219. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 220. LIPTOV 2015
 221. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 222. Šachový festival České Budějovice 2015
 223. Mistrovství Ruska 2015
 224. European School Championships 2015
 225. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 226. International Open Tournament Pula 2015
 227. MČR družstev mladších žáků 2015
 228. Interchess ve školkách
 229. GM Wesley So - GM David Navara
 230. Mitropacup 2015
 231. 9th International Open Tournament Pula 2015
 232. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 233. Píše se o nás
 234. World’s Youth Stars 2015
 235. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 236. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 237. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 238. Open Orlová 2015 – dohráno
 239. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 240. Open Čierne 2015
 241. Open Orlová 2015
 242. Mistrovské soutěže na Slovensku
 243. Krátké zprávy
 244. Mladé světové hvězdy
 245. Šachy mimo šachovnici
 246. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 247. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 248. Ostravský koník 2015
 249. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 250. 1. liga - napoprvé 4. místo
 251. O šachové království 2015
 252. O Frymíkův pohár
 253. Bohuslavice open 2015
 254. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 255. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 256. Poslední kolo 1. ligy
 257. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 258. 5. Interchess Cup
 259. Turnaje šachových nadějí 2015
 260. Samir Sahidi získal titul FM
 261. Ve zkratce
 262. Finále MČR škol
 263. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 264. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 265. Reykjavik Open
 266. Anička Lhotská v tisku
 267. O šachové království
 268. KP družstev mladších žáků
 269. Slovenská extraliga jde do finále
 270. Ohlédnutí za MČR 2015
 271. Reykjavik Open 2015
 272. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 273. Van na 1. šachovnici
 274. Grand prix mládeže 2014/2015
 275. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 276. Šachová Extraliga SK Commander
 277. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 278. International Chess Open Graz 2015
 279. Memoriál Tomáše Baštince
 280. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 281. Letný šachový tábor Koník 2015
 282. Senický jarný šachový festival 2015
 283. MČR mládeže 2015
 284. Ve zkratce
 285. 1. liga mládeže
 286. KP škol v šachu
 287. KP středních škol
 288. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 289. Open Mariánské Lázně 2015
 290. Šachová Extraliga SK Commander
 291. Pěkný vstup do nového roku
 292. Přebor Běloruska
 293. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 294. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 295. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 296. Memoriál Vladimíra Taranu
 297. I na přelomu roku se hraje
 298. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 299. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 300. MČR v bleskovém šachu 2014
 301. Talent Cup 2014
 302. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 303. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 304. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 305. Matyáš Marek v extralize dorostu
 306. 1. liga pokračuje dalším kolem
 307. Dvě domácí utkání 1. ligy
 308. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 309. OP středních škol v šachu 2014
 310. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 311. HD 14 Pražský přebor
 312. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 313. Ligové aktivity členů Interchess
 314. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 315. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 316. Souboj o titul mistra světa 2014
 317. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 318. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 319. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 320. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 321. Krajské soustředění mládeže
 322. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 323. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 324. European Youth Chess Championship 2014
 325. 1. liga dorostu
 326. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 327. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 328. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 329. Interchess na OPEN Tatry 2014
 330. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 331. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 332. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 333. Open Tatry 2014
 334. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 335. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 336. Šachové kurzy pro veřejnost
 337. Ve zkratce
 338. Open Havířov 2014
 339. Trenérské semináře léto 2014
 340. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 341. Letný šachový tábor Koník 2014
 342. Cracow International Chess Championships
 343. Chess Cup Frýdek-Místek
 344. Czech open Pardubice
 345. 41st Olympiad Tromsø 2014
 346. Robert Demko v Bezměrově třetí
 347. Táňa Bogatková získala titul WFM
 348. Letní aktivity hráčů Interchess
 349. Vítáme nového šachistu
 350. Karviná open 2014
 351. Prázdninové přání
 352. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 353. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 354. Mostecká věž 2014
 355. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 356. Suchy Bór FIDE open 2014
 357. Interchess v Polsku a na Slovensku
 358. Interchess v mateřské škole
 359. MČR družstev mladších žáků
 360. PULA OPEN 2014
 361. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 362. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 363. Nové šachové tituly členů Interchess
 364. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 365. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 366. Open Orlová 2014
 367. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 368. Mitropa Cup 2014
 369. Chess Cup 2014 - Orlová
 370. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 371. Chess Cup 2014
 372. Ohlédnutí za koníkem
 373. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 374. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 375. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 376. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 377. MSR mladších žáků v rapid šachu
 378. Ostravský koník 2014
 379. Martinik open 2014
 380. Turnaje šachových nadějí
 381. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 382. Mistrovství ČR školních týmů
 383. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 384. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 385. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 386. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 387. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 388. Vydařená příprava v Senici
 389. KP družstev mladších žáků 2014
 390. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 391. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 392. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 393. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 394. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 395. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 396. Aktuality leden 2014
 397. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 398. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 399. Interchess Cup 2014
 400. PF 2014
 401. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 402. Veselé Vánoce
 403. Vánoční kvíz
 404. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 405. Pohár hotelu Katowice 2013
 406. Mistrovství světa mládeže 2013
 407. Sněženky lepší machrů
 408. Dlouhodobé soutěže družstev
 409. 2. turnaj KP v rapid šachu
 410. Sněženky a machři 2013
 411. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 412. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 413. Polofinále MČR juniorů 2013
 414. Interchess aktuality
 415. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 416. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 417. Úspěšný říjen 2013
 418. Liberec FIDE open 2013
 419. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 420. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 421. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 422. Hukvaldské šachování 2013
 423. ME mládeže 2013 Černá Hora
 424. Novoborská šachová corrida 2013
 425. Interchess a Figurka
 426. Interchess v září 2013
 427. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 428. Interchess v nových prostorách
 429. MEU ve výsledcích
 430. Ohlédnutí za prázdninami
 431. Robert Demko členem Interchess
 432. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 433. Napsali o nás
 434. Open Jeseník
 435. Mezinárodní mistrovství Krakova
 436. FIDE open Staré Město
 437. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 438. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 439. Mistrovství Evropy žen 2013
 440. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 441. Naši šachisté ve zkratce
 442. Štiavnický šachový festival
 443. Se šachovou legendou na Slovensku
 444. Open Karviná 2013
 445. Česko-Slovenská extraliga žen
 446. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 447. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 448. Open Teplice 2013
 449. Mitropa cup 2013
 450. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 451. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 452. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 453. Mezinárodní soustředění
 454. Mistrovství České republiky mužů 2013
 455. FIDE open Orlová
 456. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 457. KP Orlová
 458. Přestupy
 459. Výsledky našich členů ve zkratce
 460. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 461. Ostravský koník 2013
 462. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 463. Letní šachový tábor
 464. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 465. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 466. Štiavnický šachový festival 2013
 467. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 468. Ostravský koník 2013
 469. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 470. Velikonoční šachy
 471. 2. Interchess cup je historií
 472. Matyáš Marek zlatý !
 473. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 474. 2. Interchess cup
 475. Malý diamant? Dávid Slivka!
 476. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 477. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 478. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 479. Krajské přebory rapidů
 480. Pozvánka na ples
 481. Rybnik Chess Classic 2013
 482. Open Nový Bor 2013
 483. Leden a únor 2013 ve zkratce
 484. 1. Interchess cup
 485. Open Praha 2013
 486. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 487. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 488. Talent Cup 2012
 489. Šachové aktuality
 490. Další fotky z Mariboru
 491. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 492. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 493. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 494. Hukvaldské šachování
 495. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 496. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 497. Šachový podzim ve zkratce
 498. Informace
 499. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 500. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 501. Soustředění říjen 2012
 502. Logo Interchess
 503. OPEN Tatry 2012
 504. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 505. MČR mládeže v rapidu 2012
 506. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 507. ME mládeže 2012 v Praze
 508. Soustředění srpen 2012
 509. Tréninky v červenci 2012
 510. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 511. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 512. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 513. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 514. Petrohrad 2012