Jiří Kočiščák mezinárodním mistrem

kociscak j. Schůze Mezinárodní šachové federace, která proběhla v kazašské Astaně u příležitosti mistrovství světa družstev, oficiálně udělila titul Mezinárodní mistr dlouholetému svěřenci našeho trenéra Sergeje Berezjuka Jiřímu Kočiščákovi.

IM Jiřímu Kočiščákovi k zisku titulu blahopřejeme!

Gratulace k životnímu jubileu

Dyd2658410. března oslavuje sedmdesáté narozeniny externí spolupracovník naší šachové akademie GM Vjačeslav Dydyško.

Vjačeslav s naší šachovou akademií těsně spolupracuje od jejího vzniku a na šachových úspěších našich hráčů, stejně jako na šachovém růstu našich talentů má nezanedbatelný podíl.

Věříme, že naše budoucí spolupráce bude stejně plodná jako dosud a my se z ní budeme moci těšit ještě dlouhá léta.

Do nich Vjačeslavovi přejeme především hodně zdraví, štěstí, životní pohody a úspěchů v osobním, šachovém i trenérském životě.

Prague International Chess Festival

vanOd 5. do 16. března probíhá v Praze šachový festival, jehož součásí jsou turnaje Masters, Challengers, Open a ratingové turnaje.

V Challengeru, jehož vítěz postoupí do příštího ročnítu turnaje Masters nastupuje i člen Interchess a svěřenec našeho trenéra IM Sergeje Berezjuka GM Nguyen Thai Dai Van.

Vanovy šance na úspěch v turnaji, stejně jako šance jeho soupeřů rozebírá článek na NŠS.

Počínání našeho hráče v prestižním turnaji sledujeme na odkazech níže a přejeme mu mnoho zdaru.

WEB turnaje, on-line, výsledkový servis.

FIDE Women's World Team Championship 2019

katkanemcova2017V kazašské Astaně probíhá od 4. do 14. března MS druřstev. Mezi reprezentantkami USA v soutěži žen nastupuje i dlouholetá svěřenkyně našeho trenéra IM Sergeje Berezjuka mistryně Evropy a vícemistryně světa WGM Katka Němcová, která i v současnosti, kdy studuje v USA, využívá servis naší šachové akademie.

Na turnaji má právo startu pouze devět nejlepších týmů nominovaných FIDE, které doplňuje jeden tým nominovaný pořadatelem.

Katka je již pravidelnou reprezentantkou USA na mezinárodních vrcholových soutěžích a my ji můžeme fandit on-line. Výsledkový servis.

MČR 2019 - Kouty nad Desnou

hotelV tradiční destinaci jesenického podhůří probíhá letošní ročník MČR mládeže, který se hraje ve dnech 9. – 16. 3. 2019.

Deset našich hráčů bude soutěžit mezi nejlepšími šachisty republiky ve svých kategoriích.

V kategorii HD 10 nás zastupují Toník Zemek a Danielka Kožušníková, v HD 12 hrají Marek Fizer, Matyáš Kaňák a Vanesa Filipová. V kategorii HD 14 budeme fandit Štěpánu Hrbkovi, Nguyenu Thai Dai Vinhu a Lucii Fizerové, v  nejstarší kategorii H 16 budou hrát Dominik Očko a David Szotkowski.

Doprovodného Open turnaje se zúčastní David Juračák, Michal Gřes, Nguyen Thai Ngoc Vi a ze slovenské skupiny Interchess Vladko Bochnička, Jakub Rakovský a Janík Marek Tobias.

Všem zúčastněným hráčům přejeme hodně štěstí.

Výsledkový servis.

Ve zkratce

blikajc i- 9. února 2019 se v Havířově hrálo 4. kolo krajského přeboru v rapid šachu. Za naši šachovou akademii nastoupili Toník Zemek a Vanesa Filipová.

Oba získali stříbro ve svých kategoriích. Blahopřejeme k úspěšnému výsledku.

Kompletní výsledky.

 

- 15. 2. - 17. 2. 2019 se v SVČ Klíč Frýdek-Místek konal 13. Víkendový turnaj v šachu. Turnaje se zúčastnilo 6 našich hráčů. Matyáš Kaňák, David Juračák, Tonda Zemek, Adam Jurtík, Daniela Kožušníková, Pavel Jurtík.

Turnaj splnil svůj cíl, kterým pro naše hráče byl dobrý trénink a kvalitní příprava.

Nejlepšího výsledku dosáhl David Juračák, který ve své kategorii skončil na 2. místě - připsal si Elo a získal i finanční cenu. 

Kompletní výsledky.

 

- 18. 2. - 22. 2. 2019 na domácí půdě Mezinárodní šachové akademie Interchess proběhlo prázdninové soustředění pod vedením Sergeje Berezjuka, Táni Bogatkové a Ondřeje Havelky. Celkově se zúčastnilo 26 dětí z Frýdku-Místku, Prahy a Slovenska. Tréninky probíhaly od 9 do 18 hod. s pauzou na oběd a byly velmi intenzivní.

Kromě teoretické průpravy byl kladen důraz i na praktickou herní část.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou práci a těšíme se na další setkání.

Obrázky ze soustředění.

 

- 25. 2. - 1. 3. 2019 proběhlo v Kľačně na Slovensku šachové soustředění a následně šachový turnaj. Za českou větev Interchess se zúčastnili 2 naši členové - David Juračák z pozice hráče a Rostislav Berezjuk z pozice rozhodčího.

David získal 41 bodů na Elo a další šachové zkušenosti. Rosťa získal praxi rozhodčího.

Výsledky turnaje.

Letní šachový tábor Koník 2019

blikajc iI v letošním roce proběhne už téměř kultovní, mezi účastníky mimořádně oblíbený Letní šachový tábor Koník, který spolupořádá naše slovenská skupina Interchess.

I v letošním roce se tábor uskuteční v osvědčeném rekreačním zařízení ve středoslovenském Kľačně a je prakticky jisté, že jeho kapacita bude beze zbytku naplněna.

Propozice tábora si můžete stáhnout přímo z našeho webu, informace je možno čerpat i na stránkách tábora.

Případní zájemci o pobyt svých dětí mohou kontaktovat naše trenéry, pro tradičně vysoký zájem a omezenou kapacitu tábora doporučujeme neotálet.

Extraliga družstev - 7. a 8. kolo

sscrDo druhé poloviny vstupuje o víkendu 9. a 10. února 7. a 8. kolem naše nejvyšší soutěž družstev.

Vanův Unichess se utká s BŠŠ a s Českým Těšínem, Labortechu Vladimíra Tally bude soupeřem tým Pardubic a Turnova.

Oběma našim zástupcům v extralize přejeme mnoho zdaru.

Výsledkový servis.

Extraliga mládeže - Východ 2018/19

Důležité dvojkolo odehrál náš dorostenecký extraligový tým 19. ledna. Soupeřem nám byl hráči našeho městského rivala, družstva BŠŠ A a BŠŠ B.

Z důvodu nemoci nemohl nastoupit náš Nguyen Thai Dai Vinh.

Začátek zápasu proti favorizovanému družstvu BŠŠ A nevypadal pro naše barvy příznivě. Svoji partii rychle prohrál Štěpán Hrbek, ve vyhrané pozici prohrál Dominik Očko a hned za ním kapituloval Dalibor Mikesch. V této nepříjemné situaci naši tři zbývající hráči ukázali svou nezdolnou povahu a mač zdramatizovali.

 David Szotkowski a Zuzana Gřesová na sekundách dokázali otočit prohrané pozice a vyhrát. Jako poslední končil kapitán Robert Demko. Bohužel více než půlbod vymačkat ze vzniklé pozice nešlo. Nakonec po 5,5 hodinách zajímavých šachových patálií vykrystalizovalo skóre 3,5 : 2,5 ve prospěch soupeře.

Odpoledne jsme se setkali s papírově nejslabším a nejmladším družstvem soutěže - BŠŠ B. Náš tým zvítězil 4,5 : 1,5, ale nebylo to vůbec vítězství jednoduché.

Své partie vyhráli Robert Demko, Dominik Očko, Zuzana Gřesová a Marek Fizer, který na poslední šachovnici vystřídal Dalibora Mikesche. Remízoval Štěpán Hrbek.

Děkujeme všem našim hráčům za prezentaci naší školy. Pořadatelům děkujeme za dobrou organizaci zápasů. Rodičům děkujeme za pomoc s doprovodem.

Výsledkový servis.

12. - 14. dubna nás čekají zápasy ve skupině B Extraligy dorostu, kde nám půjde o udržení se v soutěži i pro příští rok.

Výsledkový servis.

Gibraltar International Chess Festival 2019

logoOd 22. do 31. ledna probíhá jeden z nejlépe obsazených evropských open turnajů. Na britské půdě ve středomořském Gibraltru se v A turnaji utkává 251 hráčů, z nichž 14 má Elo vyšší než 2700! V desetikolovém klání se ve jménu 64. nasazeného šachisty nese i stopa naší šachové akademie.

Vanovi Nguyen Thai Dai budeme jistě fandit a sledovat jej můžeme prostřednictvím stránek výsledků, informace nalezneme i na webu turnaje a samozřejmě jej můžeme sledovat i on-line.

Prague Open 2019

czechtourallPod vedením Sergeje Berezjuka nastupují naši hráči Štěpán Hrbek, Dominik Očko a Nguyen Vinh v A skupině turnaje Praha Open, který probíhá od 11. do 18. ledna v pražském hotelu Olympik. v B skupině nastupují Nguyen Vi a Jakub Rakovský ze slovenské skupiny Interchess.

Přejeme hodně šachového štěstí.

Sledujeme na stánkách nasazení a výsledků.

3. turnaj krajského přeboru mládeže v rapid šachu

49897508 10209626637463277 3941193339499446272 nTřetí kolo krajského přeboru v rapid šachu proběhlo 12. ledna v příjemném prostředí kulturního domu Akord v Ostravě. Turnaje se zúčastnil rekordní počet 189 hráčů. Za naši šachovou akademii si o dobré umístění zahrálo 12 šachistů.

V nejmladší kategorii H10 startovali naši sedmiletí - Jurtík Pavel, Záveský Jakub a Hlaváč Petr. Na konci turnaje se kluci rozehráli a následovaly bodové zisky. Pavel 3 body, Petr a Kuba 2,5 bodů. Celkově kategorii U10 vyhrál devítiletý Antonín Zemek se stoprocentním ziskem 7/7. Mezi 10 nejlepších se dostali Jurtík Adam a Kožušníková Danielka (5/7).

V kategorii do 12 let náše barvy hájili Juračák David, Pravec Martin a Filipová Vanesa. I tady jsme se umístili mezi desíti nejlepšími. David Juračák byl se ziskem 5 bodů šestý. Vanesa a Martin uhráli 4 body.

V kategorii U14 hráli 2 naši hráči - Matyáš Kaňák a Michal Gřes. Matyáš se neztratil, pžestože věkově patří do kategorie U12. Se ziskem 5,5/7 získal stříbrnou medaili. Jen kvůli horšímu pomocnému hodnocení se Michal umístil na 3. místě.

V kategorii U18 nás reprezentoval desetiletý Marek Fizer. Se ziskem 3,5 bodů se Marek umístil na 15. místě.

Všem našim hráčům děkujeme za solidní reprezentaci Interchess. Rodičům děkujeme za organizační pomoc. Organizátorům patří naše poděkování za velice příjemný turnaj.

Výsledkový servis.

Extraliga 2018/2019 – 5. a 6. kolo

sscr5. a 6. kolo extraligy družstev proběhlo o víkendu 12. a 13. ledna. Našim borcům Nguyenu Vanovi a Vladimíru Tallovi se ve dvojkole dařilo, zaznamenali shodně po výhře a remíze, jejich týmy Unichess Praha a Labortech Ostrava si připsaly po jedné výhře a jedné porážce.

Tabulka a výsledky.

2019 Skalka Open

rajtepHned zkraje roku se šest hráčů Interchess pod trenérským vedením Táňi Bogatkové zúčastnilo skvělého turnaje v Rajeckých Teplicích. V kouzelném údolí říčky Rajčianky se hrálo od 4. do 6. ledna na 7 kol tempem 45 minut + 15 sekund za tah.

Zápis nebyl povinný, ale všichni naši hráči rádi poctivě zapisovali, takže po ukončení partií mohla následovat analýza.

Start se nejlépe povedl holkám - Lucce Fizerové a Vanese Filipové. Lucka poté turnaj solidně dohrála až do konce (4 body) a odměnou ji byla i finanční cena. Vanesa odehrála seriózní partie se staršími a silnějšími soupeři. I přes finální skóre 1,5 bodu si nakonec lehce zvýšila Elo.

Nejlépe turnajem prošel devítiletý Marek Fizer, který uhrál 4,5 bodu. Jen první partie Markovi příliš nevyšla, zbytek turnaje hrál aktivně a ve vyrovnaných bojích přehrával zkušené soupeře. I Marek si odnesl finanční i věcnou cenu.

Tonda Zemek a Michal Gřes získali shodně po třech bodech, přičemž Toník byl vyhlášen jako 2. nejlepší ve své kategorii.

Matyáš Kaňák uhrál 2,5 bodu. Po rychlém začátku dokázal svou hru zpomalit, zkonsolidovat a je jen škoda poslední prohrané partie.

Všichni naši hráči s výjimkou Míši Gřese si vylepšili své Elo ratingy.

Organizátorům akce patří naše velké poděkování za skvělý turnaj. Hrací místnost, ubytování, strava bylo na dobré úrovni. Účastníci mohli navštívit wellness přímo na hotelu, nebo blízký luxusní lázeňský dům Afrodita. Nádherné, zasněžené a pohádkové okolí přidávalo na dobré atmosféře turnaje.

Panu Kaňákovi děkujeme za pomoc s dopravou. Všem hráčům za dobrou prezentaci Interchess.

Výsledkový servis, fotogalerie, fotky od Petra Slivky.

Dva turnaje hned zkraje roku

blikajc iAni po silvestrovských oslavách příchodu nového roku naši hráči nezahálejí.

David Szotkowski a jeho otec a sponzor naší šachové akademie Jozef vycestovali hned po Novém roce do chorvatského Rabacu na tamní 2nd International Chess Amateur Tournament Valamar Open Rabac 2019, který probíhá od 2. do 6. ledna. Nasazení a výsledky zde.

Do středoslovenského lázeňského městečka Rajecké Teplice vyráží pod vedením Táni Bogatkové skupina šesti našich šachistů ve složení Tonda Zemek, Marek Fizer, Lucka Fizerová, Matyáš Kaňák, Michal Gřes a Vanesa Filipová, aby si zahráli turnaj Skalka Open. I jejich výkony můžeme sledovat na stránkách výsledků.

Všem jmenovaným přejeme mnoho šachového štěstí.

Další články...

 1. Extraliga dorostu ČR - Orlová; 5. kolo
 2. ECo-C Extraliga
 3. Extraliga 2018/2019 – 3. a 4. kolo
 4. 16 .11. 2018 – Dvanásťkrát naslepo, Bratislava
 5. 8. ročník turnaje ve Wodzisławu Śląskim
 6. 2018 SAINT LOUIS INVITATIONAL
 7. Polofinále MČR juniorů a finále MČR juniorek 2018
 8. Mistrovství Moravy & Slezska 2018
 9. Extraliga 2018/2019
 10. Mistrovství Moravy a Slezska 2018
 11. 22. Offene Internationale Bayerische Meisterschaft Tegernsee
 12. World Youth Chess Championships 2018
 13. Gratulujeme Natálii Kaňákové k zisku titulu WIM !
 14. Tatry Open 2018 jsou za námi
 15. OPEN Banská Bystrica a VC mládeže
 16. Startuje extraliga dorostu
 17. Přebor MKŠS v praktickém šachu 2018
 18. Tatry Open 2018
 19. Van v 1. chorvatské lize
 20. MS juniorů v tureckém Gebze
 21. Krajský přebor MKŠS 2018 U10 - U20
 22. OPEN Banská Bystrica
 23. Tadeáš Kriebel mistrem světa
 24. Malé ohlédnutí za létem
 25. Interchess vítězem v Extraligy ČR
 26. Československá extraliga žen 2018
 27. FIDE World Junior and Girls Under 20 Chess Championship 2018
 28. Ohlédnutí za letošním LŠT Koník
 29. European Youth Chess Championship 2018
 30. MČR žen 2018 České Budějovice
 31. Tréninky o prázdninách
 32. Ve zkratce
 33. Mistrovství České republiky družstev mladších žáků 2018 – Varnsdorf
 34. Bílá věž – Soči
 35. World Cadets Rapid and Blitz Championships in Belarus 2018
 36. V4 Youth camp Liptov
 37. MČR žen 2018
 38. Mistrovství České republiky školních týmů 2018
 39. Kysucký pohár
 40. Malá šachovnička
 41. Vanesa Filipová mistryní EU
 42. Mitropa Cup
 43. European Union Youth Rapid Championship 2018
 44. Nominační turnaj
 45. Ostravský koník 2018
 46. MSR 2018 dětí a mládeže D20, D18, D16
 47. Hukvaldské šachování 2018
 48. Přebory základních škol
 49. Mistrovství České republiky do 8 let
 50. Extraliga mládeže 2018
 51. Finále Extraligy dorostu
 52. Bratři Nguyenové na Spring Festivalu v Budapešti
 53. Mistrovství Slovenska dětí a mládeže
 54. Mistrovství Ruska dětí a mládeže
 55. Nguyen Thai Dai Van oficiálně mezinárodním velmistrem !
 56. Krajský přebor mládeže v rapid šachu - GP 2017/2018
 57. Extraliga 2017 / 2018
 58. European Individual Chess Championship 2018
 59. Turnaj přátelství Olomouc
 60. TŠN a Pobeskydí open
 61. Karlrsruhe Grenke Chess Open 2018
 62. European Individual Women Chess Championship 2018 Slovakia
 63. Extraliga spěje k závěru
 64. Smutná zpráva
 65. Mistrovství České republiky mládeže 2018
 66. European Individual Chess Championship 2018
 67. MČR 2018 Kouty nad Desnou
 68. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků
 69. Šachový únor
 70. Od Moskvy po Londýn
 71. Ohlédnutí za rokem 2017
 72. 2. liga – skupina F
 73. Extraliga 7. a 8. kolo
 74. Extraliga 2017/2018
 75. Trenérské úspěchy Vjačeslava Dydyška
 76. Zimní olympiáda dětí a mládeže 2018
 77. Moscow Open 2018
 78. Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018
 79. 17. ročník Letného šachového tábora Koník
 80. Open Mariánské Lázně 2018
 81. Postup do finálové skupiny extraligy!
 82. Krajské přebory škol
 83. 3.turnaj série Grand Prix KP v rapid šachu mládeže
 84. Extraliga družstev
 85. Open Praha 2018
 86. Hráči Interchess v ČT
 87. Natálie a Van juniorskými mistry v bleskovém šachu
 88. Rilton Cup Stockholm
 89. Talent roku počtvrté v řadě ve znamení Interchess
 90. Motivační ceny šachového svazu
 91. Soustředění v Ústí nad Labem
 92. 2. liga
 93. Natálie Kaňáková druhá do 18 let na ME v rapidu
 94. TALENT CUP 2017
 95. Ve zkratce
 96. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním velmistrem!
 97. Natálie Kaňáková úspěšná na mistrovství světa!
 98. Extraliga mládeže
 99. Extraliga 2017/2018
 100. Anna Krupnova ve finále Mistrovství Ruska 2018
 101. Další WIM norma pro Natálku Kaňákovou
 102. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu
 103. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu mládeže 2017
 104. VII. Międzynarodowy turniej szachowy - Wodzisław Śląski
 105. Budapest First Saturday
 106. Mistrovství ČR D18/D20 a Polofinále Mistrovství ČR H18/H20
 107. FIDE World Junior and Girl Under 20 Chess Championship 2017
 108. Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 109. Open Tatry - Tatranská Lomnica 2017
 110. European Team Chess Championship 2017
 111. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 112. Krajský přebor mládeže v rapid šachu Grand-Prix 2017-2018 - 1. kolo - Krnov
 113. Začala ligová sezóna
 114. OPEN Tatry 2017
 115. Extraliga dorostu
 116. KP mládeže v praktickém šachu
 117. Mitropa Cup 2017
 118. World Youth U-14, 16, 18 Chess Championship 2017
 119. World Cadets Chess Championship 2017
 120. Ohlédnutí za letními prázdninami
 121. Mistrovský titul pro Interchess hned na startu sezóny!
 122. MČR mládeže v rapid šachu 2017
 123. Naši hráči úspěšní na Open Havířov 2017
 124. European Youth Chess Championship 2017
 125. Open Havířov 2017
 126. Další prázdninové aktivity hráčů Interchess
 127. Van Nguyen Thai Dai vítězí v Budapešti!
 128. Ohlédnutí za letošním šachovým táborem Koník
 129. CZECH OPEN 2017 - PARDUBICE OPEN
 130. Příměstský šachový tábor - Ostrava 2017
 131. Štiavnický šachový festival 2017
 132. Letní aktivity členů Interchess
 133. Gymnázium P. Bezruče F≈M první v republice!
 134. Dvě WIM normy pro Natálku Kaňákovou
 135. Nabídka letních prázdninových akcí
 136. International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017
 137. Teplice Open
 138. FIDE World Team Championships
 139. Dětský pohár 2017
 140. Ohlédnutí za MSR mládeže v šachu
 141. European Individual Chess Championship & 1st World Cadets Rapid&Blitz Chess Championships
 142. Hukvaldské šachování 2017
 143. OPEN Orlová 2017
 144. Mistrovství ČR dětí do 8 let
 145. Ostravský koník z pohledu Interchess
 146. Záhoracký šachový festival
 147. Ostravský koník 2017
 148. Interchess míří do extraligy!
 149. Mistrovství SR mládeže
 150. Šachové velikonoce Interchess
 151. Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 152. Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017
 153. GRENKE Chess Open 2017
 154. tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí
 155. O Frymíkův pohár
 156. Open Petřvald 2017
 157. Finále extraligy hostí Brno
 158. Budapest Spring Festival 2017
 159. Finále krajského přeboru v rapidu
 160. 2017 U.S. Championship
 161. Mistrovství ČR mládeže 2017
 162. Budapest Spring Festival 2017
 163. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 164. Chess Open Graz 2017
 165. Senický jarní šachový festival
 166. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 167. International Chess Open Graz 2017
 168. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 169. Memoriál Tomáše Baštince
 170. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 171. Mistrovství světa žen 2017
 172. Extraliga 5. a 6. kolo
 173. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 174. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 175. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 176. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 177. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 178. Talenti proti legendám nerozhodně
 179. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 180. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 181. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 182. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 183. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 184. OPEN PRAHA 2017
 185. Belarus Women Championship 2017
 186. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 187. Šachový prosinec
 188. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 189. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 190. Talent roku 2016
 191. Talent Cup 2016
 192. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 193. MS seniorů 50+ a 65+
 194. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 195. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 196. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 197. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 198. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 199. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 200. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 201. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 202. First Saturday GM Nov 2016
 203. MM&S 2016
 204. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 205. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 206. FIDE World Cadets Championship 2016
 207. Hráči Interchess v druhé lize
 208. tht Extraliga startuje
 209. Matyáš Marek do extraligy!
 210. První liga družstev mládeže - skupina východ
 211. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 212. Novoborská šachová Corrida
 213. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 214. Krajský přebor MKŠS
 215. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 216. Open Tatry 2016
 217. Školení trenérů
 218. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 219. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 220. Interchess provádí nábor dětí
 221. Šachová Olympiáda 2016
 222. Open Havířov 2016
 223. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 224. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 225. Olomouc Chess Summer 2016
 226. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 227. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 228. FIDE Open Staré Město 2016
 229. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 230. Czech Open Pardubice 2016
 231. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 232. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 233. 7. Interchess Cup 2016
 234. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 235. V4 Youth camp Liptov 2016
 236. Mitropa Cup 2016
 237. Nabídka prázdninových akcí
 238. Šachové turnaje v Mostech
 239. Open Teplice 2016
 240. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 241. Ocenění našim členům
 242. Dětský pohár 2016
 243. Nový kandidát mistra
 244. Interchess dětský pohár 2016
 245. Orlová 2016
 246. European Individual Women's Chess Championship
 247. Hukvaldské šachování 2016
 248. Orlová & Zalakaros
 249. MČR hráčů do 8 let
 250. Ohlédnutí za koníkem
 251. Mistrovství České republiky do 8 let
 252. Ostravský koník 2016
 253. Ve zkratce
 254. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 255. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 256. Poděkování obci Tichá
 257. Mistrovství SR mládeže
 258. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 259. Extraliga SR
 260. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 261. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 262. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 263. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 264. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 265. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 266. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 267. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 268. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 269. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 270. Naši nejmladší nezahálejí!
 271. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 272. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 273. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 274. ECo-C Extraliga
 275. Krajský přebor
 276. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 277. Aeroflot Open 2016
 278. Interchess o posledním únorovém víkendu
 279. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 280. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 281. International Chess Open Graz 2016
 282. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 283. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 284. První únorový víkend ve znamení šachu
 285. Van a Matyáš bojují o IM
 286. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 287. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 288. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 289. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 290. Naši hráči v Krajském Přeboru
 291. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 292. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 293. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 294. Nominace našich talentů na sportovce roku
 295. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 296. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 297. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 298. 3. turnaj KP v rapid šachu
 299. Víkendové soutěže
 300. Open Praha 2016
 301. Interchess na přelomu roku
 302. I o Vánocích se hraje
 303. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 304. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 305. MČR v bleskovém šachu 2015
 306. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 307. Talent Cup 2015
 308. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 309. London Chess Classic 2015
 310. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 311. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 312. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 313. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 314. Šachista mimo šachovnici
 315. 2. turnaj KP v rapid šachu
 316. THT EXTRALIGA – listopad
 317. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 318. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 319. THT EXTRALIGA 2015/2016
 320. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 321. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 322. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 323. 1. turnaj KP v rapid šachu
 324. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 325. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 326. ME mládeže 2015 je za námi
 327. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 328. OPEN Tatry 2015
 329. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 330. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 331. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 332. MS juniorů do 20 let
 333. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 334. Členové Interchess na návštěvě ministra
 335. 6. Interchess Cup
 336. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 337. Open Havířov 2015
 338. Beskidy Cup
 339. MEU Kouty 2015
 340. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 341. Gens una sumus
 342. Olomouc Chess Summer 2015
 343. O putovní pohár města Jeseník
 344. Vienna Chess Open 2015
 345. FIDE OPEN Staré Město 2015
 346. Open Letní Praha 2015
 347. Senický letní šachový festival 2015
 348. Open Havířov 2015
 349. European Union Youth Chess Championship 2015
 350. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 351. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 352. LŠT Koník 2015
 353. MEU Mureck 2015
 354. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 355. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 356. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 357. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 358. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 359. European Youth Team Chess Championship 2015
 360. First Saturday GM July 2015
 361. Minsk Open 2015
 362. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 363. Štiavnický šachový festival 2015
 364. Přebor města Vsetína 2015
 365. Šachy prázdniny nemají
 366. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 367. LIPTOV 2015
 368. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 369. Šachový festival České Budějovice 2015
 370. Mistrovství Ruska 2015
 371. European School Championships 2015
 372. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 373. International Open Tournament Pula 2015
 374. MČR družstev mladších žáků 2015
 375. Interchess ve školkách
 376. GM Wesley So - GM David Navara
 377. Mitropacup 2015
 378. 9th International Open Tournament Pula 2015
 379. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 380. Píše se o nás
 381. World’s Youth Stars 2015
 382. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 383. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 384. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 385. Open Orlová 2015 – dohráno
 386. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 387. Open Čierne 2015
 388. Open Orlová 2015
 389. Mistrovské soutěže na Slovensku
 390. Krátké zprávy
 391. Mladé světové hvězdy
 392. Šachy mimo šachovnici
 393. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 394. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 395. Ostravský koník 2015
 396. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 397. 1. liga - napoprvé 4. místo
 398. O šachové království 2015
 399. O Frymíkův pohár
 400. Bohuslavice open 2015
 401. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 402. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 403. Poslední kolo 1. ligy
 404. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 405. 5. Interchess Cup
 406. Turnaje šachových nadějí 2015
 407. Samir Sahidi získal titul FM
 408. Ve zkratce
 409. Finále MČR škol
 410. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 411. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 412. Reykjavik Open
 413. Anička Lhotská v tisku
 414. O šachové království
 415. KP družstev mladších žáků
 416. Slovenská extraliga jde do finále
 417. Ohlédnutí za MČR 2015
 418. Reykjavik Open 2015
 419. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 420. Van na 1. šachovnici
 421. Grand prix mládeže 2014/2015
 422. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 423. Šachová Extraliga SK Commander
 424. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 425. International Chess Open Graz 2015
 426. Memoriál Tomáše Baštince
 427. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 428. Letný šachový tábor Koník 2015
 429. Senický jarný šachový festival 2015
 430. MČR mládeže 2015
 431. Ve zkratce
 432. 1. liga mládeže
 433. KP škol v šachu
 434. KP středních škol
 435. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 436. Open Mariánské Lázně 2015
 437. Šachová Extraliga SK Commander
 438. Pěkný vstup do nového roku
 439. Přebor Běloruska
 440. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 441. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 442. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 443. Memoriál Vladimíra Taranu
 444. I na přelomu roku se hraje
 445. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 446. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 447. MČR v bleskovém šachu 2014
 448. Talent Cup 2014
 449. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 450. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 451. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 452. Matyáš Marek v extralize dorostu
 453. 1. liga pokračuje dalším kolem
 454. Dvě domácí utkání 1. ligy
 455. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 456. OP středních škol v šachu 2014
 457. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 458. HD 14 Pražský přebor
 459. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 460. Ligové aktivity členů Interchess
 461. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 462. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 463. Souboj o titul mistra světa 2014
 464. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 465. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 466. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 467. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 468. Krajské soustředění mládeže
 469. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 470. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 471. European Youth Chess Championship 2014
 472. 1. liga dorostu
 473. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 474. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 475. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 476. Interchess na OPEN Tatry 2014
 477. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 478. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 479. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 480. Open Tatry 2014
 481. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 482. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 483. Šachové kurzy pro veřejnost
 484. Ve zkratce
 485. Open Havířov 2014
 486. Trenérské semináře léto 2014
 487. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 488. Letný šachový tábor Koník 2014
 489. Cracow International Chess Championships
 490. Chess Cup Frýdek-Místek
 491. Czech open Pardubice
 492. 41st Olympiad Tromsø 2014
 493. Robert Demko v Bezměrově třetí
 494. Táňa Bogatková získala titul WFM
 495. Letní aktivity hráčů Interchess
 496. Vítáme nového šachistu
 497. Karviná open 2014
 498. Prázdninové přání
 499. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 500. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 501. Mostecká věž 2014
 502. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 503. Suchy Bór FIDE open 2014
 504. Interchess v Polsku a na Slovensku
 505. Interchess v mateřské škole
 506. MČR družstev mladších žáků
 507. PULA OPEN 2014
 508. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 509. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 510. Nové šachové tituly členů Interchess
 511. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 512. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 513. Open Orlová 2014
 514. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 515. Mitropa Cup 2014
 516. Chess Cup 2014 - Orlová
 517. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 518. Chess Cup 2014
 519. Ohlédnutí za koníkem
 520. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 521. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 522. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 523. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 524. MSR mladších žáků v rapid šachu
 525. Ostravský koník 2014
 526. Martinik open 2014
 527. Turnaje šachových nadějí
 528. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 529. Mistrovství ČR školních týmů
 530. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 531. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 532. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 533. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 534. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 535. Vydařená příprava v Senici
 536. KP družstev mladších žáků 2014
 537. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 538. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 539. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 540. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 541. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 542. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 543. Aktuality leden 2014
 544. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 545. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 546. Interchess Cup 2014
 547. PF 2014
 548. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 549. Veselé Vánoce
 550. Vánoční kvíz
 551. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 552. Pohár hotelu Katowice 2013
 553. Mistrovství světa mládeže 2013
 554. Sněženky lepší machrů
 555. Dlouhodobé soutěže družstev
 556. 2. turnaj KP v rapid šachu
 557. Sněženky a machři 2013
 558. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 559. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 560. Polofinále MČR juniorů 2013
 561. Interchess aktuality
 562. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 563. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 564. Úspěšný říjen 2013
 565. Liberec FIDE open 2013
 566. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 567. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 568. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 569. Hukvaldské šachování 2013
 570. ME mládeže 2013 Černá Hora
 571. Novoborská šachová corrida 2013
 572. Interchess a Figurka
 573. Interchess v září 2013
 574. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 575. Interchess v nových prostorách
 576. MEU ve výsledcích
 577. Ohlédnutí za prázdninami
 578. Robert Demko členem Interchess
 579. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 580. Napsali o nás
 581. Open Jeseník
 582. Mezinárodní mistrovství Krakova
 583. FIDE open Staré Město
 584. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 585. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 586. Mistrovství Evropy žen 2013
 587. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 588. Naši šachisté ve zkratce
 589. Štiavnický šachový festival
 590. Se šachovou legendou na Slovensku
 591. Open Karviná 2013
 592. Česko-Slovenská extraliga žen
 593. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 594. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 595. Open Teplice 2013
 596. Mitropa cup 2013
 597. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 598. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 599. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 600. Mezinárodní soustředění
 601. Mistrovství České republiky mužů 2013
 602. FIDE open Orlová
 603. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 604. KP Orlová
 605. Přestupy
 606. Výsledky našich členů ve zkratce
 607. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 608. Ostravský koník 2013
 609. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 610. Letní šachový tábor
 611. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 612. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 613. Štiavnický šachový festival 2013
 614. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 615. Ostravský koník 2013
 616. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 617. Velikonoční šachy
 618. 2. Interchess cup je historií
 619. Matyáš Marek zlatý !
 620. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 621. 2. Interchess cup
 622. Malý diamant? Dávid Slivka!
 623. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 624. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 625. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 626. Krajské přebory rapidů
 627. Pozvánka na ples
 628. Rybnik Chess Classic 2013
 629. Open Nový Bor 2013
 630. Leden a únor 2013 ve zkratce
 631. 1. Interchess cup
 632. Open Praha 2013
 633. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 634. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 635. Talent Cup 2012
 636. Šachové aktuality
 637. Další fotky z Mariboru
 638. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 639. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 640. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 641. Hukvaldské šachování
 642. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 643. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 644. Šachový podzim ve zkratce
 645. Informace
 646. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 647. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 648. Soustředění říjen 2012
 649. Logo Interchess
 650. OPEN Tatry 2012
 651. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 652. MČR mládeže v rapidu 2012
 653. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 654. ME mládeže 2012 v Praze
 655. Soustředění srpen 2012
 656. Tréninky v červenci 2012
 657. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 658. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 659. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 660. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 661. Petrohrad 2012